Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #1 Skrevet 26. november 2011 ...og vil bare nevne at den familiære "tittelen" vi som jobber i barnehage er mest vant til å høre er: MAMMA! Så kanskje vi bare skal ta dette ønsket fra en del foreldre om at vi skal ha litt slike nære og varme titler alvorlig, og da gripe det som ligger nærmest for barna. Drit i tanter og onkler, det er det så få som bruker allikevel, men daglig blir jeg kalt mamma av noen av barna på avdelingen. Hittil har jeg vennlig nevnt at jeg ikke er mamma, men Tone, men siden det tydelig er et behov for familiaritet, så bør jeg kanskje slutte med det? Så heretter går vi for mamma? Ok? "Sånn gå til mamma Tone nå, for nå skal mamma på jobb! Hade!" Det er vel den koseligste, næreste og varmeste man kan kalle de som er sammen med barna de fleste våkne timene i døgnet? ett å bruke er det også! "Mammmane og pappane i barnehagen!" Går så det gviner det vettu! ;-)
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #2 Skrevet 26. november 2011 Det OSER sarkasme av innlegget ditt, og det vitner bare om at du ikke forstår noenting av argumentene som blir brukt for å la barna fortsette å kalle de ansatte for onkel og tante.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #3 Skrevet 26. november 2011 Haha, den var god, kunne ikke vært mer enig med deg. Jeg opplever også ofte å bli kalt mamma i barnehagen jeg jobber. Det sier vel nok om traveltheten i samfunnet, og det faktum at vi tilbringer mer våkentid med barna enn foreldrene.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #4 Skrevet 26. november 2011 Ja! Det var en god ide! Jeg har aldri blitt kaldt tante av noen av barna i barnehagen, men mamma hører jeg ganske ofte:)
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #5 Skrevet 26. november 2011 Jeg har jobbet i 11 år i barnehage og har aldri opplevd å bli kaldt tante av noe barn. Foreldre som ikke gidder lære seg navnet på de som tar seg av barna deres kaller meg tante....
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #6 Skrevet 26. november 2011 Hva er de gode argumentene egentlig? Det jeg har fått med meg er "koselig, varmt, familiært, lett å bruke". Har jeg glemt noen så er det fint om du minner meg på dem. Resten av innelgget er sant. Barna bruker, oftere enn du vil like det, å kalle oss for mamma. For ikke å såre sarte sjeler, forteller vi det sjelden til foreldrene. HI
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #7 Skrevet 26. november 2011 Du får lære barna å si førskolelærer Tone. Så alle virkelig forstår at du ikke er assistent, men en med utdannelse. Veldig viktig å få fram! Innleggene fra deg og de med samme mening som deg får meg til å lure på om dere ser ned på assistentene i barnehagen som ikke har utdannelse?
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #8 Skrevet 26. november 2011 Jeg er lege på kirurgen og ofte tar pasienter meg for å være sykepleier/hjelpepleier osv. Blir gjerne kalt søster- plager meg overhode ikke. Jeg vet selv hva jeg er.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #9 Skrevet 26. november 2011 Min datter har ved flere anledninger kalt ped.leder Maria for "mamma";) Jeg lærer henne navnene (ikke fordi jeg tar meg nær av at hun kaller henne "mamma" nå og da) på de som jobber i barnehagen slik at hun kan bruke dem. Jeg forventer at de ansatte i barnehagen kan navnene på barna og da er det ikke så mye forlangt at vi lærer oss navnene deres.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #10 Skrevet 26. november 2011 La barna fortsette og kalle oss i bhg for onkel og tante?? Det er jo ikke barna som sier det. Har jobbet i bhg i 12 år, og tror jeg aldri har opplevd at et barn har kaldt meg tante. Men av foreldre blir jeg kaldt tante stadig vekk. Det henger vel kanskje litt igjen fra da vi var små, for jeg kan huske at vi alle kaldte de voksne for tante da jeg gikk i bhg, på 70/80 tallet.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #11 Skrevet 26. november 2011 Jeg ber ikke om å bli kaldt pedagogisk leder. Jeg ber om å IKKE bli kalt Tante! Holder lenge med navnet mitt, eller barnehageansatt.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #12 Skrevet 26. november 2011 Tone duger lenge for meg. Har ikke noe behov for å bli kalt førskolelærer, og faktisk heller ikke noe behov for å bli tiltalt med familiære titler som "tante". Hva har assistentene med dette å gjøre? De assistentene jeg kjenner vil heller ikke kalles barnehagetanter. Trodde du det?
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #13 Skrevet 26. november 2011 kødder du? Skal vi adresere deg som barnehageansatt?? Utrolig hvor selvhøytidelige folker,skulle tro at de som jobbet med barn var litt mer uhøytidelige
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #14 Skrevet 26. november 2011 Selv om det ikke plager deg så kan det plage andre. Egne følelser er aldri premissleverandør for hvordan andre føler og oppfatter ting.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #15 Skrevet 26. november 2011 Hmm.. lurer på hvordan du gjør jobben din, om pasientene dine ikke kan forstå forskjell på en kirurg og en hjelpepleier.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #16 Skrevet 26. november 2011 Må nesten le jeg. Tror du at du er tante bare fordi noen av barna blir så glad i de ansatte at de kaller de for barnehagetanter? Du liker det ikke, så du utrykker det sikkert til foreldre i din barnehage. Hos andre er det ikke et problem, og da må det jo være ok at det sies slik.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #17 Skrevet 26. november 2011 Det kan jeg gjerne fortelle deg; jeg undersøker-tar blodtrykk, lytter, palperer mage, forklarer om prosedyrer osv, alikevel tror Erik på 80 år at jeg er sykepleier. Noen ganger sier jeg at jeg er lege, evt pårørende eller så sier jeg ingenting.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #18 Skrevet 26. november 2011 En kirurg snakker med pasienter også. De opererer ikke dagen lang. Uff, ikke grav deg lenger ned nå, kjære pedagogiske leder.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #19 Skrevet 26. november 2011 Du skrev vel feil her? For du sier vel ikke til pasienter som ikke forstår hvem du er, at du er en pårørende??
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #20 Skrevet 26. november 2011 mente at de pårørende påpeker det
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #21 Skrevet 26. november 2011 Er det selvhøytidelig å be om å ikke bli kalt tante? Tror muligens du missforsto noe her...Poenget mitt var at jeg trenger ikke bli kalt pedagogisk leder. Lær deg gjerne navnet mitt- da blir jeg gla
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #22 Skrevet 26. november 2011 22.48 Vil bare påpeke at det ikke er sikkert det er TS som har svart deg;-) Så det blir litt ovenfraognedholdning når du skriver slik du gjør.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #23 Skrevet 26. november 2011 Emmm..det er ikke barna som kaller oss for tante, det er foreldre som ikke gidder å lære navnet på dem som er sammen med barna deres hele dagen. Jeg er også førskolelærer og har aldri blitt kalt tante av andre en besteforeldre, men har derimot blitt kaldt mamma ofte! Hilsen IKKE Hi.
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #24 Skrevet 26. november 2011 Tror en viktig grunn til at førskolelærere blir så hårsår er fordi vi som foreldere kanskje ikke helt tar jobben deres på alvor. De synger, klipper, limer og teller barn
Anonym bruker Skrevet 26. november 2011 #25 Skrevet 26. november 2011 Snakk for deg selv. Jeg tar jobben deres seriøst. Men ikke tittelen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå