Gjest stårma Skrevet 22. juni 2012 #1 Skrevet 22. juni 2012 Mannen var på sommerfest med jobben, sa til han så mange ganger at han ikke måtte bli for sen fordi han må ta morgendagen vår når jeg løper av gårde på jobb. han forsikret meg at han ikke skulle bli senere enn kl 12. Så kom han hjem stupfull kl 3. Ok at han kom sent for man klarer å komne igjennom en dag som trøtt. men stupfull!!? Stinket bryggeri og var absolutt ikke edru da jeg dro han ut av sengen i morges. Lot han sove litt lenger så jeg stod opp med minsten, kommer for sent på jobb nå men går ok. han skal ikke ut å kjøre i dag men hadde han skullet det så er han absolutt ikke kjørbar så føler litt på det å la han være alene hjemme med minsten i dag. føler man burde Hæ lav nok promille til å kjøre bil for å kunne passe på en baby. han hadde jo sovet litt og kom seg etter å ha stått opp. men er ikke helt komfortabel med det. ble så sint og skuffet! Kan jo ikke være hjemme pga fyllesyk barnepassers liksom... pappaperm er noe dritt.
Gjest stårma Skrevet 22. juni 2012 #2 Skrevet 22. juni 2012 Morgenfuglen skulle det stå og ikke morgendagen
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #4 Skrevet 22. juni 2012 Om dette er noe som ikke skjer ofte så hadde jeg ikke brydd meg noe om det. Jeg hadde kanskje vært litt irritert på morningen,men hadde ikke lagd noe stor sak ut av det. Da får han og barnet en rolig dag i dag,barnet tar ikke noe skade av det.
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #5 Skrevet 22. juni 2012 Undrer meg over enkelte fedre. Som mååå ut og drikke masse når dama går gravid før babyen kommer, og så mååå de jammen meg drikke også når de har ansvar for babyen! Drakk han mye i helgene før dere fikk barn da? hvis han gjorde det, er det ikke noe overraskelse at han fortsetter med det nå, folk forandrer seg som regel ikke bare fordi de har fått et barn. Og mammaen til will og ailo, at forelderen er full sammen med barnet og har ansvar for det, er grunn til bekymringsmelding til barnevernet. Så jeg forstår ikke at man "ikke skal bry seg noe om det", det er faktisk ulovlig. Tenk om barnet må til legen, og far blir med, stinker alkohol og er ustødig. Da blir nok barnet sendt til nærmeste barnevernsvakta... Folk må jo ha alkoholproblem når de absolutt må drikke seg helseløs når de vet at de skal opp med barnet. Uansvarlig drittunge dette her. Og ja, jeg høres krass ut, men jeg har NULLtoleranse for fyll sammen med barn. EN øl til grillmaten på sommeren, og sunt forhold til alkohol a la at det ikke er noe "forbudt og spennende", men normalt å innta av og til som voksen, er veldig greit. Men ikke grøftefylla i pappapermisjon! Hadde jeg vært HI, så hadde jeg tatt ulønna fri i dag.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #6 Skrevet 22. juni 2012 Undrer meg over enkelte fedre. Som mååå ut og drikke masse når dama går gravid før babyen kommer, og så mååå de jammen meg drikke også når de har ansvar for babyen! Drakk han mye i helgene før dere fikk barn da? hvis han gjorde det, er det ikke noe overraskelse at han fortsetter med det nå, folk forandrer seg som regel ikke bare fordi de har fått et barn. Og mammaen til will og ailo, at forelderen er full sammen med barnet og har ansvar for det, er grunn til bekymringsmelding til barnevernet. Så jeg forstår ikke at man "ikke skal bry seg noe om det", det er faktisk ulovlig. Tenk om barnet må til legen, og far blir med, stinker alkohol og er ustødig. Da blir nok barnet sendt til nærmeste barnevernsvakta... Folk må jo ha alkoholproblem når de absolutt må drikke seg helseløs når de vet at de skal opp med barnet. Uansvarlig drittunge dette her. Og ja, jeg høres krass ut, men jeg har NULLtoleranse for fyll sammen med barn. EN øl til grillmaten på sommeren, og sunt forhold til alkohol a la at det ikke er noe "forbudt og spennende", men normalt å innta av og til som voksen, er veldig greit. Men ikke grøftefylla i pappapermisjon! Hadde jeg vært HI, så hadde jeg tatt ulønna fri i dag. At du har null toleranse for barn og alkohol,greit nok. Jeg respekterer det. Men at man skal ringe inn en bekymringsmeldig til barnevernet? Nå må du gi deg.. Jeg kjenner en familie som har vært fosterforeldre i 12 år og har 3 fosterbarn og de kan sitte å drikke en flaske vin på en fredag eller kose seg litt eksta i ferier. Alt dette med BV velsignelse. Det er ikke forbudt å drikke eller å være fyllesyk selv om man har barn! Da hadde barnevernet hatt veldig mange barn å ta seg av. Syns du overdriver voldsomt.
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #7 Skrevet 22. juni 2012 Undrer meg over enkelte fedre. Som mååå ut og drikke masse når dama går gravid før babyen kommer, og så mååå de jammen meg drikke også når de har ansvar for babyen! Drakk han mye i helgene før dere fikk barn da? hvis han gjorde det, er det ikke noe overraskelse at han fortsetter med det nå, folk forandrer seg som regel ikke bare fordi de har fått et barn. Og mammaen til will og ailo, at forelderen er full sammen med barnet og har ansvar for det, er grunn til bekymringsmelding til barnevernet. Så jeg forstår ikke at man "ikke skal bry seg noe om det", det er faktisk ulovlig. Tenk om barnet må til legen, og far blir med, stinker alkohol og er ustødig. Da blir nok barnet sendt til nærmeste barnevernsvakta... Folk må jo ha alkoholproblem når de absolutt må drikke seg helseløs når de vet at de skal opp med barnet. Uansvarlig drittunge dette her. Og ja, jeg høres krass ut, men jeg har NULLtoleranse for fyll sammen med barn. EN øl til grillmaten på sommeren, og sunt forhold til alkohol a la at det ikke er noe "forbudt og spennende", men normalt å innta av og til som voksen, er veldig greit. Men ikke grøftefylla i pappapermisjon! Hadde jeg vært HI, så hadde jeg tatt ulønna fri i dag. At du har null toleranse for barn og alkohol,greit nok. Jeg respekterer det. Men at man skal ringe inn en bekymringsmeldig til barnevernet? Nå må du gi deg.. Jeg kjenner en familie som har vært fosterforeldre i 12 år og har 3 fosterbarn og de kan sitte å drikke en flaske vin på en fredag eller kose seg litt eksta i ferier. Alt dette med BV velsignelse. Det er ikke forbudt å drikke eller å være fyllesyk selv om man har barn! Da hadde barnevernet hatt veldig mange barn å ta seg av. Syns du overdriver voldsomt. Nei, etter barnets leggetid, der den ene forelderen er edru, er selvfølgelig lov. og at to voksne deler EN flaske vin er noe helt annet enn mann på grøftefylla som har høy promille på morgenen. HVORFOR måtte han drikke da han visste at han var i permisjon? Og ja, kommer man på for eksempel legevakt med barnet og stinker gammal sprit, blir nok barnevernet kontaktet.
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #8 Skrevet 22. juni 2012 Og ja, det er forbudt å være full når man har ansvar for barn!
Gjest stårma Skrevet 22. juni 2012 #9 Skrevet 22. juni 2012 Nei han drikker ikke mye til vanlig, en fest innimellom og i helgene så er han som oftest en god mann og far, drar ikke på fylla hver helg. og hadde han vært i den formen han var i dagtidlig i helgen så ville det ikke vært noe problem for da ville jeg vært hjemme og tatt meg av babyen. er det at han er hjemme i permisjon nå og jeg på jobb, som gjør meg ukomfortabel når han er i den formen. redd han skal sovne og ikke få med seg hva minsten gjør. Minsten krabber og reiser seg opp og skal ha tak i alt så han må passes på. tror det blir en kort dag på jobb for meg i dag
Gjest stårma Skrevet 22. juni 2012 #10 Skrevet 22. juni 2012 Det er faktisk forskjell på å dele en flaske vin en fredagskveld og være i grei form dagen etter. Kontra å drikke til kl 3 på natten når man må opp kl 5 og passe på en liten baby. Forskjell på mengden man drikker og når man slutter å drikke. Jeg kan fint drikke vin på kvelden og ta meg av babyen neste morgen, da er jeg i normal form. Og er forskjell på å være sliten etter en sen kveld og å være småfull dagen etter. Greit å være ute sent for å være sosial på sommerfest, men han burde ha droppet å drukket så sent og såpass mye. Både det at man bærer babyen og burde være stødig, man må være stødig og ha rask handlingsrefleks på stellebordet, og når babyen er aktiv og beveger seg rundt, klatrer og putter ting i munnen så må man være i god nok form til å passe på.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #11 Skrevet 22. juni 2012 Og ja, det er forbudt å være full når man har ansvar for barn! Vis meg hvor i loven det står?
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #12 Skrevet 22. juni 2012 Du skrev ikke noe om at han måtte opp kl 05,du skrev at du lot han sove litt lenger og at du kom forsent på jobben. Da tenkte jeg at du lot han sove til 07-08 og da er ikke mannen din dritings når han står opp om han har fått sove 4-5 timer.... Litt bakfull og fyllesyk ja, men ikke sjanglefull. Denne var til HI.
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #13 Skrevet 22. juni 2012 Du skrev ikke noe om at han måtte opp kl 05,du skrev at du lot han sove litt lenger og at du kom forsent på jobben. Da tenkte jeg at du lot han sove til 07-08 og da er ikke mannen din dritings når han står opp om han har fått sove 4-5 timer.... Litt bakfull og fyllesyk ja, men ikke sjanglefull. Denne var til HI. Og det er helt greit at en bakfull mann skal bære en baby og passe på den i 8 timer, når han kan sovne hvor som helst når som helst? stilig
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #14 Skrevet 22. juni 2012 Han er ikke bakfull i 8 timer. Nå du vet at du skal passe på et lite barn legger du deg ikke ned og sover. Har du aldri vært syk ol mens du har barna hjemme, selv om man har lyst til å legge seg, så gjør man ikke det... Snakk om å lage storm i et vannglass. Om mannen til Hi er så dum at han legger seg til å sove når babyen er våken, så burde han ikke være alene med babyen i det hele tatt. Fyllesyk eller ikke.
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #15 Skrevet 22. juni 2012 Han er ikke bakfull i 8 timer. Nå du vet at du skal passe på et lite barn legger du deg ikke ned og sover. Har du aldri vært syk ol mens du har barna hjemme, selv om man har lyst til å legge seg, så gjør man ikke det... Snakk om å lage storm i et vannglass. Om mannen til Hi er så dum at han legger seg til å sove når babyen er våken, så burde han ikke være alene med babyen i det hele tatt. Fyllesyk eller ikke. Når man er dritings og stupfull kl 3, er man ikke edru kl 5. Heller ikke kl 7. Det er ikke snakk om 8 timer i denne saken.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #16 Skrevet 22. juni 2012 Det var DU som skrev 8 timer ikke jeg!
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #17 Skrevet 22. juni 2012 Jeg skrev at denne mannen skulle passe babyen i 8 timer mens mora var på jobb. At han måtte da være fraværende totalt de første 2-3 timene av de 8 timer, er et annet poeng.
Gulltopp&Lillebjørn Skrevet 22. juni 2012 #18 Skrevet 22. juni 2012 Jeg ville aldri gått ut å drukket meg sørpefull, kommet hjem kl 3 og stått opp med ungen morgenen etter. Hvilken mor her gjør det? Hvorfor skal det være noe annerledes med far?
☆☆☆ Skrevet 22. juni 2012 #19 Skrevet 22. juni 2012 Jeg tror jeg hadde tatt en sykt barn-dag pga (fylle)syk barnepasser, og deretter laget et helvete for han. Men jeg kan ikke se for meg at det skulle skje, det er nok like utenkelig for han som for meg å drikke seg dritings når man skal stå opp med barn..
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #20 Skrevet 22. juni 2012 Jeg ville aldri gått ut å drukket meg sørpefull, kommet hjem kl 3 og stått opp med ungen morgenen etter. Hvilken mor her gjør det? Hvorfor skal det være noe annerledes med far? Lurte også på det. Hvorfor er det "greit" at far drikker seg sanseløs på en torsdag når han er i permisjon, mens mor må holde seg unna all alkohol, ikke dra ut på byen for tidlig osv selv om far er hjemme med barnet? Hvorfor er det akseptert at menn drikker masse alkohol når det passer dem? Tipper at enkelte fedre (sikter ikke til HI sin samboer, men enkelte menn) gjør det for å slippe å ha permisjon.
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #21 Skrevet 22. juni 2012 Og må innrømme at jeg begynner å lure hvor viktig alkohol er for foreldre generelt, altså voksne folk, når de Må ut og drikke på en hverdag...
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #22 Skrevet 22. juni 2012 Hva mener du med totalt fraværende? Man er ikke i koma selv om man er fyllesyk..
Gjest Lykkeliggift_ Skrevet 22. juni 2012 #23 Skrevet 22. juni 2012 Hva mener du med totalt fraværende? Man er ikke i koma selv om man er fyllesyk.. Når man er stupfull kl 3, er man fraværende kl 5-6. Og HI skriver jo at han virket full da han stod opp, ikke bare fyllesyk.
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 22. juni 2012 #24 Skrevet 22. juni 2012 Ja, når man sover ja. Men uannsett så skrev ikke hi noe om at han sto opp kl 5.
Gjest Lykke Fryd ♥ Skrevet 22. juni 2012 #25 Skrevet 22. juni 2012 Skjønner ikke at noen gidder å forsvare slik oppførsel. Er man i permisjon så har man ansvaret for en baby. En baby! Da drikker man seg ikke grøftefull til langt utpå natta. Når man har ansvaret for en baby så oppfører man seg som voksne folk og tar ansvar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå