Gå til innhold

**Desemberbarna 2014**


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

frøken01: Har vert litt engstelig selv også for at noen skal se appene mine,hehe:P 

anngående første kontroll! Det går nok sikkert helt fint  å gå alene! Sikkert lurt å skrive med spørsmålene dine på papir, og så kanskje notere litt menst du er der. Det er visst en del informasjon på første kontroll!

Jeg skal ha med meg mannen min for at dette skal bli mere virkelig for han:P Så kan han se hva jeg må igjennom og hjelpe meg å huske all informasjonen,hehe.

Jeg hadde ikke med samboeren min på første kontroll i sist svangerskap, og har ikke tenkt å ha han med nå heller. Det er mest blodprøvetaking osv, så det er ikke så stas før man begynner å komme litt lengre på vei, sånn at de måler magen, hører hjertelyd osv. Magen måler de vel fra uke 17ish? Og hjertelyden fikk jeg (som nevnt opp til flere ganger allerede) ikke høre før i uke 26 eller deromkring :P
Tror han var med på 1 legetime og 1 jordmortime i tillegg til ultralyd :)

Tenker også at blodprøver og denslags er unødvendig for han å være med på..Argumentet mitt for å ha ham med er også at det kan bli litt virkeligheten for ham (det trenger han nemlig,ikke så lenge siden han i et tankeløst øyeblikk lurte på hvorfor jeg ikke tok meg ei øl...Hehe...realitetsorientering kunne vært en fin ting;) takk for tips om å ta notater!det er sikkert lurt,-samt notere spørsmål på forhånd:) jeg husker første kontroll jeg var på for 11-12 år siden..full GU og brystsjekk og alt..skrekk og gru..men det er ikke påkrevd,var nok bare en meget grundig fastlege;) hjertelyd tror jeg ble tatt i uke 13-14,men ikke sikker

Jeg hadde samboeren med på første legetime, tror det var fint for ham å føle seg mer inkludert i svangerskapet, det handler jo fort mest om kvinnen og barnet, så tror han synes det var en grei ting å gjøre for vår del. Men første legetime handler kun om blodprøver, helsekort og slike "kjedelige" ting, så skjønner godt at mange fedre venter til UL eller lignende.

Annonse

Jeg var ganske tidlig ute med å laste ned ymse svangerskaps-apper,med den konsekvens at jeg har måttet være nøye ned å ha på tastelåsen;) kan jo ikke røpe noe for tidlig!uansett; jeg er veldig fornøyd med enn engelsk app som heter "pregnancy -health and parenting" eller noe sånt..:)

I morgen er det forresten første legetime,-det blir bra!(forhåpentligvis blir graviditeten litt virkeligere etterpå,for den er faktisk ikke helt det enda..)

Et spørsmål; har dere pappaene med på første legetime?vi hadde tenkt det,men slo det fra oss..det var visst ikke så vanlig eller nødvendig ifølge hu på legevakta..vet ikke om der var riktig,men da slapp han ihvertfall å få inn vikar på jobben:)

Hadde ikke pappaen med på legetimen. Han blir med på ul. Sist var han med til jordmor en gang og fikk høre hjertet slå.

Jeg har heller ikke fått trent så mye som jeg gjerne skulle ønsket...først og fremst pga trøtthet,men i begynnelsen slet jeg veldig med ligament(?)smerter rett etter trening,særlig etter lett styrketrening.. Opplevdes litt skummelt,selv om jeg vet at det er sunt å trene i svangerskapet!(for det er det for de aller fleste).Nå er jeg ti uker på vei,og føler meg endelig i form til å trene:) ellipse og spinning,samt lengre turer er det jeg pleier å trene:)

Hva tenker dere om å starte opp en desemberbarna 2014 Facebook gruppe? Mye lettere å følge med.. ;) Få vasler, lage innlegg osv?

Jaa til facebookgruppe! Foreslo det for en stund siden uten noe respons :P hehe

Men hvordan gjør vi det da? Den skal vel helst være hemmelig? Og da må man vel være facebookvenner for å få til å legge til..

Annonse

Er også med på Facebookgruppe så snart ting føles sikkert! :)

 

Skal på andre tidligere ul i morgen, så er over gjennomsnittet spent på hva morgendagen bringer!

Er 9+2 i morgen, så om alt ser fint ut da vurderer vi å fortelle det til de nærmeste.. Skulle tro at vi hadde oddsene på vår side om alt er ok i morgen?

Krysser i allefall fingrene! <3

Har lagt på meg et par kilo disse ukene, da jeg har droppet trening og spist mye og feil. Selv om jeg vet at det er ufarlig å trene kjennes det utrygt. Er det noen av dere som trener regelmessig? Hva trener dere, i så fall?

 

Jeg har også lagt på meg etter å ha trent betydelig mindre de første 5 ukene etter positiv test. Nå er jeg så smått igang med løping samt styrketrening. Jeg presser ikke på like mye og bruker litt lettere vekter.

Jeg tenker at så lenge trening ikke gjør vondt er det greit :)

Endelig er dagen kommet for ultralyd igjen. Jeg er så spent :). Jeg er sikker på at spira lever da jeg i går fant hjertelyd med doppler for første gang. Verdens beste lyd:)

Etter ultralydundersøkelsen skal vi til fastlegen for første svangerskapskontroll. Det blir topp og få helsekort og en sikker bekreftelse på den lille i magen.

Og om alt er bra skal søskenflokken få nyheten i helga. :) vi har bestilt tur til Liseberg i"du skal bli storebror IGJEN" gave :)

Ha en topp dag alle desember mødre :)

Masse lykke til i dag på ultralyd LykKeFisK og Løvinne30 :D

 

 

Jeg kjøpte meg angelsound doppler i går, med skjerm for antall hjerteslag i minuttet, og en sånn gender test ;) hehe. Verdt å teste ut på gøy :)

Håper det kommer før helgen :)

 

Ha en fin dag alle sammen, her i Bergen er det SOMMER! 7,5 time til med jobb nå, så er det fri til fredag :) Elsker helligdager i ukedagene <3

Haha vi får kalle den "vi som elsker hest" foreløpig :D er veldig med på en fb gruppe selv.

 

Så morsomt med angel sounds. Har vurdert å kjøpe den selv, men er redd jeg blir sittende å prøve hele tiden og blir engstelig når jeg ikke hører noe? Er også redd det påvirker fosteret. Uff ja jeg er en engstelig person :) ville dere anbefalt det?

Hahah - Vi som elsker hest ja, da får vi sikkert mange fjortisjenter med på laget :D hihi

Jeg har lånt doppler av ei venninne. Hun hjalp meg første gangen, men klarte ikke å finne annet enn min puls. Samme skjedde når jeg prøvde selv litt senere. Men jeg har lest at det er veldig vanlig å ikke finne den så lett, så jeg ble ikke bekymra. Prøvde igjen igår, og da fant jeg plutselig babyen sin hjertelyd - og guuud så deilig, jeg er enda i den rusen, og vil absolutt anbefale det! Men du sier du er en engstelig person, så hvis du tror at det kommer til å påvirke deg om du ikke finner den  - så bør du kanskje vurdere å la være :P Men veldig verdt det når man finner den!!

Da har jeg kommet over uke 12, og vært på første Svangerskapskontroll! Fikk en ultralyd undersøkelse og der fikk vi se en levende baby med både armer og ben! og det stemte med hodemål at fostret var 12 uker gammelt! herregud så moro å se den lille i magen <3 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...