Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #1 Skrevet 19. september 2010 Ikke om det snør i h...skal jeg være gravid flere ganger. Jeg hater det, rett og slett. Jeg verker, hormoner kødder hodet mitt og jeg føler meg som en flodhest til tross for å ikke være halvveis en gang. Aldri mer, aldri aldri mer. Jeg har lyst å finne på ting, men det verker i kroppen så jeg orker ikke. Jeg hater å sitte i ro, men må pga den forbaska kroppen som ikke vil samarbeide. Jeg vil være glad og fornøyd, men er grinete og sur og hodet mitt er hellig overbevist om at hele verden er i mot meg. Jeg er dritsjalu og har begynt å fable om utroskap selv når jeg vet gubben er på jobb Har da aldri vært sjalu før, så hvorfor nå liksom?? Jeg vil være pen i tøyet, men alt ser forjævli ut jo. Hvorfor kan ikke bransjen lage fine klær til gravide uten at man må bruke opp alt av budsjett på ett plagg?? jeg gidd faktisk ikke bruke mellom 400 og 800 kr for en helt alminnelig bukse jeg knapt får brukt et par mnd. Heller ei en jakke til 800 spenn. jeg vil kjøpe alt av utstyr nå, helst i går, men neida tror dere mannen vil det da?? vi har gooood tid. Ja å så?? jeg vil jeg vil jeg vil arg. Jepp jeg hater å være gravid og gleder meg til denne knatten kommer ut fra denne kroppen slik at jeg kan bli normal igjen (forhåpentligvis).
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #2 Skrevet 19. september 2010 Også "glemmer" du denne lidelsen du har gjennomgått etter en stud, og blir gravid igjen
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #3 Skrevet 19. september 2010 guriland for et teit,barnslig og ikke minst egoistisk innlegg!
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #5 Skrevet 19. september 2010 "ntååå kroppen verker" SERIØST? "gleder meg til å få tilbake kroppen" TENK PÅ AT DU FAKTISK LAGER ET BARN!! "Jeg vil være pen i tøyet" GÅR ANN Å VÆRE PEN I TØYET MED MAGE! "Jeg vil kjøpe ting men sambo vil ikke"STAKKARS DEG! HERREGUD.. ALT I DETTE INNLEGGET HANDLER OM "JEG JEG JEG" SKJERP DEG
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #6 Skrevet 19. september 2010 Aldri si aldri ;-) Tror vi hadde vært betraktelig færre folk på denne kloden om ikke vi hadde glemt ganske fort hvordan svangerskapet var. Og jeg snakker av erfaring... første svangerskapet mitt var jævlig, med både hypermesis, tidlig bekkenløsning og svangerskapsforgiftning på slutten, jeg skulle ALDRI gå gravid igjen. Guess what.. jeg er gravid igjen
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #7 Skrevet 19. september 2010 He he he Trøsten får være at det er en midlertidig tilstand! Du er nå i alle fall klar over at ditt svingende humør sansynligvis er hormonelt betinget. Er forøvrig hjertens enig i det der med gravidetøy. Altfor mye dyrt! Fant noen ålreite plagg på http://www.mamastore.se/ selv om jeg også der tenkte: Det der veil jo ikke kle MEG!!! Her er forøvrig spiralen nappet ut og prøvingen på nr. 2 i gang, så jeg er vel snart der du er nå *stønn* Føler med deg ;-)
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #8 Skrevet 19. september 2010 Hva i heteste er det med dere kvinnfolk som er så selvoppofrende at uansett hvordan dere ser ut, bleikfeite, bekkenløste, med udugelige menn som aldri tar hensyn, og som går rundt med en herlig glorie av "jeg er den perfekte mamma"? Å føle seg som en dritt når man går gravid har da ikke noe med barnet å gjøre? Det er mulig dere ser crappy ut til daglig, og ikke bryr dere noe særlig om det, men det finnes faktisk de av oss som liker å se rimelig velstelte ut selv om vi produserer barn! Hvis du spør noen med utdanning, så er det faktisk veldig viktig å ta vare på seg selv. Noen av oss har faktisk et ønske om å ha et liv utenom barn også!
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #9 Skrevet 19. september 2010 Så fortell meg hvor jeg kan kjøpe fine klær uten å være stein blakk til en hver tid da. Ja innlegget handler om MEG fordi det er slik jeg føler det akuratt nå. Jeg kan endelig skrive om alt annet også, men akuratt nå er det ikke det som surrer i hodet mitt. Jeg kan ærlig talt ikke se det egoistiske i å tømme seg for dritt innimellom, følelser må ut og i mitt hode er slike forum nettop plassen for det. Hadde det vært bedre om jeg satt og grein, hylte til min sønn og samboer, gikk og bannet til butikkene fordi de ikke har klær som ser bra ut uten å blakke folk fullstendig?? Men for guds skyld, veldig fint for deg om du aldri trenger tenke negative tanker om det som skjer med deg. Men dersom du gjør det og lar det gå ut over dine nermeste, så syns jeg inderlig synd i de. For DET er egoistisk det. ----------- x --------------- x ----------------------- x ------------------- x ---------------- Dette er mitt andre svangerskap, jeg gikk gjennom alt av dritt sist gang også og vet derfor veldig godt at dette blir siste gang. Jeg tenkte aldri at jeg skulle slite så mye så tidlig denne gang fordi bla min fysiske form var langt bedre denne gang enn sist.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #11 Skrevet 19. september 2010 Hadde du ikke noe mer fornuftig å komme med enn det?
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #12 Skrevet 19. september 2010 orker ikke bruke tid på mennesker som bare er opptatt av seg selv. rart at du i det hele tatt har kjæreste.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #13 Skrevet 19. september 2010 Jeg fikk nettopp baby, så jeg tillater meg å svare. Du trenger ikke kjøpe mammaklær, jeg verken kjøpte eller brukte mammaklær, nettopp fordi jeg synes mammaklær er så inni granskauen stygge. De klærne jeg kjøpte under svangerskapet, var fra vanlige klesbutikker i min vanlige størrelse, men jeg passet på at det var klær som enten var vid over magen, eller som kunne være under magen. Så mammaklær trenger du ikke bitche om Utstyr kan du fint gå og kjøpe selv, det er vel du som skal bruke det mest og som bryr deg mest? Og dessuten vil jeg si at tankens makt er stor! Jeg hadde et flott svangerskap, og det tror jeg var fordi jeg ikke tillot meg å sutre eller klage dager hvor ting var litt tyngre enn vanlig. Du er gravid en så liten stund i livet, gjør det til en koselig tid for deg selv! Og du vet... om du er en drittsur megge, så er du ikke så trivelig å være med heller... mtp mannen din.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #14 Skrevet 19. september 2010 jeg skjønner ikke problemet med å finne klær!det er jo bare å bruke vanlige klær det,men bare større størrelser!jeg kjøpte mange lange singleter på h&m,vero moda,bik bok etc og bestandig hadde underst.så gikk jeg hele tiden med tunikaer av forskjellige slag,også kjøpt på vanlig kjedebutikker. jeanstights er geniale til gravide fordi det er stikke øverst samtidig som det er god plass til mage,rumpe og lår om man kjøper større størelse,også kjøpt på kjedebutikker. så da er et av problemene dine løst!koster ikke skjorta og er komfortabelt å gå i. problemet med at du vil kjøpe alt av utstyr nå og ikke mannen din kan du også løse ganske enkelt:bare si til han at lørdag sånn og sånn skal vi ut og handle,og du skal bli med. eller du drar alene??det går sikkert bra det og om du tar deg god tid.har du ikke noe utstyr fra førstemann da,trenger du virkelig så mye? og om du er halvveis så HAR du faktsik mye tid igjen enda! Så kan du kanskje begynne å jobbe litt med deg selv selv om hormonene er løs ang å være sur og grinete.ja du har det jævlig akkurat nå ,men du skal ikke ha det slik for alltid akkurat! ta deg sammen,si at dette er bare midlertidig,behandle de rundt deg med respekt selv om du ikke har det så bra bestandig,det fortjener de. bare vær glad over å kunne bli gravid du,å ikke blitt gravid er tusen ganger værre!!!
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #15 Skrevet 19. september 2010 14.46: Den dagen tankekraft og positivitet får hyperemesis, bekkenløsning osv til å forsvinne vil aldri komme. Så drit og dra med positivitetsteorien din!! Alt alt er litt tyngre er naturlig, hyperemesis og bekkenløsning er det dessverre fint lite å få gjort med en å lide seg gjennom det.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #16 Skrevet 19. september 2010 Tro meg, du får det ikke bedre av å synes synd på deg selv! Av å lulle deg inn i hvor fælt du har det og hvor synd det er i deg, så vil du faktisk ha det verre. Men det vil du jo tydeligvis. Jeg prøvde bare å hjelpe og får bare sure svar tilbake igjen. Jeg håper resten av svangerskapet ditt fortsetter som nå, eller blir verre, samt 14 dagers overtid og igangsatt fødsel etterfulgt av utskrapning av livmor. Så får du enda mer å klage over og det liker du jo! :-) 14.46
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #17 Skrevet 19. september 2010 Vet akkurat hvordan du har det...........dette er definitivt min siste gang også
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #18 Skrevet 19. september 2010 Eh, jeg er ikke HI... Tror du virkelig at jeg hadde ligget på sykehus i ukesvis med hyperemesis hvis jeg kunne "tenke meg frisk"? Det er ikke så enkelt. Kroppen bryter sammen fysisk, da kan man ikke tenke seg frisk. Det er ikke så lett å være positiv heller når man har så vondt at man har mest lyst til å dø...
Reese Skrevet 19. september 2010 #19 Skrevet 19. september 2010 Jeg ser ironien i innlegget ditt HI, og jeg er hjertens enig. Vi må få klage litt innimellom, og grine å sutre å det vi føler får av å til. Rart å tenke på at noen av oss er så perfekte at vi flyter gjennom svangerskapet å alt som hører med er bare fryd å gammen. Det er ikke slik får oss alle!!!! Jeg lo meg skakk ihjel av innlegget ditt HI, fordi jeg kjenner meg sånn igjen. Gråter mine såre fortvilelser i det ene øyeblikke og skulle ønske det fantes en angreknapp, får å i det neste være såre fornøyd, og fryde meg over tanken på at jeg skal bli mamma igjen
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #20 Skrevet 19. september 2010 Dere som sier jeg ikke skal la ting gå ut over sambo osv, les litt over en gang til. Jeg brukte forum her til å tømme hodet litt fordi jeg IKKE lar det gå ut over sambo, barn osv. Jeg har kjøpt "vanlige" klær, men det gjør ikke at jeg syns det ser finere ut fordet. Jeg er ikke en str 38 i utgangspunktet og har ikke en bitteliten bump som knapt synes. Jeg har en hel melon frempå her og jeg har valker og selulitter. Alle ønsker å føle seg vel, enten man er gravid eller ikke og jeg kan ta meg i ræven på at samtlige av dere positivitetsmerr er minst like misfornøyd med enten dagens garderobe eller normalgarderoben, tipper flertallet av dere står forran speilet og hyler daglig....ååååå jeg har ikke noe å gå i. Problemet deres er at dere syter til bestevenninner, samboere og det som verre er. Jeg kjenner ikke dere, jeg skal ikke ha dere i maten og dere trenger faktisk ikke svare om dere syns det er så forbanna teit å føle noe mer enn lykke til en hver forbanna tid. Jeg kan ikke bare gå ut og handle, fordi kroppen verker så inn i helvete at jeg knapt kommer meg fra a-b i det jeg MÅ gjøre daglig. Når jeg har lyst å shoppe så er det for å korte ned ventetiden, og når sambo sier at vi har god tid....vel da plusser han på ventetiden. Men gidd jeg skrike til han?? nei, han fortjener faktisk bedre. Så tenk på det dere happyfreaks neste gang dere brøler til mannen, sambo eller hva dere vil kalle den parten som gav dere sæden, kanskje han ikke syns det er så inn i helvete lett å bo med nettop dere. Nett nå er min mann på jobb og jeg kan tillate meg å være litt grumpy, men smiler med middagen på bordet når han kommer hjem. Lurer på om alle dere er like flink til det.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #21 Skrevet 19. september 2010 Hei HI! Ville bare si noe om det du sier om at det er vanskelig å kle seg pent når man er gravid. (herregud for en setning det der ble. Jaja. Godbit for skrivepolitiet) Jeg var svær som et hus FØR jeg ble gravid. Altså ble jeg jo ikke akkurat mindre da jeg var gravid. Men jeg gikk med tunika og tights. Gadd som du sier ikke bruke flere tusen kroner på gravid klær. Kjøpte klær på Ellos pluss og Kappahl og H.M. Ja også LIndex Generous. Syns jeg var fin jeg! Og fikk også høre fra andre at jeg gikk så fint kledd. Men det gjelder å se seg litt rundt, så finner du nok noe fint å ha på deg.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #22 Skrevet 19. september 2010 Det er lov å være frustert når man er gravid, selv om man lager barn. Det er fort gjort å føle seg fæl når man ikke har sovet godt, ikke har energi, ikke passer noen klær. Det må da være lov å klage litt, selv om det i den store sammenhengen ikke er så viktig. Ikke kom her og fortell meg at dere ikke føler dere bedre når dere har freshet dere opp og har energi og overskudd????? Likevel, det blir glemt og minnene om hvor fæl man følte seg blir vage med tiden. Da er man bare så glad og lykkelig for de ungene man har fått. Det er usle 9 mnd man går gravid. Kjipt for noen mens det står på, men svusj så er det glemt. Jeg gleder meg også til å bli normal igjen. men jeg husker jo at det tok sin tid før jeg følte meg vel etter fødsel også. Jeg gikk i mange måneder med klær som var praktiske til amming, og det man gadd jo ikke kle seg i de fineste klær, hvis det ikke var lett tilgang til puppen. Dessuten hadde jeg heller ikke særlig energi før flere måneder etter fødsel. Egentlig var alt bare en forlengelse av svangerskapet,bortsett fra at ungen var utenfor magen og ikke inni.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #23 Skrevet 19. september 2010 Jeg kjøpte bare 2 mammaplagg iløpet av svangerskapet. En behagelig tricotbukse og en langermet topp. Begge fra HM og det var ikke dyrt. Jeg ser nå at de selger leggings og treggins for gravide på hm.no. Kjøp et par slike og finn noen fine overdeler til, eventuelt noen enkle ensfargede overdeler. Gjør det stilig med accesoires. Overdeler som passer gravidmager finner jeg overalt. På Vero Moda, Bik bok, HM. Det gjelder bare å kjøpe overdeler som er litt lange og som er litt vide i livet eller har god stretch. Er fint å vise gravidmagen med en stram overdel. Hvis ikke finnes det fortsatt mange tunikaer eller bluser som er vide i livet. Og det koster ikke skjorta. Skjønner godt frustrasjonen over å føle seg forjævlig og mindre attraktiv, men fine klær til gravide syns jeg ikke er så veldig vanskelig å finne. Og hei, det er jo en begynnende trend dette med korte topper som viser magen. Kanskje det er noe???
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #24 Skrevet 19. september 2010 jeg hatet og å gå gravid, ekstrem svangeskapskvalme, sliten heeele svangerskapet og alt med seg og ja jeg vet alle mødre går gjennom det meste av det samme...men jeg hatet det og skulle aaaaldri bli gravid igjen. Det har jeg heller ikke blitt, men prøver da...det får heller bli et helvete for lille prinsen skal få et søsken, jeg har søsken og synes det er stas, mannen min er enebarn og ønska seg søsken. Så det skal jeg gi min lille skjønnhet! men lykke til videre HI, det er ikke moro, men blir det til slutt når ungen er ute og du har blitt kjent med h*n
Anonym bruker Skrevet 19. september 2010 #25 Skrevet 19. september 2010 herrejesus,du er faan meg ikke sann... jeg er den som litt lengre opp her prøvde å gi deg noen tips ang å kjøpe klær på vanlige kjedebutikker og og si til mannen din at du må bare bestemme når han skal bli med deg,så blir jeg kalt en jævla happyfreak? om du ikke vil ha svar så må du da for svarte poengtere det da!du angriper jo oss som FAKTISK prøver å hjelpe deg med å se annerledes på ting/hjelpe deg med klær etc så får man slengt enda surere bemerkninger fra deg? HVA FAEN VIL DU VI SKAL SVARE DEG DA? at "staaaaaaaaakars staaaaaaakars deg,seeeelvsagt forstååår vi deeeg med dine problemer!ja du ser ut som en flodhest,ja du har stygge celulitter og valker,ja du har en kropp som er ubrukelig,ja du skal aldri aldri aldri bli gravid igjen." FORNØYD NÅ ELLER?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå