Gå til innhold

Oppstart denne uken og/eller uttak uke 43?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hei, Turva - og tusen takk :-)

Du er en go'ing, du! Det er godt å vite at du tenker på meg og ønsker meg hell og lykke. Der varmer langt ned i hjerterøttene.

 

Disse spirene fortjener vi jo alle sammen - det er bare synd at det skal så mye til for noen av oss før vi oppnår det, og noen oppnår det aldri.

 

Men så lenge vi har håp...

 

:-)

Hei hei MK73!=)

Jeg startet uka her med uttak i uke 43!=)

Jeg håper virkelig at dere får det til denne gangen....7 forsøk..

det må være tøfft!Da synes jeg det må være deres tur na ja!=)

Dette er vårt 2 forsøk,og jeg er kjempespent!

Ønsker dere masse lykke til!=)

klem fra

Annonse

Heisan!

 

Så fint, da kan vi jo følge hverandre hele veien. Det blir bra!

Ja, det er spennende, dette - håper det går bra for oss begge denne gangen :-)

 

Ja, jeg har blitt gravid de forrige to gangene, så jeg våger nesten ikke å håpe at jeg skal bli gravid igjen - men håpe må man, så vi prøver igjen. Om det skulle gå bra så blir jeg nok vettskremt ettersom vi har mistet tre ganger før - men det får vi ta når vi eventuelt kommer så langt.

Hei igjen!=)

Vet du!

Jeg leste profilen din og jeg syns dere er så

utrolig tøffe!Dere står på og lar dere ikke knekke!

All respekt for det!=)

Jeg får et litt annet perspektiv på tingene!

 

Det hadde vært kjempekoselig å følges,og jeg håper så inderlig at det

vil klaffe for oss begge!=)Vi får oppmuntre hverandre så godt vi kan!

Det kan være godt å dele tanker med noen som faktisk forstår hva man snakker om!=)

 

Hilsen

 

Jeg har oppstart kommende uke og uttak uke 44 (tror jeg). Dette er første gangen for meg så jeg har lite peiling. Utrolig at dere prøver flere ganger. Jeg er nesten redd for å prøve 1 gang. Mest for å bli så utrolig forventningsfull for så å bli skuffet.

Hei, Antiope!

 

Velkommen skal du være :-) Det er bare å spørre om du lurer på noe - her inne er det utrolig mye kompetanse og erfaring, og så er det jammen meg trivelige damer samtidig!

 

Kanskje du er blant de heldige som det klaffer for første gang?

Halloen Sara90 :-)

 

Takk for det. Vi skal følge hverandre og dele godt og vondt og masse spenning underveis - oppmuntring skal bli! Ja, det er godt å snakke med andre som virkelig føler denne prosessen "på kroppen" fysisk og psykisk.

 

Masse store mager skal det bli til neste sommer!!

Annonse

Heisan, Bøøøøøøøøøørn!

 

(Du får tilgi meg hvis jeg bommer på antall ø'er...) Ja, du har dessverre en ledelse når det gjelder antall forsøk.. Men så har du vel fått et lite guill underveis, har du ikke? :-)

 

Da skal vi ha uttak samme uke - spennende! Hvordan går det med sprayinga? Sliter du med bivirkninger.

Heisann jenter!=)

 

Så koselig at det plutselig ble så mange herinne!=)

Ønsker dere utrolig masse lykke til,håper vi alle vil bryte ut i vill jubel

i uke 43!=)

 

Hvordan går det med dere damer og hormonene?

Her er det opp og ned og fram og tilbake....hi hi =)

 

Når skal dere igang med sprøytene?

 

 

 

 

Går greit med meg - det største problemet mitt er at jeg får heftig hodepine av sprayen :-( Ellers blir jeg trett og sliten og litt småkvalm innimellom, men det er ingenting imot hodepinen.

 

Heldigvis har jeg ikke noen følelsesmessige bivirkninger - så det er ro og fordragelighet i heimen :-)

 

Ul og forventet sprøytestart 8.oktober.

Hei du. Jeg har en skjønn gutt på 5 år, min aller største motivasjon ja :)

 

Synd at du har sånne bivirkninger, jeg reagerer ikke på sprayen, mulig litt hete tokter men ingen ting i forhold til andre.

det eneste jeg kan klage på er at jeg går opp ca 5 kilo ved hvert forsøk, men tror ikke det har med medisinen å gjøre... Hihi Snarere min spising ja.

Har bestemt meg for å ta meg sammen denne gangen, og så langt har det gått fint. Jeg trener ca annen hver dag og det hjelpet.

 

Jeg starter med puregon den 8 jeg og !

Kjipt det med vekta, men jeg tror nok du har rett ift at det mest har med inntaket å gjøre ;-)

 

Jeg har klart å holde vekta gjennom disse årene med forsøk, men jeg gikk ned nesten 15 kg mens vi drev med utredning våren 2006 - og jeg har hatt fokus på å ikke gå opp dem igjen. Eneste grunnen til at mange av de skal få komme tilbake er i form av baby og stor mage!

 

Så flink du er til å trene. Jeg prøver å bli litt bedre, men sliter med at formen er dårlig nå i sprayperioden. Fått mensen også nå, og det er en heftig runde, så kroppen er ikke akkurat på topp... Kom meg utrolig nok ut til 45 minutter rask gange/lett jogging med hunden i går likevel - da sjokkerte jeg faktisk meg selv :-)

 

Så artig at vi følger hverandre helt på dato!

 

Hvordan er det med dere andre?

Hallo hallo jenter!=)

 

Hvordan går det med dere?

Jeg lurer litt på en ting.er det mulighet for at synarelan forhindrer at man går ned i vekt?

Jeg prøver å gå ned litt i vekt,og gikk ned 3 kg før sprayen,

men nå står det bom stillt!jeg har kutta ut søtsaker,spiser

masse grønsaker og frukt,trener jevnlig og labber med hunden!

Jeg har ikke gått ned ett gram den siste uka...grrrrrrr...=)

 

Jeg begynner på puregon den 7,så nå er det under en uke igjen!

Er så spent på hvordan det går denne ganga....

Tenk om vi er nybakte mødre neste høst...det hadde vært

en fest!=)

 

Tja, det er jeg ikke sikker på. Jeg tror ikke det er noen grunn til at Synarela direkte burde påvirke vektreduksjonen din, men det skjer jo mye i kroppen din nå, som totalt sett kan påvirke vekta. På den annen side så er det jo helt normalt en det kommer en uke eller flere inne i en vektreduksjonsperiode der vekta står stille, eller t.o.m går opp litt. Jeg opplevde det da jeg gikk ned for noen år siden.

 

Jeg tror du skal fortsette med det gode arbeidet du gjør, og så må du nok akseptere at de neste ukene er en påkjenning for kroppen, og at vektreduksjonen derfor kanskje ikke vil gå som du ønsker. Det er ganske tøft å prøve å slanke seg mens man går gjennom forsøk, klarer du det så er du jammen god:-)

 

Uansett vil det å leve så sundt som du gjør være positivt ift tilrettelegging for en evt graviditet!

Puregon og Gonal inneholder omtrent det samme, de har to forskjellige varianter av FSH - men de brukes om hverandre ved mange sykehus.

 

Menopur er litt annerledes, for den inneholder LH i tillegg til FSH.

 

Blir spennende med sprøytene :-) Når man kommer så langt så går det fort frem mot uttaket.

Ser jeg har glemt "oppdatere", Jeg har sprøytestart til onsdag, 7 okt..

Ultralyd den 16..i uke 42, så satser på at "det skjer "rett over helgen i uke 43..

Vårt første forsøk.. så satser ikke på at det skal gå, da man ikke vet hvordan en reagerer på drogorna osv.. meen.. krysser selvf fingre og tær m.m ;) !! Vi tar et privat hos Hausken mens vi venter på å komme til porsgrunn.. utolmodig,utolmodig.. :)

Da har vi sprøytestart og kontroll på samme dagene!=)

Det blir spennende!=)

Går det bra med deg og sprayen?

 

Takk for svar MK73!=)Ikke lett å leve sunt nå,så jeg har gjerne

en sprekk i helga,men jeg vil lage best mulig inneklima for spiren!=)

Hadde håpa på et par kilo til,men men.....=)

 

Så flott at du hadde gått ned så masse og klart å holde vekten etter det!=)

Gikk du på no slag av kur,eller levde du bare sunnere?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...