Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #1 Skrevet 9. oktober 2009 Ja, siden min mann er bortreist i helga, så kan jeg vel kalle meg enke da eller? Ja, ser jo at de som har en mann som er bortrist på jobb eller en helg, kaller seg alenemor når de er hjemme alene med barna. Da er vel min definisjon for helga enke da siden jeg er alene denne helga
Gjest Skrevet 9. oktober 2009 #2 Skrevet 9. oktober 2009 det er det dummeste jeg har hørt i hele mitt liv.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #3 Skrevet 9. oktober 2009 Gressenke er vel det rette ordet.. Hvertfall fra gammelt av når mannen jobbet vekk.. (da på sjøen)
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #4 Skrevet 9. oktober 2009 gressenke = kvinne som er elsket og ligger forlatt i gresset...
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #5 Skrevet 9. oktober 2009 Øh...mannen din dør da ikke i helgen, for så å komme tilbake til dere?
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #6 Skrevet 9. oktober 2009 Ja, akkurat. Ble så lei av å lese som alle som er alenemødre når mannen er bortreist! Man er like lite alenemor når mannen er bortreist som man er enke når mannen er bortreist! Skjønner dere eller ???
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #7 Skrevet 9. oktober 2009 Veldig stor forskjell på enke og alenemor. Ved å kalle deg enke fordi du er alene en helg, vil jeg tro du støter de som faktisk er enker. Greit at du sikkert mente dette innlegget ironisk, men enkelte temaer kan ikke gjøre det med. Skjerp deg!
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #8 Skrevet 9. oktober 2009 Ja, akkurat. Ble så lei av å lese som alle som er alenemødre når mannen er bortreist! Man er like lite alenemor når mannen er bortreist som man er enke når mannen er bortreist! Skjønner dere eller ???
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #10 Skrevet 9. oktober 2009 Ja, man støter de som kaller seg enke når man sier at man er enke når mannen er bortreist. Og man støter de som faktisk er alenemødre når man sier at man er alenemor når mannen er bortreist! Selv er jeg verken alenemor eller enke. Jeg er gift og mannen min reiser veldig sjelden bort. Men jeg har vært alenemor selv i mange år før jeg ble gift. Må si jeg lar meg provosere av de her inne som er så frekke at de kaller seg alenemor når mannen er bortreist. Prøver bare å statuere et eksempel på alle alenemødres vegne
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #11 Skrevet 9. oktober 2009 Har hørt at det heter gressenke når mannen er bortreist. Selv ville jeg sagt at det er bare meg og barnet (barna) i helgen fordi mannen min er bortreist. Men ville aldri kalt meg enke eller alenemamma.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #12 Skrevet 9. oktober 2009 Og hva om man HAR vært alenemor og og har "sammenligningsgrunnlag" for så å si at man føler seg som alenemor når mannen er på sjøen i 8 uker av gangen...ER det også ulovlig???
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #13 Skrevet 9. oktober 2009 Det heter gressenke, hvis ikke du har planer om å drepe gubben, for så å på en eller annen måte mirakuløst vekke han til live igjen når mandagen kommer - Grow a brain..
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #14 Skrevet 9. oktober 2009 hihihi.. De kan jo ta turen til NAV og prøve å søke om "alenemorsstønader" for de periodene mannen er på reise;) Så ser de hva som da skjer. Da får de nok definisjonen på alenemor forklart for seg, tenker jeg;)
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #15 Skrevet 9. oktober 2009 Å si at man føler seg som en alenemor og faktisk kalle seg alenemor er ikke helt det samme. Tror samboeren min ville blitt ganske lei seg om jeg hadde kalt meg alenemamma, hvis han var bortreist. Men han kunne jo ikke sagt noe på at jeg følte meg som en alenemamma. Så om du velger å si at du føler deg som en alenemamma, så er det ingen som kan si noe på det. Spesielt siden du vet hvordan det er.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #16 Skrevet 9. oktober 2009 Er det egentlig noe som er ulovlig her inne da? Det kan virke som det ikke er det. Jeg blir i allefall veldig provosert her inne over hva man faktisk kan få seg til å skrive!
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #17 Skrevet 9. oktober 2009 Men du er uansett ikke alenemor selv om mannen din jobber 8 uker på sjøen. For dere har da to inntekter? Man er ikke alenemor bare fordi man er alene hjemme med barna. Man er alenemor, fordi man ikke har en mann, partner, kjæreste.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #18 Skrevet 9. oktober 2009 Men ser du ikke at det er en vesentlig stor forskjell på å være alenemor og enke? Er du enke, har ikke barnet en far som lever. Du skal aldri se pappan til barnet igjen. Det er en sorg langt fra et samlivsbrudd. At du lar deg provosere av de som kaller seg alenemor når mannen er bortreist, ja vel, ditt valg. Det kan for mange føles sånn. Men jeg tviler på at du kommer til å føle deg som en enke når mannen din er bortreist for en helg. Du kommer ikke til å ha det store tomrommet i hjertet ditt som mange enker har når de tenker på at deres barn aldri skal se pappan sin igjen. Anonym 1230
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #19 Skrevet 9. oktober 2009 Ja, og jeg kan søke enkepensjon for en helg =)
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #20 Skrevet 9. oktober 2009 Snakk om å se ting fra sin side.' Hva tror du alenemødrene her inne føler når bortskjemte fruer kaller seg alenemor pga mannen er bortreist på forretningsreiser? Det er jo faktisk også mange alenemødre som sørger pga deres barns far aldri vil se sitt barn.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #21 Skrevet 9. oktober 2009 Er det samme bitre alenemoren som lager alle disse innlegga til det kjedsommelige? Å hvor mye mas det er om at den tittelen skal være fredet og forbeholdt alenemødre. Og du verden jeg er misunnelig på alle frihelgene og jenteturene som bare mine aleinemødrevenninner kan ha! Noen har sjukt mye fri fra ungene sine. Gjerne 3 helger etter hverandre. For familie trår jo til når pappaen ikke kan. De er jo tross alt aleinemor..
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #22 Skrevet 9. oktober 2009 Så det er ikke noe problem å klage på at en er alenemor en hel helg når det fremdeles er en far inni bildet? Jeg ser ikke helt forskjellen her, alenemødre har sine problemer, så det er like respektløst mener nå jeg. Og uansett så var dette et ironisk/sarkastisk innlegg, så det er ingen grunn til å svare HI såpass kvasst som dette her.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #23 Skrevet 9. oktober 2009 Bare fordi dine alenemødrevenninner har det slik, så har alle andre alenemødrer det samme?
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #24 Skrevet 9. oktober 2009 Nei. Og bare for at noen av dine gifte venninner har mann med inntekt og hjelper til betyr ikke at alle gifte har god økonomi eller en mann som letter arbeidsbyrden, tvert i mot, hjemme! Få hovve opp av sanden og nesa ut av navlelen.
Anonym bruker Skrevet 9. oktober 2009 #25 Skrevet 9. oktober 2009 Klart du er enke. En helt ekte gressenke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå