Anonym bruker Skrevet 13. november 2010 #1 Skrevet 13. november 2010 Jeg revnet litt to plasser, og måtte sy 3 sting.. Ikke så ille det, det jeg ikke var forberett på var at bedøvelsen før syinga var verre!!!
Lille-Pernille Skrevet 13. november 2010 #2 Skrevet 13. november 2010 Nei, revnet ikke. Og tror at det ene lille stinget jeg fikk var så studenten fikk øve seg:-)
Anonym bruker Skrevet 13. november 2010 #3 Skrevet 13. november 2010 Ble klipt og revnet. Jordmor ville ikke fortelle hvor mye hun sydde, men har hatt 3 operasjoner til i etterkant.
Anonym bruker Skrevet 13. november 2010 #4 Skrevet 13. november 2010 00.25, får vondt av deg! Hvordan går det med sexlivet etter dette, følte du at alt ble bra igjen der nede etter operasjonene??
Lille-Pernille Skrevet 13. november 2010 #5 Skrevet 13. november 2010 Jordmor ville ikke si hvor mye hun sydde? Eh, hva med å sjekke journalen din???
Anonym bruker Skrevet 13. november 2010 #6 Skrevet 13. november 2010 fikk heller ikke vite hvor mange sting jeg ble sydd..revnet rund og langt inn i tarmen :S
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #7 Skrevet 14. november 2010 de teller ikke sting! Jeg hadde ruptur grad 3-4. Sydde både innvendig og utvendig og er like fin igjen i dag:)
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #8 Skrevet 14. november 2010 Første gang 2 eller 3 sting, husker ikke helt, andre gang ingen:)
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #9 Skrevet 14. november 2010 40-50 sting i narkose. Ruptur grad 3b.
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #10 Skrevet 14. november 2010 Mulig DIN lege ikke teller sting, men de fleste gjør det.
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #11 Skrevet 14. november 2010 Nei, det gjør de ikke. Når de syr i nesten en time, så går de ut av tellinga, kan man si. Vet om ganske mange som det ikke ble telt på, og i min epikrise står det ingenting.
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #12 Skrevet 14. november 2010 nr 1 - revnet litt, 8-10 sting (jm-tudent) nr 2 - ingenting
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #13 Skrevet 14. november 2010 De klippet , og jeg revnet slik at de måtte sy både innvendig og utvendig, jeg vet ikke hvilken grad dette var, men tror jeg hadde ca 5-6 sting utenpå, og sikkert noe av det samme om ikke mer inni.. (er ikke sikker på hva innvendig betyr) men trodde jeg bare hadde 5-6 sting for det var de jeg så utenpå, men når de alle kom bort, så kjennte jeg at jeg hadde mange fler innover, hehe.. Men jeg har ikke hatt mye problemer, husker det var ei som hadde sydd 2-3 sting og var redd for å gå på do, selv fikk jeg det til ganske så fort.
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #14 Skrevet 14. november 2010 Revnet til rumpa, men bare litt av lukkemuskelen, og en innvendig rift hele veien. Vet ikke hvor mange sting, de teller som regel ikke. Blir veldig mange sting, ettersom de syr i flere lag, og fordi det er finsøm -kan jo ikke bare snurpe det sammen. Sexlivet mitt ble påvirket av dette. Fysisk i ett år, og psykisk vet jeg enda ikke hvor lenge. Men dette er jo veldig individuelt, noen revner mye og kjenner lite i etterkant, andre revner litt og har mye plager.
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #15 Skrevet 14. november 2010 total ruptur, aner ikke hvor mange sting, opererte i en time
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #16 Skrevet 14. november 2010 08:37 her. jeg fikk en såkalt :mediolateral episiotomy... Der de klippet meg på langs på siden. og nå når jeg ser hvordan de syr. så har jeg vel egentlig sikkert en 20 sting.. men de stingene de syr i muskelen :S wææ.. hvilken grad d er vet jeg ikke.. noen som vet?
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #17 Skrevet 14. november 2010 Jepp. Første revnet jeg masse og JM kom ut av telling sa hun når hun bikket 25. Ble i tillegg sydd av fødselslege og til slutt 1-2 sting av kirurg. Var faktisk ikke vondt, de var flink til å bedøve meg, men det tok en times tid. Med andre og tredje trngte jg bare en 8-10 ting,mens siste gang revnet jeg ikke. Det var deilig å slippe syingen!
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #18 Skrevet 14. november 2010 Hadde du epidural da du måtte du sy så mye? Jeg fikk også bedøvelse (sprøyte) men det gjorde ekstremt vondt likevel.. Pustet lystgass også, men lystgass er jo bare lureri (for meg i hvertfall . Fått psykiske problemer etter den syiinga..
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #19 Skrevet 14. november 2010 Hadde noen rifter, og måtte sy litt. Hvor mye, vet jeg ikke, og det er heller ikke viktig for meg. Det var pyntesting, som jordmor sa det Har aldri merket noe til dem, annet enn at de klødde litt de første ukene.
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #20 Skrevet 14. november 2010 fikk kun en liten rift..akkurat som et lite skrubbsår..sydde vel 3-4 sting for at det ikke skulle svi sånn når jeg tisset
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #22 Skrevet 14. november 2010 Ikke gru deg Om du har f.eks grad 2 eller 3 av rift så får du bedøvelse, og jeg kjennte iallefall ingenting når jeg ble sydd i omtrent en time
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #23 Skrevet 14. november 2010 Ja revnet litt under fødsel men må må dere slutte å skremme førstegangs fødene med denne revningen. folk i dag blir heller klippet om det må til
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #24 Skrevet 14. november 2010 Jeg er ganske sur for at ingen fortalte meg hvordan barseltida kunne bli ved smertefulle sting og store revner. Eller at det kunne være vondt å sy. Hadde jeg vært litt mer forberedt, hadde jeg ikke vært så medgjørlig på fødestua eller barselavdelinga. Trodde jeg var en skikkelig pyse jeg.. Dessuten mange gode råd som er greit å vite fra første time. Det er veldig få som revner mye, så det et forsåvidt bortkastet energi å grue seg for det, men lettere sagt enn gjort..
Anonym bruker Skrevet 14. november 2010 #25 Skrevet 14. november 2010 Hei ! Jeg teller ikke sting.... jeg har fokus på å få det korrekt utført. Noen ganger syr man avbrutte sting og uavbrutte sting om hverandre. ... og fødselsleger er faktik bekkenkirurger.... Fødselsleger er spesialist i Gynekologi og Obstetrikk...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå