Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #1 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror det jordiske liv bare er et øyeblikk i evigheten. Jeg tror vi våkner opp til en høyere virkelighet. Jeg tror faktisk vi har levd før, en gang eller flere ganger. Jeg får ofte sånn deja vu, at her har jeg vært før, i et annet liv.
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #2 Skrevet 22. januar 2010 Deja vu er jo da elektriske utladninger i hjernen som spiller oss et puss ganske enkelt.
Gjest sug lut Skrevet 22. januar 2010 #3 Skrevet 22. januar 2010 Svært lite. Men døyr fe; døyr frendar; døyr sjølv det same. Men ordet om deg aldri døyr vinn du eit gjetord gjævt.
Mrs Smutt & Smilende Skrevet 22. januar 2010 #4 Skrevet 22. januar 2010 Ikke en dritt! Det jeg håper skal skje er noe helt annet. Lever i håpet og av den grunn lurer meg selv nok til å tro at det er det som vil skje, hehe.
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #5 Skrevet 22. januar 2010 Herre gjør meg til redskap for din fred! La meg bringe kjærlighet der hatet rår. La meg bringe forlatelse der urett er begått. La meg skape enighet der uenighet rår. La meg bringe tro der tviler rår. La meg bringe sannhet der villfarelse rår. La meg bringe lys der mørket ruger. La meg bringe glede der sorg og tyngsel rår! Å Mester! La meg ikke søke så meget å bli trøstet som å trøste. Ikke så meget å bli forstått som å forstå. Ikke så meget å bli elsket som å elske! For det er gjennom at man gir at man får. Det er ved å glemme seg selv at man finner seg selv. Det er ved å tilgi andre at man selv får tilgivelse! Det er ved å dø at man oppstår til det evige liv! Amen Tror på det evige liv ja, men i en annen dimensjon.
Miztery Skrevet 22. januar 2010 #6 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror vi dør.. Også råtner vi og blir mat for insekter, larver og mark.. Og om hundre år er allting glemt (om man ikke har gjort noe for å bli husket)..
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #7 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror ikke på Gud, det vet jeg. Men at det blir svart, det tror jeg ikke. Reinkarnasjon tror jeg litt på.(vet ikke om jeg skrev det rett, men håper du skjønner...) Alt annet går jo i sirkler, så kansje gjør sjelen det også...
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #8 Skrevet 22. januar 2010 Jeg som har mistet klamrer meg til håp om å få treffe de jeg elsker igjen, og så kommer du og ødelegger Miztery. Men som sagt, jeg spurte jo om hva dere tror... Men du har rett i at kroppen råtner og bla bla bla, men sjelen vandrer videre. Er du ikke redd DU ikke kommer videre siden du tror det du tror?? Tenk hvis du og noen få andre "stopper" i graven. Og familien din venter på deg, men du kommer ikke
Sånn kan det gå Skrevet 22. januar 2010 #9 Skrevet 22. januar 2010 Vi opphører å eksistere rett og slett.
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #10 Skrevet 22. januar 2010 Jeg er overbevist om at det jordiske livet er en parallell virkelighet til det åndelige livet/planet. Vi gjenfødes, og i mellom våre jordiske liv, befinner vi oss på åndeplanet, en dimensjon hvor alt er godt, smertefritt, lyst, fargerikt, hvor vi hører vakker musikk og ikke er materalisert- vi er en slags åndelig, gjennomsiktig substans, men med en bevissthet som ER oss. en slags sjel, om du vil. Jeg tror at alle sjeler har ulike lekser å lære, et slags pensum, og at man må til jorden for å lære dette. Man må leve mange liv for å komme seg gjennom hele pensumet, og noen feiler på lærdommen av enkelte verdier og må igjennom flere liv for å lære bare en av "prøvene" på pensumet på nytt. Og så følger mange flere liv for de andre verdiene. Jo flere liv man har levd, jo mer moden er man. Til slutt, når man er utlært, blir man frigjort fra flere liv på jorden, og kan forbli på åndeplanet/himmelen, om du vil, og fungerer da som åndelig veileder for sjeler som er på jorden. Jeg har lest veldig mye om reinkarnasjon og inn-i-døden-opplevelser. Påfallende at alle forteller om den samme tunnellen i det sjelen holde rpå å gi slipp fra kroppen, at man møter døde slektninger og venner og at de ser de samme omgivelsene. I regresjonsterapi forteller forresten også folk det samme, at de befinner seg på det deilige planet og får beskjed fra høyere veiledere om at de MÅ tilbake til jorden til et nytt liv. Nesten alle er uvillige, for det er så mye smerte på jorden, og man vil nødig tilbake. Sjelen kan da "velge" en familie som venter barn, og oftest følger familiemedlemmer/venner hverandre i mange liv, men i ulike roller.. Ja, dette er hva jeg tror. Skal snart få foretatt en regresjonsanalyse selv, for å se hva som skjedde i mitt forrige liv/før min fødsel.. er veldig spent på utfallet!! (må si jeg blir skuffet hvis jeg er en av de få som ikke får frem noe i regresjon..
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #11 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror vi lever det livet vi ønsket oss i det forrige livet vi levde. Vi lever med andre ord nå i en ønskedrøm... Nyt det NÅ!
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #13 Skrevet 22. januar 2010 Jeg er kristen og tror vi kommer til himmelen sammen med våre nære og kjære.
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #14 Skrevet 22. januar 2010 jeg tror ikke på gud.. men at det finnes et lliv etter døden,det tror jeg på. jeg tror også på at kjente og kjære kommer å besøker oss engang iblant.. å at alle som er døde før en oppgave... f.eks å vær noens hjelper. men også noen går igjen på jorden å er forvirret...
Ugl@ Skrevet 22. januar 2010 #15 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror vi har en sjel, og at denne er en form for energi, energi forsvinner ikke, men kan forandre form. Om denne bevisstheten man har kan eksistere i en eller annen form etter man dør er noe jeg bare kan håpe på. Har selv prøvd regeresjon i hypnose, men er skeptisk til hva som kan være drøm, minner fra ting man har lest eller sett på tv eller film faktisk. Men det var spennende. Himmelen i Bibels form har jeg vansker for å tro på, helvete også, tror vi har både himmel og helvete høyst eksisterende i den verden vi lever i, og at det er ren tilfeldighet om man blir født inn i det ene eller det andre. Nær døden har jeg vært selv, og fikk da oppleve noe jeg ikke kan forklare, men som har gjort meg ganske nysgjerrig og mye mindre redd for å dø, under en hjertestans så så jeg at de jobbet med meg, men jeg så det utenfra på en måte. Jeg følte også en slags undring og merkelig ro. Jeg var veldig preget av følelsen av velvære og litt likegyldighet til det som skjedde. Det var helt stille, alt foregikk i sakte kino, veldig merkelig lys og alt så helt krystallklart ut. Stillheten er av en type jeg aldri før har opplevd, det var helt totalt fritt for all lyd, ikke noe pustelyd, hjertebank, ingen yttre lyder, total og absolutt stillhet. Plutselig blir alt bare helt svart og jeg hører lyder, kjenner et sjokk gjennom kroppen, kjenner at jeg ligger og så blir jeg blenda av lyset på et undersøkelsesrom på mottakelsen, de har ei tralle ved siden av, det verker i brystkassa og jeg er dårlig, så er alt borte igjen til jeg våkner opp noen timer senere.
sånn ca Skrevet 22. januar 2010 #16 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror vel ikke så mye om døden, siden det faktisk ingen som vet med sikkerhet hva som skjer. Men jeg håper i hvertfall at jeg slipper å måtte ha flere liv^^ Håper på at etter dette livet som kommer en laaaaaaang dyp deilig søvn:)
Ugl@ Skrevet 22. januar 2010 #17 Skrevet 22. januar 2010 Skulle gjerne levd mye lengre enn jeg trolig kommer til å gjøre, men personlig håper jeg på noe mer enn bare en dyp søvn, selv om det er deilig å sove, men elsker også å leve :-)
sånn ca Skrevet 22. januar 2010 #18 Skrevet 22. januar 2010 hmmm.. jeg ønsker jo å bli gammel og se mine barn, barnebarn og kanskje oldebarn vokse opp. Men jeg har på ingen måte behov for å bli gjenfødt for å gjøre det engang til... Jeg er utrolig glad for alt jeg har og jeg har egentlig vært kjempe heldig med venner og familie, men veien til det har vært lang. Jeg har lyst til å leve nå, men når jeg er ferdig har jeg også lyst til å hvile:)
Lilleleen Skrevet 22. januar 2010 #19 Skrevet 22. januar 2010 Jeg tror vi kommer i en slags åndeverden, møter våre nære og er der en liten stund. Frem til det er på tide å bli gjenfødt igjen. Og slik går det rundt og rundt )
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #20 Skrevet 22. januar 2010 hva som skjer etter døden kan man heldigvis bestemme selv. vi mennesker er skapt uforgjengelige.dvs. at vi ikke kan bare slutte å eksistere,sånn som noen tror.da må jo det bety at "noe"må jo skje med oss etter døden. la meg bare fortelle litt;adam og eva ble skapt for å leve med Gud i livet sitt.og de gjorde det til å begynne med.men så spiste de av treet med kunnskap om godt og ondt,som Gud hadde sagt at de ikke måtte gjøre.de synda,med andre ord. fordi de synda,kunne de ikke lenger leve sammen med Gud.de tilhørte nå Satan. akkurat på samme viset er det med alle oss som har levd etter adam og eva.fra den dagen vi gjorde vår første synd,ble samfunnet med vår Skaper brutt. det er jo nettop pga. dette at Gud gav sin enbårne sønn. Jesus kom til oss for å redde oss fra fortapelsen som er en følge av å synde.synder vi,går vi fortapt.men har vi tatt imot Jesus,blir vi rensa helt rene og uskyldige i hans blod.Gud tilgir oss alle overtredelser,dumheter,feil vi har gjort.da er det en ny himmel og en ny jord som venter på oss.da kan vi endelig hvile. vi er Guds barn,og kommer hjem til vår Far. de som ikke er kristne,hører ikke til Gud,men til Satan,og går evig fortapt. harde ord,og ord som gjør mange sint.men det er også sanne ord. det er ikke jeg som sier dette,men Jesus selv. vet at dette innlegget kommer til å støte dere.men dere må få høre sannheten.evangeliet må alle høre for å kunne ta et valg. må Gud røre ved hjertene deres,så dere kan kan se og forstå og bli frelst.Amen!
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #21 Skrevet 22. januar 2010 Jeg LIKER Å TRO at det er noe mer etter døden, men er nok for 'logisk' i tankegangen, så jeg tror nok innerst inne at når vi dør, så blir alt svart...da er vi ikke mer. Bare kroppen vår som blir mark mat.... Trist... Men somsagt Liker jeg og tro på noe mer...
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #23 Skrevet 22. januar 2010 Jeg bare lurer.. "Gud tilgir oss alle overtredelser,dumheter,feil vi har gjort.da er det en ny himmel og en ny jord som venter på oss.da kan vi endelig hvile." Hvis du som mor er troende og ikke har barn som er det, hvordan kan du da bli lykkelig (eller i hele tatt kunne hvile) på en "ny jord" når mor vet at barna eller andre hun er gla i tilhører satan og er evig fortapt? eller i midt tilfelle, hvis jeg hadde blitt kristen og havnet på den nye jord. Hadde jeg havner der med en mann jeg hater av hele midt hjerte og hvist at mine foreldre som reddet meg havnet hos satan? Sånn som jeg ser det, taper du uansett... Det finnes ingen Gud eller satan, i såfall er de ikke så ulike...
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #24 Skrevet 22. januar 2010 Jeg er ikke religiøs, så tror ikke på liv etter døden og slikt.. Når man er død, så er det bare svart.. Man lever ikke, kroppen og sjelen er døde.. Og når det gjelder gjenferd, så kommer de, for det gikk litt galt i den kjemiske prossessen som skjer når man dør..
Anonym bruker Skrevet 22. januar 2010 #25 Skrevet 22. januar 2010 Jeg TROR at når man dør så er det ingenting mer. Det er kanskje som å sove en søvn hvor du ikke drømmer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå