:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 #1 Skrevet 28. november 2010 det florerer av folk som legger ut bilder av adventysene sine på FB og det nevnes relativt ofte her inne. jeg har ikke adventslys og lurer litt på om jeg går glipp av noe. husker vi hadde det da jeg var barn og at vi husket og tenne på den første, men så kom vi aldri lenger. jeg har en mistanke om at det samme vil skje om jeg prøver meg på dette selv. for jeg husker ikke å åpne kalenderen min en gang og den er det jo godteri inni.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #4 Skrevet 28. november 2010 haha.. hva skjer med å svare med 1 ord? er det ikke helt dagen? dette lingner ikke akkurat deg. sånn bortsett fra at du gjør det samme som meg da, akkurat det ligner deg
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #5 Skrevet 28. november 2010 er det et bevist valg? eller et resultat av latskap?
meg & to små vampyrer Skrevet 28. november 2010 #7 Skrevet 28. november 2010 Svarer jeg bare med ett ord i dag? Jeg drakk varm honning med sitron skjønner du. Nei, jeg tenkte jeg skulle skaffe meg en adventsstake, men den må være fin og nøytral og billig. Og så glemte jeg at jeg tenkte det og ikke orker jeg å leite når jeg syk heller. Sååå viktig er det ikke. Så nei, ingen stake i år heller.
Gjest Skrevet 28. november 2010 #9 Skrevet 28. november 2010 Begge deler og katten som er en hai etter levende lys. Så her går det kun i telys og kubbelys med mur rundt
Mor Løvehjerte Skrevet 28. november 2010 #10 Skrevet 28. november 2010 Haha, måtte bare... Har adventsstake pakka ned i en av de enorme eskene med julepynt, innerst, bakerst og bortest i kjellerboden. Orker du hjelpe meg å bære dem opp?? (Ta med deg noen lilla lys når du først er i gang)
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #11 Skrevet 28. november 2010 bra det er tak i noen av oss hvordan føles det? klarer du å huske å tenne et nytt lys vær søndag frem til jul? eller hender det at du står der på en annen dag i uken og tenkte "pokker det var det jeg skulle ha gjort ja"
It's all about me Skrevet 28. november 2010 #12 Skrevet 28. november 2010 Nei har ikke. Men når ungene blir så store at de klarer å la den stå i fred skal jeg skaffe en.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #13 Skrevet 28. november 2010 "ingen stake i år heller"....hihihihihihihihhihi
meg & to små vampyrer Skrevet 28. november 2010 #14 Skrevet 28. november 2010 Kremt, du trenger seriøst kjærste. Seriøst. ha ha.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #15 Skrevet 28. november 2010 heheh... lilla lys, skal de være lilla? våre var alltid hvite, og jeg trodde de skulle være rødt, men at mamma tok avstand fra rødt og gikk for hvite i stedet
Nikamo Skrevet 28. november 2010 #16 Skrevet 28. november 2010 Tja... Har enda ikke klart å finne en adventstake jeg liker, så hvert år leter jeg etter en ny... I år har jeg ikke giddet å lete engang! Så i sted fant jeg frem fire hvite kubbelys (liker ikke lilla lys heller, så de må være hvite) og malte lilla tall på de... Funka fint det, helt til lyset ble varmt - da sprakk jo malingen opp og falt av... Jada, så mye for å være kreativ liksom Så nå blir det vel ikke adventslys i år heller... Har mange andre lys da - teller det? )
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #17 Skrevet 28. november 2010 ja, også trenger jeg å gjøre noe annet en å lese samfunnsvitenskapligmetode. for det er slitsomt. for jeg tenker "pokker så bra han foreleseren er, han er en sånn mann jeg vil bli bedre kjent med, bare synn han ikke på noen måte er hot" og sånn tenker jeg hele tiden, og dette er det eneste faget jeg kan lese på for de andre er jeg ferdig med. og det blir mye tenking på smarte menn og lite aktiv pensum lesing.
weihnachtmarkblomstre Skrevet 28. november 2010 #18 Skrevet 28. november 2010 Elsker å ha levende lys på frokostbordet. Kubbelyset jeg hadde var akkurat brendt ned,så jeg raska med meg 4 lilla lys på søndagsprixen tidligere i dag. Og jaggu fant jeg advendsstaken også! (husker ikke helst sist den var i bruk...). Den var litt ødelagt, men jeg fant litt julepynt til å kammuflere det med. Så da tenner vi vårt første lys til frokost i morgen. Tipper jentungen holder orden på anntallet fremover :-)
meg & to små vampyrer Skrevet 28. november 2010 #19 Skrevet 28. november 2010 Ha ha ha:) Du vet, det finnes nettdatingsider og sånt som du kan bruke tiden på. Så slipper du å tenke på forelesere som egentlig ikke er så fine. Eller jeg tror jo egentlig ikke du sliter på beilerfronten heller, med mindre alle dine historier er tull og fanterier?
Mille** Skrevet 28. november 2010 #20 Skrevet 28. november 2010 Vi har! Det er tradisjon for meg, utenkelig å ikke ha det. Har fine kubbelys med tall på, og har pyntet med litt stæsj på fatet. Har også lilla duk på kjøkken og stuebord. Og noen lilla kuler i en skål. Den første søndagen i advent tenner vi lys og drikker gløgg og spiser pepperkaker. Alltid!! Ser ut til at ungene setter stor pris på det. Og jeg kom i skikkelig julestemning. )
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #21 Skrevet 28. november 2010 hehe... nei, de her høyst reelle. det er det som er problemet. alle som jeg møter er rare og ikke smarte og morsome. jeg møter mange folk men jeg møter feil folk. det er et hardt liv. jeg tror jeg må begyne å finne ut hvem forelesere på skolen som er single å gå på forelesningene dems. jeg har en ting for forelesere som liker det de driver med spesielt de entusiastiske
Tommage♀♂ Skrevet 28. november 2010 #22 Skrevet 28. november 2010 Ja, har altid hatt det, selv som singel og uten barn. Har ofte fler enn en også. Må ha en til stua og en til kjøkken, minst! Og selvsagt en eller flere eletriske også
meg & to små vampyrer Skrevet 28. november 2010 #23 Skrevet 28. november 2010 Tror du de er like entusiastiske på alle områder i livet eller kan du risikere å snakke om SPSS (heter det det?) og sånt for å få napp? ha ha. Ja, du får henge etter de, og så oppdaterer du oss. pinnekjøtt-mannen gjør campus er den uformelle tittelen. Men du må ikke føle deg forplikte til å gjøre hele skolen da. Det er bare fordi det er fin tittel.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 28. november 2010 Forfatter #24 Skrevet 28. november 2010 pinnekjøtt-mannen gjør campus syns jeg er en bra tittel. skal vi lage film? en sånn ordentlig klein en, i nivå med sirgir søker kjæreste hva er SPSS?
meg & to små vampyrer Skrevet 28. november 2010 #25 Skrevet 28. november 2010 Er ikke de en av de dumme metodene da? He he, da jeg tok metode så fikk vi aldri høre noe om det, men de jeg tok sammen med sist, da jeg ble fritatt for metode de hadde om det... Ja, lag film! Men kan du ikke bare ha med kamera og kjøre det som en slags dokumentargreie? Gleder meg allerede kjenner jeg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå