Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #1 Skrevet 12. september 2010 Jeg husker jeg var redd for tyver! I mitt barnesinn var tyver svarte skygger, som fremstilt i Donald. Dette var det skumleste jeg kunne tenke meg! Jeg var også livredd for å få en slange i doen, og tisset bestandig i angst. Måtte se etter tusen ganger i løpet av et do-besøk!
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #2 Skrevet 12. september 2010 Jeg var redd ganske mye, men husker best at jeg var livredd gebisset til bestefar. Det liksom "datt" ned innimellom og han brukte tunga si for å snurre det litt på plass, og da brukte jeg å gjemme meg under bordet eller teppet i sofaen. jeg har ofte drømmer om at jeg mister alle tennene mine så det kan hende at jeg har en slags fobi mot løse tenner
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #3 Skrevet 12. september 2010 Kom på en ting til: I et års var jeg ganske usikker på om det kunne være en grusom heks under senga! Om dagen gikk det bra, men når kvelden kom, og jeg skulle legge meg, så var hun der. Jeg klarte ikke å gå inntil senga, men måtte hoppe opp i den fra en viss avstand. Med en gang jeg var oppi senga var det ok, hun kunne bare ta føttene mine hvis jeg sto foran :-)
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #4 Skrevet 12. september 2010 Skabbrev... og litt mørkredd...
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #6 Skrevet 12. september 2010 Udyret under senga -fra Albert Åberg bøkene Kidnappere Brann
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #8 Skrevet 12. september 2010 brann...så snusfornuftig, da, hihi
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #9 Skrevet 12. september 2010 jeg var redd skapet på rommet mitt.... var stort og var sikker på det var spøkelser inni skapet...
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #10 Skrevet 12. september 2010 Morfar var skikkelig tunghørt så alle måtte rope til ham. Dette likte jeg dårlig!
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #11 Skrevet 12. september 2010 Riktig lita: flue Litt større: Mus Enda litt større: at tyver skulle klatre inn på rommet mitt. Hadde rom i andre etasje.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #13 Skrevet 12. september 2010 Tyver, og det er jeg redd for fremdeles.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #14 Skrevet 12. september 2010 At jeg skulle dø mens jeg sov..
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #15 Skrevet 12. september 2010 Jeg var ikke så redd for så veldig mye, annet enn mørket. men det er jeg jo fortsatt. Også var jeg forferdelig redd for troll. Særlig gorgene i fraglene. Hadde mareritt om dem støtt og stadig.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #16 Skrevet 12. september 2010 Jeg var redd for at djevelen lå under senga mi, så når jeg skulle legge meg tok jeg løpefart fra den ene enden av rommet og hoppet opp i sengen. Jeg var redd for og dra i kirken på julaften, for jeg var helt sikker på at det skulle komme tyver og sjele alle julegavene! Å jeg var redd for trollet som jeg trudde bodde i kjelleren hjemme hos oss.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #17 Skrevet 12. september 2010 Jeg var redd for tyver/kidnappere. Jeg lå om nettene og planla hvordan jeg skulle late som jeg sov men samtidig følge med på dem om de kom inn på mitt rom. Var også redd for at taket skulle rase ned på meg (det hørets ofte slik ut når det blåste skikkelig ute). Da pleide jeg lage meg en hule under dyna, slik at dyna skulle dempe raset, og også fungere slik at jeg hadde pusterom om det ble mye støv.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2010 #18 Skrevet 12. september 2010 Jeg var livredd for wc såpe, sånn som henger nede i do.. Jeg hadde fått høre at den var giftig når jeg var rundt 7år. Jeg STOD å tissa til jeg var 12 ca:P
Anonym bruker Skrevet 13. september 2010 #20 Skrevet 13. september 2010 Riktig liten: Krabber Litt større: Maskoter/Folk som kler seg ut som dyr Enda litt større: At mamma skulle dø fra meg (mistet faren min da jeg var 5)
Anonym bruker Skrevet 13. september 2010 #21 Skrevet 13. september 2010 jeg var livredd Michael Jackson som løp etter meg med sprøyte med narkotika. jeg drømte dette maaange ganger i løpet av min barndom. fantes ikke redd han på dagen da :-)
Anonym bruker Skrevet 13. september 2010 #22 Skrevet 13. september 2010 Jeg var veldig redd for døden. Tanken på å dø for så å være død i evigheter(for alltid!!!) fikk meg til å klikke helt. Var også redd for at mamma skulle dø, og jeg var også redd for å måtte bli gravlagt i en grav alene (Fikk sjokk da jeg fikk høre at jeg måtte ligge i en grav alene). Den dag i dag er jeg fortsatt veldig redd for døden, blir helt svimmel av å tenke på det. Det knyter seg skikkelig i magen... Huff.. Vil ikke være redd for å dø :-(
maeve er tobarnsmamma<3 Skrevet 13. september 2010 #23 Skrevet 13. september 2010 Jeg var livredd Ivo Caprino figurene,spesielt Karius og Baktius.. Synes fremdeles de er skumle jeg,og liker fremdeles ikke å se dem. Det er noe med øynene og bevegelsene..*grøss* Ellers var jeg redd for å prøve sko! Alle andre barn var glade for å få nye sko,men ikke jeg,jeg grein og hylte hver gang vi nærmet oss en skobutikk!
Anonym bruker Skrevet 13. september 2010 #24 Skrevet 13. september 2010 Alle slags småkryp, men det verste var fluer..hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå