Anonym bruker Skrevet 12. november 2006 #1 Skrevet 12. november 2006 Jeg fikk nesten "sjokk", da svigermor fortalte at hun pleier å sove i samme seng som våre barn når hun passer dem...synes ikke noe om dette! Er dette vanlig?
Mamma27oggutta Skrevet 12. november 2006 #2 Skrevet 12. november 2006 Her sover besteforeldrene sammen med gutten vår (9mnd) når han er hos dem på overnatting. Jeg synes det er helt greit, de koser seg kjempemye. Vi sover selv sammen med lillemann i senga vår hjemme. Husker jo selv hvor stas det var å få sove sammen med bestemor å bestefar i dobbelsenga når jeg sov der som liten:)
Anonym bruker Skrevet 12. november 2006 #3 Skrevet 12. november 2006 Syns det høres helt normalt ut jeg? Hva er grunnen til at du fikk sjokk, altså hva er det du misliker så sterkt med det?
Anonym bruker Skrevet 12. november 2006 #4 Skrevet 12. november 2006 "Sjokk", som du ser i anførselstegn. Syns bare det er rart, de er ikke babyer, trenger ikke den tryggheten for å si det sånn. Det er nok koselig, men kanskje mest for bestemor? Syns det er kjemperart, blir liksom litt for intimt..!
Laurine Skrevet 13. november 2006 #5 Skrevet 13. november 2006 Mine barn elsker å sove med bestemor og bestefar når de overnatter der. Det er faktisk mye av kosen det.... Synes det er helt greit. Har du et dårlig forhold til dine svigerforeldre, siden du reagerer slik ? Nei, la ungene kose seg når det er hos dem. Når mine barn er med besteforeldrene lar jeg dem gjøre ting slik de vil. Hjemme har vi andre regler og rutiner og litt av vitsen med å være hos besteforeldrene er at de gjør ting annerledes.
Alex&Lucas&Prinsesse sin mamma Skrevet 13. november 2006 #6 Skrevet 13. november 2006 jeg fikk sove sammen med bestemor og bestefar når jeg var liten....ser ikke noe galt med det.. men er fremdels så liten at det ikke er aktuelt å ha han oppi sengen pga han ikke er vant med det
oslojente80 Mina f 07.09.06 Skrevet 14. november 2006 #7 Skrevet 14. november 2006 Hadde reagert på dette jeg også..
Anonym bruker Skrevet 16. november 2006 #9 Skrevet 16. november 2006 Jeg hadde ikke reagert noe særlig. Da jeg selv var barn lå jeg alltid i dobbeltsengen med min bestemor, bestefar la seg på gjesterommet. Det er vel for å gi en form for trygghet når en er på et annet sted, samt så er det jo litt gøy for barna kanskje? Jeg synes ihvertfall det er helt greit.
ungdomsmor Skrevet 16. november 2006 #10 Skrevet 16. november 2006 hadde ikke likt det ,og absollut reagert ja
Anonym bruker Skrevet 16. november 2006 #11 Skrevet 16. november 2006 når dattera vår sover hos mormor er en del av stasen at de skal sove sammen. husker selv dette var stas når jeg var lita og fikk sove sammen med mine besteforeldre. er litt rart syns jeg at dere reagerer på dette.
Gjest Skrevet 16. november 2006 #12 Skrevet 16. november 2006 Det er stas for de fleste barnebarn å få sove sammen med bestemor og bestefar. Sånn har det alltid vært. Til HI: Hadde du reagert likedan dersom det hadde vært din mor, og ikke din svigermor det hadde vært snakk om i denne situasjonen?
Anonym bruker Skrevet 17. november 2006 #13 Skrevet 17. november 2006 Vet faktisk ikke , da dette til nå ikke har vært en problemstilling. Men det som er rart, er at det ikke er barna som ønsker det, men bestemor. Tror faktisk hun gjør det for sin egen del...?Uansett ikke så rart om en føler det er forskjell på sin egen mor og svigermor, er det vel? Mye lettere å si fra til sine egne!
Gjest Skrevet 17. november 2006 #14 Skrevet 17. november 2006 svigers røyker kjempe mye så de hadde aldri fått ha henne i senga mellom seg. vi har reiseseng og hun har seng til mormor og morfar. senga er til for å brukes
Anonym bruker Skrevet 19. november 2006 #15 Skrevet 19. november 2006 gjør ikke meg noe at guttene mine sover sammen med bestemoren når di er der. syns ikke det er rart i det hele tatt jeg. det er jo familie. det er kos å sove i samme seng som besteforeldrene da. gjorde det selv når jeg var liten jeg.. og det var veldig stas for meg iallefall
Anonym bruker Skrevet 19. november 2006 #16 Skrevet 19. november 2006 Jeg hadde ikke godtatt at svigers skulle sove sammen med barnet mitt. Og jeg syns det er veldig frekt å gjøre dette uten at de har diskutert det med dere først. Jeg har heller aldri sovet med noen av mine besteforeldre og bare tanken på det syns jeg erlig talt er ekkelt.
trebarnsmamma? Skrevet 20. november 2006 #17 Skrevet 20. november 2006 Jeg hadde ikke godtatt dette, sikkert litt fordi jeg ikke har noe strålende forhold til svigers, men ville heller ikke latt mine egne foreldre gjøre det samme. Synes bare det blir feil. Har heller ikke sovet sammen med mine besteforeldre selv da jeg var liten. Sove på samme rom i egen seng er noe helt annet, det er ok.
winneboo Skrevet 22. november 2006 #18 Skrevet 22. november 2006 Hva er det å få sjokk over? Når jenta mi er på overnatting hos besteforeldrene så har det hendt flere ganger at hun har sovet mellom de på morgenkvisten. Har også hendt flere ganger når mamma har passet henne at de har gått å tatt seg en lur sammen i senga. Det er jo ingen som er nakne så skjønner ikke helt problemet.
winneboo Skrevet 22. november 2006 #19 Skrevet 22. november 2006 Det samme gjelder når hun har sovet hos farmoren sin(altså mammaen til barnefar) reagerer ikke på det i det hele tatt. Vis hun har lyst til å sove sammen med jenta mi de få gangene hun faktisk sover der så vær så god. Dette er voksne fornuftige mennesker som er glad i barnebarnet, ikke noe mer. Hun er forresten 13mnd å.
Anonym bruker Skrevet 22. november 2006 #20 Skrevet 22. november 2006 ....oi oi oi.... Jeg må bare si meg helt enig med sjokket ditt! Trodde heller ikke at dette er vanlig. Men det ser virkelig slik ut på svarene du har fått... jeg kan kanskje gå med på at dersom vi snakker om en seng som er 150 i bredde, så har jo tross alt barnet sin "egen" plass å ligge på...(men jeg liker det likevel ikke.... ) Min svigermor har en seng som er 90 i bredde, og jeg hadde blitt rimelig kvalm dersom hun hadde tatt ungen min oppi senga til seg.... Hadde jeg vært i din situasjon ville jeg sagt ifra, hun bør få vite at du ikke liker dette.
Anonym bruker Skrevet 23. november 2006 #21 Skrevet 23. november 2006 jeg vil jo si at det er tankegangen til foreldrene, som syns dette er ekkelt,det er noe galt med. det er tross alt besteforeldrene til barna det er snakk om, ikke fremmede voksne. de gjør dette for kos og trygghetens skyld. og hvis dere ikke tror bedre om besteforeldrene til barna deres, hadde jeg ikke brukt dem som barnevakt i hele tatt.
Anonym bruker Skrevet 23. november 2006 #22 Skrevet 23. november 2006 For sin egen kos og sin egen trygghet ???? Det er ikke sagt noe her om det er barna som ønsker det, men min oppfatning er at debatten går på hva svigermor ønsker.....
OktoberPrins kom 20.10 Skrevet 26. november 2006 #23 Skrevet 26. november 2006 jeg synes det var kjempestas å få ligge i samme seng som mormor når jeg var liten, og min mor har også min datter i samme seng som seg. Synes ikke dette er noe rart,jeg, og reagerer litt på at noen synes det er ekkelt?? Som om det ligger andre motiver bak dette enn soving...Tror mange besteforeldre synes det er kjempekoselig å sove sammen med barnabarna, og våkne opp sammen med dem.. Men dersom du har inntrykk av at ungene ikke vil det,så ville jeg gitt beskjed på en hyggelig måte..
trebarnsmamma? Skrevet 26. november 2006 #25 Skrevet 26. november 2006 For min del handler ikke det at jeg ikke liker dette med sovingen om at man ikke stoler på sine egne eller svigerforeldre, for det gjør jeg virkelig, jeg bare synes det er fullstendig unaturlig, antageligvis fordi jeg selv aldri har sovet sammen med egne besteforeldre. I forhold til svigers går det på at jeg ikke har det helt hjertelige forholdet til de.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå