Nurse77 Skrevet 4. november 2013 #126 Skrevet 4. november 2013 Petra-prøvedokke: ja det er en tålmodighetsprøve dette her. Kjenner igjen følelsen når man må komme igjen og igjen på ul... Jeg har nettop satt Elonva! Og fy F! for ei teit sprøyte. Som dere ser på nicket mitt er jeg jo sykepleier og har satt på hundrevis av sprøyter i mitt liv, men har aldri i vært borti en merkeligere sprøyte. Det var veldig rart m det der stempelet. Jeg var ikke klar over at stempelet ikke holdt seg inne av seg selv, det spratt ut etter at dosen var satt slik at en dråpe eller to kom ut på huden. Herregud, følte meg som en amatør!!;-) Men får tro at det var såpass lite at det ikke har noe å si. Skal starte med Orgalutran på torsdag og deretter en dose Puregon på mandag morgen før ul på mandag kl 15. Lander m fly på Værnes kl 13.15, så kjenner det er litt risky business det her... Men det er iallfall ikke streik i norwegian!
Petra-prøvedokke Skrevet 4. november 2013 #127 Skrevet 4. november 2013 Ja får satse på det ordner seg til slutt, er nok ikke meningen at jeg skal være klar enda. Når hvertfall grensen økonomisk på første forsøk:) Kjenner ikke til Elonva jeg men håper det gikk seg til. Når har du uttak eller er det ikke fastsatt enda kanskje?
Tante_Esel Skrevet 4. november 2013 #128 Skrevet 4. november 2013 off kjedelig Petra - men det må være bedre med noen ekstra doser, selv om det blir dyrt, så dere er sikre på at dere vil få egg til å sette inn, og kanskje nok til fryseren også! det var i hvert fall veldig nedtur for meg på forrige forsøk da vi bare fikk ut et lite egg... Da ville jeg heller ha tatt mer hormoner og fått flere egg...
Lovise83 Skrevet 4. november 2013 #129 Skrevet 4. november 2013 Of, det var leit petra!men satser på det er disse 4 dagene som gjør susen;-) Nå er jeg hjemme igjen etter uttak! 5 egg ble det! Denne gangen skal jeg gå på klexane! Helt nytt for meg, så håper det er det som skal til!
sunfly Skrevet 4. november 2013 #130 Skrevet 4. november 2013 Of, det var leit petra!men satser på det er disse 4 dagene som gjør susen;-) Nå er jeg hjemme igjen etter uttak! 5 egg ble det! Denne gangen skal jeg gå på klexane! Helt nytt for meg, så håper det er det som skal til! Heier på deg, Lovise83......Venter fremdeles på deg inne på 1. trimester
Nurse77 Skrevet 4. november 2013 #131 Skrevet 4. november 2013 Ja får satse på det ordner seg til slutt, er nok ikke meningen at jeg skal være klar enda. Når hvertfall grensen økonomisk på første forsøk:) Kjenner ikke til Elonva jeg men håper det gikk seg til. Når har du uttak eller er det ikke fastsatt enda kanskje? Nei det er ikke fastsatt. Jeg tipper at det blir uttak om ca 14 dager, men vi får se!
Nurse77 Skrevet 4. november 2013 #132 Skrevet 4. november 2013 Of, det var leit petra!men satser på det er disse 4 dagene som gjør susen;-) Nå er jeg hjemme igjen etter uttak! 5 egg ble det! Denne gangen skal jeg gå på klexane! Helt nytt for meg, så håper det er det som skal til! Gratulerer med fem egg! Det blir noen spennende dager frem mot innsett!
Lovise83 Skrevet 4. november 2013 #133 Skrevet 4. november 2013 Takk for det jenter! :-) er veldig spennende ja! ;-)
Ringo79 Skrevet 4. november 2013 #134 Skrevet 4. november 2013 Petra-prøvedokke: ja det er en tålmodighetsprøve dette her. Kjenner igjen følelsen når man må komme igjen og igjen på ul... Jeg har nettop satt Elonva! Og fy F! for ei teit sprøyte. Som dere ser på nicket mitt er jeg jo sykepleier og har satt på hundrevis av sprøyter i mitt liv, men har aldri i vært borti en merkeligere sprøyte. Det var veldig rart m det der stempelet. Jeg var ikke klar over at stempelet ikke holdt seg inne av seg selv, det spratt ut etter at dosen var satt slik at en dråpe eller to kom ut på huden. Herregud, følte meg som en amatør!!;-) Men får tro at det var såpass lite at det ikke har noe å si. Skal starte med Orgalutran på torsdag og deretter en dose Puregon på mandag morgen før ul på mandag kl 15. Lander m fly på Værnes kl 13.15, så kjenner det er litt risky business det her... Men det er iallfall ikke streik i norwegian! Hihi jeg er også sykepl og ble stående å bare se på sprøyta første gangen. Stor og klumpete på en måte. Ble bare tull. Samboeren min er også sykepl så han måtte sette den på meg . Det gikk heldigvis bra :). Tror han skal få gjøre det denne gangen også . Masse lykke til!!!!!!
Chloe30 Skrevet 4. november 2013 #135 Skrevet 4. november 2013 Heier på dere som har hatt uttak og håper på fint antall egg for dere som stimulerer Selv skal jeg ta enda en ny blodprøve til fredag og så kan jeg kanskje starte på sprøyter. Aldri vært borti at man kan starte på stimulering så langt uti syklusen, men får bare stole på at de vet hva de gjør...
Chloe30 Skrevet 4. november 2013 #136 Skrevet 4. november 2013 Er også sykelpleier, men det er ikke det samme å sette sprøyter på seg selv altså Jeg må virkelig "ta sats" når jeg setter på meg selv, hehe.
Olianna Skrevet 4. november 2013 #137 Skrevet 4. november 2013 Vært til uttak i dag og fikk ut 16 egg. Au au au! Kan ikke huske det var så vondt etterpå, forrige gang jeg var igjennom dette. Men da fikk jeg heller ikke ut så mange egg, har det noe å si? Blir spennende å se i morgen ang befruktning! Lykke til lovise83! Vi ligger jo likt!
Nurse77 Skrevet 4. november 2013 #138 Skrevet 4. november 2013 Petra-prøvedokke: ja det er en tålmodighetsprøve dette her. Kjenner igjen følelsen når man må komme igjen og igjen på ul... Jeg har nettop satt Elonva! Og fy F! for ei teit sprøyte. Som dere ser på nicket mitt er jeg jo sykepleier og har satt på hundrevis av sprøyter i mitt liv, men har aldri i vært borti en merkeligere sprøyte. Det var veldig rart m det der stempelet. Jeg var ikke klar over at stempelet ikke holdt seg inne av seg selv, det spratt ut etter at dosen var satt slik at en dråpe eller to kom ut på huden. Herregud, følte meg som en amatør!!;-) Men får tro at det var såpass lite at det ikke har noe å si. Skal starte med Orgalutran på torsdag og deretter en dose Puregon på mandag morgen før ul på mandag kl 15. Lander m fly på Værnes kl 13.15, så kjenner det er litt risky business det her... Men det er iallfall ikke streik i norwegian! Hihi jeg er også sykepl og ble stående å bare se på sprøyta første gangen. Stor og klumpete på en måte. Ble bare tull. Samboeren min er også sykepl så han måtte sette den på meg . Det gikk heldigvis bra :). Tror han skal få gjøre det denne gangen også . Masse lykke til!!!!!! Takk!! :-) Mannen min er også spl men var dessverre på jobb da jeg skulle sette den. Kommer ikke over hvor rar den sprøyta var. Jaja ;-))
Chloe30 Skrevet 4. november 2013 #139 Skrevet 4. november 2013 Vært til uttak i dag og fikk ut 16 egg. Au au au! Kan ikke huske det var så vondt etterpå, forrige gang jeg var igjennom dette. Men da fikk jeg heller ikke ut så mange egg, har det noe å si? Blir spennende å se i morgen ang befruktning! Lykke til lovise83! Vi ligger jo likt! Det er litt vondere hvis de henter ut flere egg, stikkes jo flere ganger da Fikk beskjed av gynekologen den gang jeg fikk ut 24 egg at du kommer nok til å kjenne det, og anbefalte at jeg tok smertestillende til faste tider i 1- 2 døgn etter uttaket, pluss at hun mente jeg hadde lett OHSS (hyperstimulert).
Nurse77 Skrevet 4. november 2013 #140 Skrevet 4. november 2013 Ha, ha, jeg ler meg ihjel av den høna, Chloe30!;-)
Lovise83 Skrevet 4. november 2013 #141 Skrevet 4. november 2013 Vært til uttak i dag og fikk ut 16 egg. Au au au! Kan ikke huske det var så vondt etterpå, forrige gang jeg var igjennom dette. Men da fikk jeg heller ikke ut så mange egg, har det noe å si? Blir spennende å se i morgen ang befruktning! Lykke til lovise83! Vi ligger jo likt!oi oi oi! 16 egg! :-) så bra da! Jeg er litt bekymret for mine stakarslige 5! Har hatt 9 og 10 de andre gangene! Nå har jeg nettopp tatt klexane! Au så vont det var da! Masse lykke til til deg også! Krysser fingrene for at maaange av de, (helst alle) blir befruktet til i morgen;-)
Olianna Skrevet 4. november 2013 #142 Skrevet 4. november 2013 Gullegget kan være blandt de fem vet du så ikke tenk på det. Jeg fikk ut seks da jeg ble gravid med datteren min. hva er klexane? Hvilken klinikk holder du til? vi høres i morgen!
Lovise83 Skrevet 4. november 2013 #143 Skrevet 4. november 2013 Klexane er blodfortynnende! Er mitt 3 og siste forsøk i det offentlige, så nå gjør de alt for at det skal gå!:-) høres i mirgen ja! Tvi tvi!!!
Lovise83 Skrevet 5. november 2013 #144 Skrevet 5. november 2013 Mista litt håpet her nå! 4 av egga hadde delt seg, men bsre ett har blitt befruktet! Dette så vistnok veldig bra ut, men vet ikke jeg! Håper jo det lever videre, men om det ikke gjør det, så har jeg vertfall ett forsøk igjen!
Opp Skrevet 5. november 2013 #145 Skrevet 5. november 2013 Du trenger bare ett egg Lovise! Det er nok gullegget der skal du se. Men hvordan kan de ha delt seg uten å bli befruktet? Eller mente du omvendt?
Lovise83 Skrevet 5. november 2013 #146 Skrevet 5. november 2013 Nei! Hun som ringte sa at 4 hadde delt seg, men bare et var befruktet og fint til innsett! Sjønte heller ikke helt hva hun mente! Men fpr bare krysse fingrene for at det lever videre!
Heltefrøken Skrevet 5. november 2013 #147 Skrevet 5. november 2013 Huff begynner på sprøyter i morgen 😳 Gruer meg, sprøyteskrekk 😱 Flere som er på syklusdag 2 i morgen?
Lovise83 Skrevet 5. november 2013 #148 Skrevet 5. november 2013 Olianna! Hvordan gikk det med dine 16? :-)
mammadrøm Skrevet 5. november 2013 Forfatter #149 Skrevet 5. november 2013 Mista litt håpet her nå! 4 av egga hadde delt seg, men bsre ett har blitt befruktet! Dette så vistnok veldig bra ut, men vet ikke jeg! Håper jo det lever videre, men om det ikke gjør det, så har jeg vertfall ett forsøk igjen! Kjedelig.. Man håper jo selvsagt på flest mulig befrukta egg. Men- tenk om dette er gullegget!!! Krysser fingrene for deg:-)
Ringo79 Skrevet 5. november 2013 #150 Skrevet 5. november 2013 Huff begynner på sprøyter i morgen Gruer meg, sprøyteskrekk Flere som er på syklusdag 2 i morgen? Jeg har dag to imorgen og setter elonva da. Ul 13.11:). Er det første uthenting? Dette blir min 3. Heldigvis går det med sprøyter greit for min del. Det går nok veldig bra skal du se:):)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå