Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #1 Skrevet 22. juni 2010 Snakket med moren til en klassekamerat av sønnen min. Hun sa at sønnen har det motsatte av ADHD. Hva kan det være? Gutten er ekstremt lat, kverulerende og slitsom(maser, tar ikke et nei for et nei). Han er 12 år. Noen som har noen idè om hva denne diagnosen evt heter? Kunne tenke meg å lese litt om det siden vi har endel omgang. Jeg ville ikke grave og spørre moren for mye...
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #3 Skrevet 22. juni 2010 Ja, det tenkte jeg også.... Er det bare noe hun finner på fordi han er så tjukk og lat? HI
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #5 Skrevet 22. juni 2010 Diagnose bortskjemt og lat heter det. Ingenting som er noe motsatt av adhd. Hilsen ei med adhd
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #6 Skrevet 22. juni 2010 He he. Så da kan guttungen behandles med beroligende og bli pigg av det. :-P Vel,l det høres jo logisk ut. Er nok en unnskyldning for en lat og bortskjemt unge.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #7 Skrevet 22. juni 2010 Det finnes jo ADD, da.. Ikke akkuat motsatt, kanskje, men problemer med konstentrasjonen uten hyperaktiviteten.. Mange stille forsagte som har slitt med det..
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #8 Skrevet 22. juni 2010 Kanskje hun refererte til ADD, det er det samme som ADHD, men uten hyperaktivitet, og man får ofte de symptomene som du beskriver.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #9 Skrevet 22. juni 2010 He he he Det finnes vel både en hyper (vanlig) og en HYPO utgave av ADHD... Kan det være dette hun mener?
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #10 Skrevet 22. juni 2010 Nå har jeg selv et barn med add, men han er ikke lat, og kverulerende som klassekameraten sin. å tviler på at det er det hun mente... HI
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #11 Skrevet 22. juni 2010 Min fetter på 8 år har fått diagnosen ADD (det motsatte av ADHD), så ja det finnes en slik diagnose. Han har symptomene; lat, ukonsentrert, slitsom osv.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #12 Skrevet 22. juni 2010 Ja eksen min hadde det, husker ikke hva det heter.. Asofi eller noe, det er at hjernen går treigere enn til vanlig, de med adhd er jo at hjernen er for "rask"... Google det opp.. Er IKKE add, det er en mildere versjon av ADHD
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #13 Skrevet 22. juni 2010 ADD er på ingen måte det motsatte av ADHD.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #14 Skrevet 22. juni 2010 Det samme tenker jeg, ADD er jo ikke det motsatte, men ADHD uten hyperaktiviteten... HI
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #15 Skrevet 22. juni 2010 Noen kaller nok add for det motsatte av adhd siden man ofte forbinder adhd med hyperaktivitet og add er hypoaktivitet. Og selvom ditt barn med add ikke er kverulerende, lat eller slitsom så betyr ikke det at alle med add er like. Min sønn har autisme, men han er da ikke lik alle andre med autisme likevel. Feks prater han fullstendig hull i hodet på oss.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #16 Skrevet 22. juni 2010 Er ADD det samme som de før kalte for MBD? (Minimal brain dysfunktion) Hadde ei i klassen som hadde det, og hun forklarte det som motsatt av hyperaktivitet. Hun snakket og tenkte litt saktere enn det som er vanlig.
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #17 Skrevet 22. juni 2010 Skrev lengre her oppe, jeg vet det er noe som er motsatt av ADHD, låter som asosofi eller noe, husker IKKE hvordan man skriver det. Men gjør at hjernen er jæææævlig treig..
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #18 Skrevet 22. juni 2010 Du vet at folk som har samme diagnose likevel kan være forskjellige. Og inaktivitet er et potensielt symptom på ADD. Hvorfor kverulerer du?
Anonym bruker Skrevet 22. juni 2010 #20 Skrevet 22. juni 2010 Ja, det som på 90 tallet ble kalt mbd kalles nå add
Anonym bruker Skrevet 23. juni 2010 #21 Skrevet 23. juni 2010 ....kanskje hun bare sa det på "tull"? Mange sier jo at den og den har ADHD, eller er "hyper" uten at de egentlig referer til selve diagnosen.
Anonym bruker Skrevet 23. juni 2010 #22 Skrevet 23. juni 2010 Jeg tror det er ADD hun mente. Jeg har møtt mange som mener ADD når de sier mottsatt av ADHD. Å det er jo nesten det,man er rolig isteden for hyper. Å man kan virke "lat". Er ikke akkurat lat man er,men det koster litt ekstra å gjøre ting. Vanlige oppgaver i hverdagen,kan være større for de med ADD. ADD-barn trenger enda mer enn andre barn å ha mest mulig orden i tilværelsen, slik at de vet inne i seg hvordan dagen skal bli. De må ha støtte til å ta en ting av gangen, og trenger hjelpsomme påminnelser om hva de akkurat nå holder på med og skal gjennomføre. Det er en veldig slitsom diagnose...
Anonym bruker Skrevet 23. juni 2010 #23 Skrevet 23. juni 2010 Det er absolutt ikke nesten det motsatte av ADHD. Man har ikke en superevne til å konsentrere seg, man har ikke en fabelaktig impulskontroll og man er ikke nødvedigvis hypo på den måten ar man er særdeles rolig og sedat.
Anonym bruker Skrevet 23. juni 2010 #24 Skrevet 23. juni 2010 jeg har ADD selv,så viss jeg skulle si va ADD er,så er det nesten det motsatte av adhd..
Anonym bruker Skrevet 23. juni 2010 #25 Skrevet 23. juni 2010 Og dette mener du at du har erfaring med siden du hadde ADHD før da eller? At man ikke er hyperaktiv betyr ikke at man er rolig og sedat. Dette varierer selvsagt fra person til person. At man ikke har hyperaktiviteten betyr ikke at man har det motsatte av ADHD, impulskontroll og konsentrasjonvansker kan være like uttalt hos en ADD som hos en ADHD. Det er heller ikke mindre vanlig med tilleggslidelser som autisme, psykiatriske diagnsoer som angst osv. Man kan derfor IKKE si at ADD er det motsatte av ADHD kun fordi hyperakivitetskriteriet ikke er tilstede når alt annet er sammenfallende. Herrejemini.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå