Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2012 #1 Skrevet 21. oktober 2012 Jeg er i det store og hele prisbevisst, vi har ikke veldig god råd. Men enkelte litt dyrere plagg har snuppa fått, f.eks nå en chill norway kjole fordi jeg syntes den var så utrolig nydelig på henne. Synes dere det er galskap til en liten jente som strengt tatt ikke bryr seg?
Gjest Sekretøsa Skrevet 21. oktober 2012 #2 Skrevet 21. oktober 2012 Kjøper dyrt yttertøy, men aldri vanlig klær. Liker ikke å bruke masse penger på noe jeg må legge bort etter kort tid. Nå vet jeg ikke hva kjolen koster, men om det er over 400 syns jeg det er galskap
Gjest overlord Skrevet 21. oktober 2012 #3 Skrevet 21. oktober 2012 Kommer an på hva du definerer som dyrt. Kjøper dyre ytterklær og sko. Hverdagsklær er alt fra H&M, KappAhl, Zara, Polarn o Pyret, Levis, Lindez, Mexx, Fransa, Katvig, Minimo, Moonkids, Hummel osv.
Gjest overlord Skrevet 21. oktober 2012 #4 Skrevet 21. oktober 2012 Kommer an på hva du definerer som dyrt. Kjøper dyre ytterklær og sko. Hverdagsklær er alt fra H&M, KappAhl, Zara, Polarn o Pyret, Levis, Lindez, Mexx, Fransa, Katvig, Minimo, Moonkids, Hummel osv. Glemte Name It. Elsker de klærne til gutt, men er ikke like glad i jenteklærne.
me_87 Skrevet 21. oktober 2012 #5 Skrevet 21. oktober 2012 Kommer ann på hva du mener er dyrt det. Noen mener NameIt klær er dyre å de har vi jo en del av,men ser ikke på det som dyre klær. Jeg kjøper ikke dyre merkeklær som Reima osv nei. Jeg kjøpte heller en god billig utedress som jeg er godt fornøyd med. Lue har vi heller ikke ikke fra Reima men en billig ull lue fra Barnas hus. Ser ikke poenget med å kjøpe dyre klær når det finnes så masse brae billige klær.
lille sprelle Skrevet 21. oktober 2012 #6 Skrevet 21. oktober 2012 Ytterklær har vi kjøpt ganske dyrt da vi er mye ute året rundt.
Nirgal Skrevet 21. oktober 2012 #7 Skrevet 21. oktober 2012 (endret) Det som er dyrt som jeg kjøper til vesla er yttertøy (Der går det i reima, ticket, POP, Mini A Ture osv) og Ull (Nøstebarn, LilleLam). Ellers går det mye i Kappahl, Nameit, Lindex og BareBarn, men har skeiet ut med Ugly Childerns Clothing, Pomp De Lux, AyaNaya, Noa Noa osv. innimellom, spesielt om jeg kommer over noe jeg syntes er helt nydelig. å så må jeg si at vesla sin Morfar er veldig glad i å kjøpe fine klær til henne, så han kjøper mye Ayanaya, Wheat og Noa Noa til henne, samt som hennes "Bestemor" strikker masse fine klær, alt fra kjoler, gensere, bukser, dresser, bunad, body, sokker osv. Så slipper å kjøpe noe tykk ull til henne frem til ho skal inn i str 128 og med tanke på at ho bruker str 68/74 nå, så holder det leeenge Hadde jeg ikke hatt en pappa og en stemor som er så glad i å gi og strikke hadde jeg nok ikke kjøpt det selv heller, noe måtte vi nok ha kjøpt uansett men ikke så mye som ho har. Føler meg veldig heldig som har det sånn, og føler jeg aldri får takket nok for noe av det vi får fra de Endret 21. oktober 2012 av Frk Vimse
marsgutt 2013 Skrevet 21. oktober 2012 #8 Skrevet 21. oktober 2012 det dyreste plagget jenta har nå er vell kjeldressen. den fikk hun i fjor i jule gave fra besteforeldre. hun bruker og få det vært år. den kostet vell rundt 1000 kr. merke er jeg ikke sikker på. dyreste jeg selv har kjøpt må bli di første skoene hennes di kostet 700. var viking sko, hun er født på vintern og ville ha skikkelige sko som ga god støtte. faren holdt på og tilte da jeg kjøpte di ellers blir det salg, kjøper det som er igjen fra året før og det meste blir da på halv pris. jeg kjøper skogstad mest. reima liker jeg ikke.
Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2012 #9 Skrevet 21. oktober 2012 Ja det gjør jeg. Synes det er fint med litt "krydder" også til ungene. Jean Paul, Mayoral,Burberry, Lacoste osv. Og bryr meg lite om andre mener det er galskap.
Musemorbr / Skrevet 21. oktober 2012 #10 Skrevet 21. oktober 2012 Bare sko. Vi kjøper kun ecco og det koster jo. Ellers kommer det en del plagg fra farmora som koster betraktelig mye mer enn vi ville brukt selv. Klager ikke på det.
Fire småtroll Skrevet 21. oktober 2012 #11 Skrevet 21. oktober 2012 De får dyre sko og yttertøy, men handler som regel på salg så jeg betaler aldri full pris. Nå årets modell koster 1300 kr og du får fjorårets til 50-70% avslag kjøper jeg fjorårets, det spiller ingen rolle for barnet og kvaliteten er den samme. Vanlige klær handler jeg stort sett i kjedebutikkene, så de har ikke mye dyrt der nei. Eldstemann begynner bli litt bevisst da, og han liker merket Outfitters nation veldig godt, det er ikke dyrt men litt dyrere enn kjedebutikkene og det er greit. Jeg kjøper ikke dogeribukser til 800 kr til en 11-åring, men 399,- kan jeg leve med.
Mamma4livet Skrevet 21. oktober 2012 #12 Skrevet 21. oktober 2012 Vi kjøper mest billigere tøy fra kappahl, HM og lignende butikker, men har også noe fra Benetton, Gant og Polo. Polotøyet er kjøpt i USA til en helt annen pris enn her hjemme. I barnehagen går det i rimeligere innetøy, men jeg synes det er fint å bruke litt tøffere tøy til lillegutt på fritiden. (Men for meg er det viktig at alt tøy skal være komfortabelt å ha på seg!) Yttertøy og sko er ofte av dyrere merker som er kommet bra ut i tester og som vi ser er av bra kvalitet.
Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2012 #13 Skrevet 21. oktober 2012 Ja kjøper bare "dyre" klær til barna, skriver det i anførseltegn fordi de egentlig ikke er så dyre med tanke på kvalitet, hvor lenge de varer og at de kan arves og evt selges brukt til en grei pris. Dessuten finnes det omtrent bare stygge klær på kjedebutikkene, og klærene blir stygge etter få vask og mister fasong. Jeg kjøper ikke mye fra såkalte sossemerker, men mye danske og norske merkeklær. Bruker ikke mer penger på klær nå enn hva jeg gjorde før jeg oppdaget disse merkene, jeg syntes også guttene har ganske mye i skapene sine, så handler jo endel. Men klærene varer og jeg liker utrolig godt å kle de opp. Ikke minst er det praktiske, gode og myke klær, og mine barn får stadig komplimenter over at de er fine, og har fine klær, og jeg ser hvor stolte de blir og lyser opp. Ikke bare jentene i familien som får høre de har så fine kjoler osv:-) Nei kvalitet lønner seg, også til barn:-)
Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2012 #14 Skrevet 21. oktober 2012 Vi kjøper stort sett klær på Lindex, H&M og Name it. Noe på polarn og pyret, men det er mye der jeg ikke liker designet på. Og noe pompdelux-klær. Ellers arver vi mye av en mer klesopptatt venninne, og i posene fra henne er det mye Tommy Hilfiger, Jean Paul og Gant. Jeg må si at jeg merker jo godt kvalitetsforskjellen på de billige og de dyrere klærne, men jeg gidder ikke svi av så mye på barnetøy selv. Særlig ikke når jeg vet jeg arver fine ting i ny og ne.
Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2012 #15 Skrevet 21. oktober 2012 Ja kjøper bare "dyre" klær til barna, skriver det i anførseltegn fordi de egentlig ikke er så dyre med tanke på kvalitet, hvor lenge de varer og at de kan arves og evt selges brukt til en grei pris. Dessuten finnes det omtrent bare stygge klær på kjedebutikkene, og klærene blir stygge etter få vask og mister fasong. Jeg kjøper ikke mye fra såkalte sossemerker, men mye danske og norske merkeklær. Bruker ikke mer penger på klær nå enn hva jeg gjorde før jeg oppdaget disse merkene, jeg syntes også guttene har ganske mye i skapene sine, så handler jo endel. Men klærene varer og jeg liker utrolig godt å kle de opp. Ikke minst er det praktiske, gode og myke klær, og mine barn får stadig komplimenter over at de er fine, og har fine klær, og jeg ser hvor stolte de blir og lyser opp. Ikke bare jentene i familien som får høre de har så fine kjoler osv:-) Nei kvalitet lønner seg, også til barn:-) Hvilke merker er det du bruker da?
Rampegutt08+Bøllefrø12 Skrevet 21. oktober 2012 #16 Skrevet 21. oktober 2012 Gutten vår har det meste av garderoben sin fra Cubus, og yttertøy fra Reflex, sportbutikker o.l. Viktigste er hva som beskytter utenpå Sko kjøper vi alltid dyrt ellers gir jeg blanke i merker
Anonym bruker Skrevet 21. oktober 2012 #17 Skrevet 21. oktober 2012 Synest det er vanvittig mange fine billige klær på markedet, så kjøper ikke dyrt. Kjøper mest h og m, og det er faktisk ikke sånn at halve barnehagen/skolen bruker det samme. Ser skjeldent noen med like ting som mine unger, da er det helst make dress, eller sko.
You can call me Dårris Skrevet 21. oktober 2012 #18 Skrevet 21. oktober 2012 Ja, det gjør jeg. Klarer ikke klær som ser ut som de er klorbleket etter tre vask, og mister fasongen med en gang. Kjøper derfor heller ordentlige, komfortable klær som gjerne koster litt mer, men holder mye lengre.
ScaryMama Skrevet 21. oktober 2012 #19 Skrevet 21. oktober 2012 Ja, kjøper mye dyre klær. Men ser her at det er ganske sprikende oppfatninger av hva som er "dyrt". Tror jeg kan med sikkerhet si at de klærne jeg kjøper ville blitt klassifisert som "dyre" av de aller, aller fleste, men jeg forsvarer det med at jeg har 3 gutter så klærne går i arv og da blir det ikke sånn kjempe dyrt likevel...
Gjest Siklerotte Skrevet 21. oktober 2012 #20 Skrevet 21. oktober 2012 Kjøper det jeg liker, og det hender nok ofte at det koster litt.
Gjest Mammas mirakel <3 Skrevet 21. oktober 2012 #21 Skrevet 21. oktober 2012 Ja, stort sett dyre merker... Har mest fra Ralph Lauren, Jacadi, Bonpoint og Petit bateau. Elsker designen og ikke minst kvaliteten på disse klærne også er det svært få i Norge som har like klær Foretrekker selvfølgelig å kjøpe dette i USA eller Frankrike hvor det er omtrent halv pris av det det er her. Et tips til folk som ønsker noen gode tilbud er ebay der kan du få RL-klær til HM-priser. Når det er sagt så mååå vi ikke ha de merkene. Hender stadig vekk at det dukker opp fine ting på Zara og HM (liker ikke cubus og lindex da, men det er en smaksak), men kvalitetsforskjellen er merkbar. Av norske merker ELSKER jeg lille lam og noe av ucc
KineMor ♥C&M&O♥ Skrevet 21. oktober 2012 #22 Skrevet 21. oktober 2012 Her er det en salig blanding:) Liker å kjøpe litt dyrere klær til skolejenta, hun har endel Jean Paul, Ralph Lauren, ChillNorway, Pepe Jeans osv
Firekids Skrevet 21. oktober 2012 #23 Skrevet 21. oktober 2012 Jeg ELSKER fine barneklær og koser meg med å kjøpe dem. Favoritter er Norlie, Me Mine, Mini A Ture, Popy Rose, Pomp De Lux, Wheat, Wool Land og Lille Lam. Og Ticketdresser. Har fire barn og to av hvert kjønn, så noe arv blir det heldigvis. Koster klunk, men det har blitt min kjerringhobby.
Tigerpote Skrevet 21. oktober 2012 #24 Skrevet 21. oktober 2012 Nei, jeg prøver å finne billige klær. Sko blir gjerne dyrt, rundt 700.
*gurimallaika* Skrevet 21. oktober 2012 #25 Skrevet 21. oktober 2012 Jeg har ikke råd til å kjøpe dyre klær til ungene eller meg selv. Far i huset gjør det, men han har bare seg selv å kjøpe til. Ingen av ungene har bukser som jeg har betalt mer enn 100kr for. Guttungen sliter ut 1-2 bukser i måneden og ødelegger ofte t-skjorter og gensere. Frøkna er roligere. Begge ungene har noe Ralph Laurent og Gant kjøpt billig på Ebay.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå