Gjest Skrevet 27. juli 2009 #1 Skrevet 27. juli 2009 Forstår ikke en dritt jeg!! Tror jeg går tilbake til den vanlige mp3 spilleren,for dette blir for avva for meg! Fikk den for 2 år siden,og da hjalp exen meg med det,men nå har jeg ikke han lengre,så nå skjønner jeg ingenting igjen :S
*Rutletutt* Skrevet 27. juli 2009 #3 Skrevet 27. juli 2009 Har vært der du er nå;o) Når jeg får den til å funke elsker jeg den, men når det er noe jeg ikke skjønner hater jeg den, he he....hva er det du ikke får til da?
Gjest Skrevet 27. juli 2009 #5 Skrevet 27. juli 2009 Skjønner ingenting jeg Hvordan jeg sletter musikken,eller legger til hehe Står bare do not disconnect på den...
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #6 Skrevet 27. juli 2009 Haha.. Har samme problemet.. Har jævlig mey musikk på den da.. som jeg ikke vil ha..
Gjest Skrevet 27. juli 2009 #7 Skrevet 27. juli 2009 Rett før den havner i veggen!! Og tantungen min har lånt den også,og har skrevet CAROLINES IPOD! det gjør meg ennå mer irritert haha
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #8 Skrevet 27. juli 2009 Huff, mannen min har kalt ipoden min for Alicjas ipod. Helt på trynet jeg kommer til å selge min. det mener jeg.
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 27. juli 2009 #9 Skrevet 27. juli 2009 jeg foreslår at dere leser bruksanvisningen jeg.. jøsses da.
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 27. juli 2009 #10 Skrevet 27. juli 2009 Å legge til eller slette musikk gjør du i iTunes. iPoden er kun en AVSPILLER, ingen redigeringsmuligheter direkte i den. Du må se på den som en cd-spiller. Du kan ikke legge til sanger (brenne cder) med en cdspiller, men med et brenneprogram på pcen kan du det. Starte iTunes på pcen din. Koble til iPoden. iPoden dukker nå opp til venstre i iTunes, i en egen venstremeny som går nedover hele iTunesvinduet. Over der iPoden dukket opp finner du blant annet iTunesStore, Bibliotek m.m. Legger du en cd i cdspilleren på pcen, vil den "dukke opp" i iTunes på samme måte som iPoden. Her kan du velge å overføre sanger fra cden til pcen. Deretter (de legger seg i biblioteket) trykker du deg inn i biblioteket, klikker på en sang, holder musepekeren nede, og draaaar sangen over til iPoden (i venstremenyen). Og vips er sangen på plass! Skal du slette en sang fra iPoden, klikker du på iPoden i venstremenyen, finner den sangen du vil slette, klikker på den så den blir blå og trykker delete, så får du spm om du vil slette den. Trykk OK/Ja og så er den fjernet.
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #11 Skrevet 27. juli 2009 Det har ikke falt deg inn at vi har det? Sånn tatt i betraktnign at jeg vet flere enn bare meg og emma har det samme problemet:) Aldri hatt sånne problemer med noen devices utenom stygge ipod. Du får jøsses deg et annet sted:)
Gjest Skrevet 27. juli 2009 #12 Skrevet 27. juli 2009 Gi meg en så skal jeg lese den! Ble visst informert nå om at jeg måtte ha itunes haha SÅ nå laster jeg ned det (TAKK MARIANNE!) SÅ får vi se om 10 min om jeg har skjønt noe mer
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #13 Skrevet 27. juli 2009 Ja, WF, dette går faktisk ikke. Automatisk legger den alt jeg har i Bibliotek(alle filer på pcn) og over på ipoden. Når jeg legger til filer selv (finnes ingen dra-over-mulighet) så slettes alt som er fra før..
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 27. juli 2009 #14 Skrevet 27. juli 2009 Og angående å bytte navn på iPoden: Trykk en gang på ipodnavnet, sett musepekeren PÅ navnet, og trykk igjen. EEEN gang. Da forandrer markøren seg fra blått til at du kan skrive akkurat hva du vil, der ipodens navn står. Og som en annen her sa: Bruksanvisning er en fin ting før dere river av dere alt håret... ;o)
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #15 Skrevet 27. juli 2009 Og når det blir så mye slit så bruker jeg heller en annen, bittelitt større mp3spiller som jeg aldri har et eneste problem med:)
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 27. juli 2009 #16 Skrevet 27. juli 2009 høhø. jeg jøsser meg så mye jeg vil her.. har i-foooon og det er ikke så mye hokuspokus å få ført over musikk eller annet dill dit. Men jeg hadde ikke giddi å skifte fra creative zen til ipod for å si det sånn.... itunes er noe pøkk. ikke fordi det er vanskelig å bruke men pga opphavsrett slikt.
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 27. juli 2009 #17 Skrevet 27. juli 2009 Ai ai...ikke så sinna nå ;o) Det er fordi du har krysset av for automatisk synkronisering/håndtering av musikken. Kryss av for manuell håndtering, så speiler ikke iPoden biblioteket hver gang du kobler den til, med manuell håndtering bestemmer DU hva som skal legges til og hva som skal slettes. )
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 27. juli 2009 #18 Skrevet 27. juli 2009 tipper du finner bruksanvisningen på nett...og visst du ikke at det ville hjulpet å ha itunes? mohahaha.. hehehe.. og det går nok sikkert ann å forandre navnet på poden vel?
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 27. juli 2009 #19 Skrevet 27. juli 2009 og når du har lagt til alt så kan du lage dine egne spillelister ikke sant. er det ikke smart å ha all musikken sin på ipoden da? evt. får du gjøre som wf sier og slå av synken.
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 27. juli 2009 #20 Skrevet 27. juli 2009 Jeg har skrudd av synken fordi jeg har en mindre iPod enn det jeg har sanger i biblioteket. Hadde jeg hatt på synken, så hadde jeg bare fått med artister fram til F i alfabetet, og jeg vil gjerne ha litt mer forkskjellig enn det ;o) Men ellers er synken fin ja, om man har stor nok iPod til all sin musikk ;o)
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #21 Skrevet 27. juli 2009 Nei. Hvis du tenker på den øverste valgmulgiheten "Synkroniser itunesbiblioteket" så er den ikke haket av
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #22 Skrevet 27. juli 2009 Akkurat ipodnavnet klarer jeg å bytte Er rett og slett bare musikken jeg ikke får til. (Og vet t jeg ikke er den eneste Jeg har mer musikk på pcn enn jeg har plass på ipoden så det er jo veldig kjedelig for meg, siden de "gode" sangene ikke kommer med. Dessuten er det litt kejdelig å høre på opptak fra NM i kickboxing 2009 fordi de lå i My Received files, liksom..hehe.. Som sagt.. selger den:)
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 27. juli 2009 #23 Skrevet 27. juli 2009 Slett alt da og begynn på nytt. Det skal jo være mulig å dra sangene fra hovedbiblioteket og bort til enheten din. (alså alicjas ipod eller hva den nå het..)
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 27. juli 2009 #24 Skrevet 27. juli 2009 Tenker ikke på den. Du har noen arkfaner nesten øverst i iTunesvinduet når du har klikket på iPoden i venstremenyen. Den som viser hvilken musikk du har på iPoden heter Musikk, men så er det en eller to til venstre for denne arkfanen. Klikk på en av de, så får du liksom en "oversikt" over iPoden, blant annet minnestatus. Der finner du fire-fem avkrysningsmuligheter, og en av dem er "Håndter musikk manuelt". DEN skal du krysse av for )
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 27. juli 2009 #25 Skrevet 27. juli 2009 Jeg skjønner virkelig ikke hva folk mener med å "dra det over" - det har jeg hørt fra flere.. Det er jo ikke en mulighet.. ha ha. Tror ikke itunes, ipod, iphone eller Apple generelt er noe særlig for meg altså.. :- p skal prøve det du sa nå:-p For meg er det ingen krise siden jeg har mp3telefon og en annen spiller, syntes bare den mørkerosaipoden var så fin.. ;p angrer nå
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå