Titter Skrevet 2. mai 2008 #1 Skrevet 2. mai 2008 Hei alle sammen! Da fikk jeg endelig æren av å lage en ny tråd for oss aktive gressenker! Jeg er hjemme hos foreldrene mine og nyter gode dager i finværet! Ørneredet: Kos deg masse sammen med moren din i helga:) Morelli: Ja, jeg skal utnytte det til fulle at jeg ikke skal løfte tungt når vi skal flytte, og jeg har ikke dårlig samvittighet engang! Har flytta tre ganger alene fordi sambo har vært på havet.....! Stjerneklar: Det er deilig å få litt ekstra penger på skatten ja! Jeg og sambo fikk begge igjen, så tror de pengene kommer godt med i tida framover! Elisabeth: Såg på lista at du har IKM 11. mai, og det er min bursdag! Så i år er ønsket som står høyest på min liste at du skal få en positiv test!! Og at vi slår følge i mange måneder framover:) Ha en fin helg jenter, hvor enn dere måtte befinne dere i landet!!
Idun<3tosmå<3 Skrevet 2. mai 2008 #2 Skrevet 2. mai 2008 Hei hei Titter:) Godt du nyter å slappe av! Har du fått fortalt svigers den store nyheten da? Ja, nå er jeg hos mamma, nesten litt synd du er hjemme, om ikke kunne vi tatt en kaffe eller noe! Får se om anledningen byr seg neste genng jeg er her. Kanskje med smått da:) Elisabeth, jeg fyller den 10. mai, så jeg ønsker meg masse gravidsymptomer og en pos test jeg og:) Lykke til!! Men nå skal vi ut og finne sko til meg, sko til den fine kjolen jeg har kjøpt. Og de må stå i stil med både kjolen og bekkenløsninga... Det blir spennende å se hvordan det går. Har nå fått streng beskjed om å bruke krykker, så jeg prøver så godt jeg kan. Men det går sååå treigt, og i dag føler jeg meg veldig bra, så da er det ikke så lett å bruke dem. Men en fysio på sykehuset sa at jeg måtte tenke på at jeg skulle bli frisk etter fødselen og, og det var det jeg invisterte i ved å bruke dem nå. Så jeg får vel bare gjøre det! Ha en fin fin dag dere andre! Får skrive litt mere neste gang!
superklar Skrevet 2. mai 2008 #3 Skrevet 2. mai 2008 Hei hå. Hiver meg inn her. Passer dårlig med sambo som jobber mye nå i disse prøveperioder.. Har neste el ca 11 mai tror jeg.. Prøver å få sambo hjem en tur den dagen selv om han egentlig er på jobb:) Går nok greit.. Hvor lenge har dere andre prøvd? Og mange pp som har gått i vasken grunnet jobb? Lykke til alle sammen!!!
maya80 Skrevet 2. mai 2008 #4 Skrevet 2. mai 2008 I dag har jeg vært på fødselsamtale er bestem att innen onsdag skal jeg settes i gang. Nå har jeg blitt tøyd å strekt der nede å slimproppen går nå virker det som, å eg har regelmessige sammentrekninger siden klokka tolv i dag. Håper det skal skje noe i løpet av helga av seg selv. Skal på sykehuset i morra å vurderes om vannet skal tas om nødvendig, men dem vill utsette lenst mulig da dem håper kroppen ordner opp selv.
Idun<3tosmå<3 Skrevet 2. mai 2008 #5 Skrevet 2. mai 2008 Åj åj, spennende! Å så vannvittig bra du har fått hjem sambo!! Men, hvorfor var det du skulle settes igang? Svangerskapsforgifting?
maya80 Skrevet 3. mai 2008 #6 Skrevet 3. mai 2008 Jeg skal settes igang pga redselen for å føde hjemme eller i bilen, siden min siste fødsel gikk på 30 min fra 2 cm til han var ute, bare flaks gjorde att jeg var på sykehuset. Puss att jeg har veldig fødselsangst denne gangen å gruer meg veldig til fødselen i tilegg.
Gjest Skrevet 3. mai 2008 #7 Skrevet 3. mai 2008 Hei jenter! Så kjekt at dere ønsker dere gode nyheter fra meg i bursdagsgave da!! Det må dere bare få! Maya: Må si at den første fødslelen din gikk fort ja! Er det langt fra dere til sykehuset? Jeg tror at denne fødselen kommer til å gå bra, den andre går som oftes bedre enn den første! Lykke til i hvert fall, skal bli spennende å høre hvordan den første gressenke-fødselen gikk! Superklar: Hei og velkommen! Hvor gammel er du og hvor er du fra? Jeg er på 19 pp nå, og det er ikke telt med de som har gått i vasken pga samboerens jobb. De andre her inne er gravid. Min er 4 uker av og på. Din da? Hvem er neste ut med termin da? Kan dere ikke lage en liten liste over når dere har termin da?
superklar Skrevet 3. mai 2008 #8 Skrevet 3. mai 2008 Hei igjen. Jeg er 25 og bor nå i nord-norge på grunn av at sambo jobber i forsvaret. Vi flytter til oslo om 1 år. Jeg slutta på piller i slutten av januar, men tok en liten stund før syklus stabiliserte seg. Klarte selvfølgelig ikke vente til brettet var ferdig med å slutte da han sa han var klar:) Jeg tenker litt vel mye på graviditetsting nå, og håper jeg klarer å roe meg litt ned om det produksjonen tar tid.. Elisabeth 77, var du veldig ivrig i starten? Klart å roe deg litt ned? Samboer jobber ca 15 døgn i mnd i tillegg til vanlig arbeidstid ellers (dvs drar hjemmefra kl 6 kommer hjem kl 18). Men vi kan heldigvis styre noe av arbeidstiden selv. Ha en fin kveld:)
maya80 Skrevet 3. mai 2008 #9 Skrevet 3. mai 2008 Det var min andre fødsel det, min første gikk på 4 timer. Dette er min å sambos første barn da, men min 3.
Idun<3tosmå<3 Skrevet 4. mai 2008 #10 Skrevet 4. mai 2008 Kjapt innom før kirka og konfirmasjon nå, lurer på om det går bra med deg Maya? Du må oppdatere når det skjer noe mere/nytt:) Spennende med første gressenkefødselen!
Morelli *fødte 06.08.08* Skrevet 4. mai 2008 #11 Skrevet 4. mai 2008 ÅIÅIÅI MAYA!!!! Dette er virkelig spennende!!! Åssen går det? Du ligger vel kanskje å føder nå du da?? Dette kommer nok til å gå strålende skal du se!! Endelig får du tulla di ut til denne verden:-) Silje :-) La høre fra deg så fort du kan igjen da!!! :-) Superklar: Velkommen hit:-) Vi er en gjeng med gressenker som har holdt sammen i ...tja..hvor lenge har det blitt? 1 år? Vi snakker om alt fra sorg til glede. Vi har fulgt hverandre fra alle var prøvere. Nå er de fleste her gravide. Jeg er 25 år (82 mod) og blir snart mamma til nr. 2. (25 uker) Bor i Vestfold. Sambo pendler hver dag og har lange dager. Fra kl 05-18 ca.. Ellers er jobben hans veldig sesongbasert, så han har sine lange tokter fra april-okt ca.. Denne sommeren er vi utrolig heldige. Den lengste tokta blir vel ca 1 mnd tenker jeg. Rett etter fødsel da seff..Første sommeren etter pjokken ble født (han blir 3 i aug) var han avgårde 3 1/2 mnd i strekk. Det var IKKE morsomt. Men rart hva man kan klare å venne seg til med litt positiv holdning ;-) Får håpe du klarer å holde følge med oss her inne. Bare spør om det skulle være noe som helst :-) Nå har jeg hatt ferie i 1 uke, og det har gått sååååå fort!!!! På fred dro vi på hotell. Lillegutt koste seg med mamma og pappa og sov godt hele natten. På lørd dro vi på Tusenfryd. Der koste han seg veldig. Tok sin første karusell å greier, hehe...men han var nok litt liten. Så fra neste år tenker jeg det blir mere moro. Det er bare et fantastisk nydelig vær ute. Vi må bruke solkrem mens vi jobber i hagen. Er så moro å se hvordan folk bare kommer krypende ut av husa sine. hehe.. Håper det kan vare en stund!!
superklar Skrevet 4. mai 2008 #12 Skrevet 4. mai 2008 Tusen for velkomst. Og artig å være i forskjellig situasjoner ang graviditet. Lettere å høre med andre som er gravide og har sine erfaringer:) Hvor lenge prøvde alle sammen her inne? Her oppe er det overskyet, 9 grader og snøen har begynt å smelte.. Det er på denne tiden jeg savner sør!!! Men vi skal til Hellas om to uker, og det blir strålende:) Morelli: 3,5 mnd borte!! Det var lenge det, da skal ikke jeg klage:) Noen med noen uunnværlige råd ang det å bli gravid? Ha en fin søndag:)
*stjerneklar med GULLSTJERNE* Skrevet 4. mai 2008 #13 Skrevet 4. mai 2008 Superklar; velkommen til oss! Ja, vi har vel hengt sammen i over ett år tror jeg! Tror jeg begynte å snoke rundt på disse sidene i mars i fjor, og det var vel da vi begynte å flokke oss sammen! Vi har mistet noen underveis, og blitt flere. Veldig fint å henge sammen på "bli gravid", selv om de aller fleste av oss heldigvis er gravide! Jeg ble ganske raskt gravid, min mann var borte i min fruktbare tid (hele uka rundt EL), så det er helt utrolig at det gikk! Min jobbet også veldig masse ute tidligere, opptil 4 mnd i strekk. Nå har det roet seg litt, og jeg føler meg mer som en normal gressenke. Heldigvis kommer han hjem i kveld! Råd for å bli gravid? Prøv å ikke tenke så mye på det. Ha sex jevnlig (gleder meg til å gjøre det igjen, det er litt forstyrrende med disse sparkene under akten syns jeg:), Ta folat mens du prøver! Spennende med Maya.. Oj! Tenk om hun er satt igang og føder nu! Eller kanskje hun allerede har fått! Håper alt har vært bra for dem. Jeg er vel neste kvinne ut tenker jeg...- Hvis termin skal bestemme (16. juni). Og så kommer Morelli 8. august! De andre terminene husker jeg ikke helt. Ørneredet, tenk at du må ha krykker! Stakkars deg! Huff. Håper du fant fine sko og at du var fin form på dagen. Det var konfirmasjon?
superklar Skrevet 4. mai 2008 #14 Skrevet 4. mai 2008 Hei igjen. Så spennende med fødsel:) Håper alt går bra Maya:) Jeg vil egentlig ikke høre om negative detaljer ang fødsel før jeg skal føde selv (forhåpentligvis). Gruer meg allerede til fødsel, og er ikke engang gravis.. Stjerneklar: Spennende at du ikke ble gravid på el-dag.. Leste om sekundær eggløsning, er skeptisk. men uansett hvordan du ble gravid er det gøy at det ikke skjedde på helt "riktig" tidspunk. Jeg tenkte før jeg sluttet på piller at jeg skulle ta alt som det kommer, men det er litt lettere sagt enn gjort.. Og da er det godt å høre om unnfangelser som ikke har skjedd helt etter boka, blir mange "reger" rundt prøvinga.. Jeg tar folat, har sex jevnlig når han er hjemme, og prøver å spise sånn noenlunde sunt.. Barn fra før stjerneklar? Hvordan ser timeplanene ut med termin og el for alle sammen? Artig å høre alles erfaring, gravid eller ikke..
Morelli *fødte 06.08.08* Skrevet 4. mai 2008 #15 Skrevet 4. mai 2008 Superklar: Tja..tips..vanskelig å si, for jeg har vært så utrolig heldig. Men kan jo fortelle deg hvordan jeg ble gravid da. Med sønnen min, ble jeg gravid på første forsøk. Da hadde jeg ikke lest noe eller forberedt meg noen ting, så det kaller jeg ren flaks!!! Med nr 2, ble jeg også gravid på første forsøk. Da var jeg litt mere informert om div, men ikke stort. Etter 6 uker hadde jeg en SA. Det er etter det jeg satte meg mere inn i hvordan ting fungerer. For sambo reiste ut ikke lenge etter den aborten også blødde jeg ganske lenge etterpå. Da hadde jeg noen måneder å forberede meg på til vi kunne sette i gang igjen. (tok 5 mndr) Og da satt det IKKE på første forsøk. Så tror faktisk at det kan ligge litt i underbevisstheten hvis man tenker for mye på det.. Men det skal sies at jeg tenkte MASSE, og var superivrig!!! Og det satt på 2. forsøk, så egentlig er det bare noen som er heldigere enn andre tror jeg. Men som du skriver, så gjør du jo alt det du burde gjøre. Spise folat, spise sundt osv..Sikkert ikke dumt å trene litt heller. Selv hater jeg å trene, og jeg spiser ikke veldig sunt heller. Helt vanlig mat kan jeg vel si.. (er ikke helt Ørneredet heller da!!! Hihi... ;-) (menskulleønske) ) Hvor lenge har du og sambo vært prøvere da? (eller har du allerede skrevet det kanskje?) Og hva driver du med ellers? Skole? Jobb? Opprinnelig fra? Klar: Dæven steike, du har ikke lenge igjen. Er jo selvfølgelig Ørneredet som kommer etter deg. Hun har jo termin...fader når var det? Spurte henne her om dagen..25 juni?? Ja, ca rundt da hvertfall.. Jeg har 20 august, så henger 8 uker etter ørneredet. Titter: koser du deg i Tromsø? Eller hvor er det du er fra igjen?? Fy fader, jeg fatter ikke at det er mulig!!! jeg som er så kontrollfrik til vanlig har skikkelig problemer nå. Glemmer ting hele tiden. og mister ting osv.. Mistet bankkortet mitt i helga, også kjøpte vi nytt kamera på fredag, det klarte jeg å surre bort allerede på lørd (har funnet det igjen da, heldigvis) Og i går klarte jeg å ikke huske koden på korten mitt når jeg handlet. Skikkelig pinlig. Måtte ringe sambo å greier, haha!!! Uff..slitsomt asså;-) har du også begynt sånn eller? Elisabeth: Nå har vi jo begynt å lage ny tråd hver måned, men kan gjerne sette opp en oversikt :-) Sender deg masse babis støv :-D ***************************************************************************************************************************************************************************************************************************' Masse fra meg her i dag gitt..hehe...kjeder meg litt. Sambo ser på noe Mount Everest greier og en gåsejakt..Hmm...Boring!!!! ;-P
Morelli *fødte 06.08.08* Skrevet 4. mai 2008 #16 Skrevet 4. mai 2008 OVERSIKT OVER TERMIN OG IKM (denne kan jo bare kopieres videre og rettes på) ************************************************************************* Elisabeth: Ikm 11 mai Mixå: 123: Superklar: ************************************************************************** Maya - NÅ!!! Stjerneklar - 16 juni Ørneredet/Trulte - 25 juni??? Morelli - 20 august Stjernetitter - _ _ desember?? Noen som mangler??
superklar Skrevet 4. mai 2008 #17 Skrevet 4. mai 2008 Elisabet h: Ikm 11 mai Mixå: 123: Superklar: 25.mai ********************************************************** **************** Maya - NÅ!!! Stjerneklar - 16 juni Ørneredet/Trulte - 25 juni??? Morelli - 20 august Stjernetitter - _ _ desember??
Idun<3tosmå<3 Skrevet 4. mai 2008 #18 Skrevet 4. mai 2008 OVERSIKT OVER TERMIN OG IKM (denne kan jo bare kopieres videre og rettes på) ************************************************************************* Elisabet h: Ikm 11 mai Mixå: 123: Superklar: ********************************************************** **************** Maya - NÅ!!! Stjerneklar - 16 juni Ørneredet/Trulte - 29 juni (fullmåne 3.juli) Morelli - 20 august Stjernetitter - _ _ desember?? ************************************************************* Hei hei folkens, hatt ei travelt helg. Velkommen så veldig masse superklar, beklager at jeg var overlegen tidligere her, men stresset bare innom fort:) Håper jeg er unnskyldt! Får vår del satt det egentlig på første fullverdige forsøk, hadde flere pper der sambo kom hjem rett etter EL, og det var kjipt. Så tok 6 mnd fra pilleslutt til pos test. Jeg leste myye om temaet og bruke pernille.info veldig mye. kjekk side! Pluss at jeg ELtestet og tempet litt og. hehe, hysterisk litt ja, men sånn er jeg bare... Ingenting gjøres halveis:) Eller, ser vel meg ikke osm hysterisk, men jeg liker å ha kontrollen! Og Morelli, så sunt spiser jeg ikke da, i allefall ikke nå for tiden, ALT går ned på høykant:) hehe!! Godt du har kose deg med ferie!! Blir godt å komme tilbake på jobb og da når ferien har vært vellykka! Krykker ja, nå var jeg på konffest på lørdag i kjole uten bekkenbelte og uten krykker, så kirka i dag med krykker da. Så nå er jeg heeelt ødelagt... Gruer meg til natta, men ser frem til en helt rolig dag i morgen, og håper smertene minker og mobiliteten øker! Ikke lett å kombinere bekkenløsning og et sosialt liv for tiden!! Men godt å være rundt litt familie og gode gamle venner igjen! SKal komme meg litt ovenpå nå, så blir det vel litt lunsjong med venner og litt kjekke ting og! Sambo er ute på havet, på vei til Bodø med en rigg på slep, så du får vinke om du ser han Titter! Håper du har det kjekt hjemme, også må du fortelle hvordan sambos foreldre tok nyheten!! Maya, jeg tipper du har fødd jeg nå Men om ikke og om du er hjemme enda må du gi lyd fra deg! Heier på Silje jeg:) Det nærmer seg nå Klar.... Kjenner du noe til at du nærmer deg ellers da? Om kynnerne tar seg opp eller om hodet har festa seg osv? Håper hodet festesr seg her snart jaffal, hørt rykter om at det kan fjerne bekkenløsningssmerter. Elisabeth du næmer deg IKM nå, og jeg nærmer meg ett år eldre.... Kjenner du noe til symptomer eller andre følelser eller? Btw, kondolerer med tapet i dag, Ålseund tapte så det sang!!! hihi!! hehe, dette ble et litt rotete innlegg fra meg! Men nå skal jeg legge meg nedpå litt igjen, ligger på siden med puter mellom bena, da er smertene minst, også må jeg ligge med hodet høyt samtidig for å unngå halsbrann.... Samtidig sparker vesla oppi ribbena her nå! Livet er herligt! hehe!! Humøret er i iallefall på topp, ingenting er bedre enn det! Ha en fin kveld jenter!!!
superklar Skrevet 4. mai 2008 #19 Skrevet 4. mai 2008 Jeg sluttet på pillen i slutten av januar. Litt utålmodig, og klarte ikke vente til brettet var slutt og dermed uregelmessig mens frem til 1 mnd siden.. Kjøpt el tester, så tenkte å ta de fra fredag eller no. Prøver å trene litt, og går litt turer på beina eller på ski. Men blir ikke mer enn to/tre ganer i uka, og nå er det dårlig skiføre/bløtt gåføre.. Ellers er jeg fra sørlandet, bodde i oslo og ble siv øk, flyttet til kirkenes for tre år siden, så flytter vi til oslo igjen om 1 år.. Sambo jobber i forsvaret, derfor vi bor her nå. Skal bli deilig å komme til oslo etterhvert, større jobbutvalg, han får mer familievennlig jobb (forhåpentligvis), og flere venner og familie.. Kommer sikkert til å savne friluftslivet her oppe da.. Hvor bor alle andre? Driver med? Hvordan har svangerskapene vært?
Morelli *fødte 06.08.08* Skrevet 4. mai 2008 #20 Skrevet 4. mai 2008 OVERSIKT OVER TERMIN OG IKM (denne kan jo bare kopieres videre og rettes på. (DEN SISTE!!!)) ************************************************************************* Elisabet h: Ikm 11 mai Mixå: 123: Superklar: 25 mai ********************************************************** **************** Maya - NÅ!!! Stjerneklar - 16 juni Ørneredet/Trulte - 29 juni (fullmåne 3.juli) Morelli - 20 august Stjernetitter - _ _ desember?? ****************************************************** Ørneredet: Ser du har skrevet fullmåne 3 juli. Den tror jeg seriøst på!!! Er så mange som føder under fullmåne. bl.a hun jeg var med på fødselen til fødte når det var det. Merkelige greier. Kan du finne ut når det er fullmåne rundt min termin?? ;-) Virkelig godt du klarer å holde humøret oppe!! Du er jo ikke annet enn uheldig i det heldige. Fester seg nok snart skal du se. Hadde ikke forundret meg om hun la seg med rompa ned, hehe...Neida. Gjør nok ikke det ;-) Andre gang sies det at de sjeldent fester seg..hmm..Selv kom jeg med stompen først. Håper ikke sånt er arvelig??!!! Superklar: Jeg har ikke hatt noen spesielle plager. Første gang var det opp 17 kg totalt, ellers ingen plager. Fødte på termindatoen 22 aug. (gutt). Denne gangen har jeg vært litt mere plaget av kvalme i starten og litt bekkenplager, men ingen ting jeg ikke klarer å leve med (venter nå jente (?)) Deilig å kjenne bevegelser i magen. Ikke kjent ordentlig med liv før de siste 2 ukene. Så nå skal jeg legge meg å nyte de svake sparkene:-) Sov godt vakre kvinner :-)
superklar Skrevet 5. mai 2008 #21 Skrevet 5. mai 2008 God morgen alle sammen. Nå er jeg kommet meg på jobb, og må starte med litt internett:) Ørneredet: Du er tilgitt!! Regner ikke med alle sitter pal foran pc hele dagen heller da:) Bra å høre alles erfaringer! Men utrolig kjedelig med krykker da!! Går formen opp og ned hver dag, eller er den konstant ganske kjip? Håper på snarlig bedring:) Morelli: Har kalender her med månefaser. Fullmåne 1 og 30 august, du får si hvilken dato du ønsker. Jeg skal stemme på deg:) Blir litt sprø av å kjenne på kroppens tegn hele tiden. Kjenner murringer i magen, og el om 1 uke.. Hmm..Kjenner nok litt ofr godt etter tenker jeg. Ha en strålende dag, og uke alle sammen!!
superklar Skrevet 5. mai 2008 #22 Skrevet 5. mai 2008 Glemte å si velkommen til Silje (det er det barnet til Maya skal hete?) Hipp hurra
Morelli *fødte 06.08.08* Skrevet 5. mai 2008 #23 Skrevet 5. mai 2008 Da velger jeg 1 august, superklar;-)
Titter Skrevet 6. mai 2008 Forfatter #24 Skrevet 6. mai 2008 Hei alle jenter! Nå har jeg ikke vært særlig aktiv her inne den siste uka, og det er rett og slett fordi jeg har vært veldig aktiv ellers! Har jo vært hjemme (og det var veldig koselig!), og nå de siste dagene har vi flyttet...begynner å bli beboelig i den nye leiligheta nå, så det er bra. Ellers har jeg ikke så mange gode nyheter å komme med. Jeg hadde endelig klart å begynne å slappe av og glede meg over graviditeten nå de siste ukene, men det var visst for tidlig. Var på ul i dag, og der kunne de såvidt se noe som kunne være en 5-ukers graviditet, og jeg er egentlig 9 + 5 i dag. Så da er det sannsynligvis snakk om en ma:( Er ikke mulig at jeg er 5 uker på vei, for vi brukte jo prevensjon på den tiden og visste ikke at vi allerede var gravide. Så det er en tung dag, og på fredag skal jeg tilbake for å ta ny blodprøve for å sjekke hcg-nivå. Og i neste uke har jeg fått ny ul for å sjekke om det har skjedd noe inni der. Hvis ikke blir det vel utskrapning så lenge jeg ikke begynner å blø... Det ble ikke det koseligste innlegget dette her, og jeg har ikke lest alt dere har skrevet heller. Må heller gjøre det en annen dag, for i dag er virkelig ikke min dag. Håper i alle fall dere har det bra alle sammen, og at Maya får sin lille jente i disse tider:)
Idun<3tosmå<3 Skrevet 6. mai 2008 #25 Skrevet 6. mai 2008 Ånei Titter:( Forstår at du har mista troa nå... Men mener at egg kan gå i dvale og at utviklingen ikke er lik for alle, mange som blir satt tilbake på ordinær UL og... Så det er da ikke helt svart.... Men klart, med dine tidligere erfaringer så forstå jeg du er fortvila nå!!! Og nå er jeg veldig glad for at du ikke er hjemme alene og at du har din kjære å støtte deg på! At dere har hverandre er vel mere riktig å si, er vel like tungt for han! Uff uff,,, ble lei meg jeg og nå Titter.... Men vi må ikke gi opp håpet! Skal i allefall håpe masse for dere jeg! Så må du bare lette på trykket her inne om du har behov for det, eller koble oss helt ut om det er det riktige! Ta veldig godt vare på dere selv! Er også på msn om du vil prate, så tar ikke jeg kontakt om du aller helst bare vil ha fred! Mange trøsteklemmer fra meg!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå