Gå til innhold

Hvor mye har dere gått opp?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Annonse

Gått opp alt for mye :P Ca 30. Normalvektig før svangerskapet. 36+4 i dag. Gleder meg til å få det av igjen!! :)

haha, godt jeg ikke er alene :P Du er førstegangs?

Dette er min tredje, og jeg har bikket 30 begge gangene.. når er jeg nesten 25 og vekta fortsetter å registrere alt jeg putter i meg (som ikke er så mye etter min mening).

Var også normalvektig før svangerskapet, ala 160/50kg ;)

 

Erfarings messig forsvinner det i låpet av en 3 mnds tid :) 

Førstegangs her, ja :) Og vet at jeg kunne spist mye sunnere og mindre. I alle fall tidligere i svangerskapet. Nå er matinntaket ikke så høyt (på grunn av plassmangel) og spiser mer variert. Men, skal virkelig bli godt å komme ned i vekt igjen om ikke så alt for lenge. Satser på at med økt fysisk aktivitet, litt mer frukt og grønt og amming, så skal det gå sin gang :)

Oppdatering! Nå har jeg visst gått opp 20 kg. Hjelp! Skal nok bevege meg mer og spise mindre søtt fra nå. Uke 32 i morgen. Veide rundt 57 kg før jeg ble gravid.

Hvis du har gått opp 5kg på ca en uke ville jeg tatt en ekstra tur til legen om jeg var deg. For å sjekke blodtrykk osv. Tror ikke det kommer av litt godis for å si det sånn...er nok vann.

 

 

Anonymous poster hash: 39a9d...d49

 

Oppdatering! Nå har jeg visst gått opp 20 kg. Hjelp! Skal nok bevege meg mer og spise mindre søtt fra nå. Uke 32 i morgen. Veide rundt 57 kg før jeg ble gravid.

Hvis du har gått opp 5kg på ca en uke ville jeg tatt en ekstra tur til legen om jeg var deg. For å sjekke blodtrykk osv. Tror ikke det kommer av litt godis for å si det sånn...er nok vann.

 

 

Anonymous poster hash: 39a9d...d49

Jeg var hos jordmor i dag. Alt ser fint ut. :)

Annonse

  • 4 uker senere...

Jeg fødte for en uke siden, men her gikk jeg opp 12 kg totalt. Litt overvektig fra før.

 

Begynte ikke å gå opp før etter uke 20. Gikk opp alt mellom uke 20-33 så stod det stille helt frem til termin uten at jeg gjorde noe for det selv.

 

Babyen ble født. Veide 4,2kg og vekta viste i dag minus 6 kg. Hehe. Må Ut å trille turer fremover skjønner jeg :-)

Er 36+2 og i dag tidlig viste vekta 10,3 kg mer enn da jeg ble gravid. Var normalvektig i utgangspunktet, men tror jeg begynner å få litt vann nå... Har også en helt vanvittig appetitt om dagen, spesielt på usunn mat, sjokolade, is og boller. Har stort sett klart å holde meg unna det usunne så langt, men det blir vanskeligere og vanskeligere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...