Anonym bruker Skrevet 18. august 2012 #1 Skrevet 18. august 2012 Inspirert av kjerringinnleggene, kom til å tenke på en matrett som jeg aldri har blitt servert av andre enn mine gamle bestemødre, nemlig kjøttpudding. Og kålruletter, og kabarèt ser vi sjelden. Flere som kommer på noen "glemte" retter?
Anonym bruker Skrevet 18. august 2012 #2 Skrevet 18. august 2012 Rekecocktail er litt uhipt å servere nå om dagen....
Anonym bruker Skrevet 18. august 2012 #3 Skrevet 18. august 2012 Terteskjell med fiskepudding, reker og erter i hvit saus. Det er egentlig veldig godt;)
skinnfilla Skrevet 18. august 2012 #5 Skrevet 18. august 2012 Plukkfisk Kjøttsuppe , poteter,kjøtt, løksaus Lapskaus Svinekam fylt med svisker Sosekjøtt(kokt okse i brun saus) Mmmm ble sulten;) gleder meg til høst og gode varme gryterog supper til høsten. Åh fårikål Mvh hilsen inst.kokken;)
Gjest Heartbroken Skrevet 18. august 2012 #8 Skrevet 18. august 2012 Hønsefrikase. Lungemos. Terteskjell. Marengsbunn med kremfløte og hermetisk frukt.
CaptainHindsight Skrevet 19. august 2012 #9 Skrevet 19. august 2012 Hihi, mannen elsker kjøttpudding så det lager jeg mye av. Nå føler jeg meg som en kjerring nå Slenger meg på rekecoctail og terteskjell. Hihi
Anonym bruker Skrevet 19. august 2012 #10 Skrevet 19. august 2012 Marengsbunn med kremfløte og hermetisk frukt. Er ikke det Pavlova kake om man bare bytter ut den hermetiske frukten med frisk frukt?
håperpåvinterbarn Skrevet 19. august 2012 #11 Skrevet 19. august 2012 Hermetisk frukt med fløte Dravle/gomme Grønnkål (plantet d i år, fant ut at d er en grunn til at folk har sluttet å spise d) Semulegrynsgrøt Sagogryngrøt Lefse, flesk og kålstuing (og jeg er kjerring fordi jeg har fått takke og har lært meg å bake lefser av alle slag i en alder av 31)
Anonym bruker Skrevet 19. august 2012 #12 Skrevet 19. august 2012 He, he, jeg lager kjøttpudding av og til. Kålrulletter har jeg aldri fått av andre enn bestemor. Synd, for det er jo så godt.
Gjest UndrendeUllteppe Skrevet 19. august 2012 #13 Skrevet 19. august 2012 Samboerens kjøttpudding er fantastisk god! En matrett som fortjener renessanse Frikassé er noe jeg forbinder med gammeldagse søndager
Heada Skrevet 19. august 2012 #14 Skrevet 19. august 2012 Frikassé er jo nydelig. Og det er alt det andre dere skriver og. Kålruletter er jo nammis. Og kabarét, kjempegodt. Plukkfisk pleier vi å ha etter fiskemiddager. Så vi får spist opp restene. Gjerne til kvelds.
Iselilja Skrevet 19. august 2012 #16 Skrevet 19. august 2012 80-tallsklassikeren biff(snadder) med pommes frittes og bearnaise Snitter Aspik Sviskegrøt
bobbelfru Skrevet 19. august 2012 #18 Skrevet 19. august 2012 Trollkrem ÅÅ det er jeg sikker pÅ at mange her inne ikke vet hva er en gang! Eggedosiss Snittsel
Gjest Mentha Skrevet 19. august 2012 #19 Skrevet 19. august 2012 Aspik! Ikke noe savn i min munn. Men mye annet som er nevnt her er hverdagskost hos oss. Er det fordi vi bor på gård, tro, eller er vi bare håpløst utdaterte? Kan også nevne blodpudding, lungemos, seibiff med stekt løk, kokt torsk med smør og overkokte gulrøtter og lignende lekkerheter jeg ikke kommer til å savne. Men levergryte tror jeg jammen meg jeg ska lage en dag, for det husker jeg var godt!
Vårbarnet med to små Skrevet 19. august 2012 #21 Skrevet 19. august 2012 Kålrulletter er jo kjempegodt. Det samme med levergryte :-) Skal jeg lage skikkelig god middag, uten at det er god, gammeldags viltstek med poteter, saus fra bunnen av og grønnsaker så lager jeg terteskjell. Både mannen min og jeg elsker tersteskjell ;-) men nå er jeg best på å lage god, gammel husmannskost da. Hehe, ja jeg er kjerring i en alder av 29.
Anonym bruker Skrevet 19. august 2012 #22 Skrevet 19. august 2012 Biff & bernais. Ellers trodde jeg taco var ute for lengst, det er jo skikkelig 80-talls, men ser at det går mye av det hos dibberne.
Iselilja Skrevet 19. august 2012 #24 Skrevet 19. august 2012 Og kinakål i salater, gjerne med thousand island
Anonym bruker Skrevet 19. august 2012 #25 Skrevet 19. august 2012 80-tallsklassikeren biff(snadder) med pommes frittes og bearnaise Snitter Aspik Sviskegrøt Sviskegrøt er en svært mye brukt matrett her jeg bor, serveres både titt og ofte ved finere anledninger. Område: Midt-Norge, Innherred
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå