Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #1 Skrevet 24. juli 2009 å heller betale for barnehageplass, enn veiavgift? å legge ned skoler, for å bygge ut diverse fritidsaktiviteter? å privatisere alt i Norge, slik at vi må begynne å betale for offentlige tjenester, som i USA? å bruke av oljepengene, som vi sparer på, slik at vi skal greie oss gjennom situasjoner som finanskrisen? å sentralisere, slik at Nord-Norge går på rævva?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #2 Skrevet 24. juli 2009 Mange av dem er vel litt begrenset intellektuelt. Og ser rett og slett ikke disse konsekvensene av frps politikk. Du finner ikke så veldig mange høyt utdannede mennesker blant frps velgere Vi får trøste oss med at denne gruppen historisk sett sitter hjemme på valgdagen
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #3 Skrevet 24. juli 2009 man finner faktisk veldig mange mennesker med mye penger som stemmer FrP.... for de setter frihet for individet høyt..og det står FrP for...
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #4 Skrevet 24. juli 2009 FrP har veldig mange kristne velgere som rømmer fra KRF.... er de som tror på Gud og stemmer FrP også intelligent begrenset??? utrolig morsomt utsagn ....
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #5 Skrevet 24. juli 2009 Frihet for indivitet, på bekostning av alle andre da, eller?? Det blir LITT paradoksalt.....?? Kan noen FrP-velgere svare meg! På hovedinnlegget? Eller er dere for feige? Vet dere ikke hva politikken egentlig går ut på? Helt fantastisk.
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #6 Skrevet 24. juli 2009 Man kan ha mye penger uten å ha høyere utdanning. Frihet for individet er bra, men så har vi noe som heter samfunn. De med mye penger som stemmer Frp er kun interessert i å begrense sitt eget bidrag til dette samfunnet.
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #7 Skrevet 24. juli 2009 Når fikk livssyn og inteligens likhetstrekk?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #8 Skrevet 24. juli 2009 Så moro at ingen FrP-velgere står fram og greier å svare på disse spørsmålene da..
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #9 Skrevet 24. juli 2009 Det finnes kristne som er intelligente, og det finnes de som ikke er det. Ikke noe likhetstegn mellom å være religiøs og å være intelligent. Snarere tvert i mot Og å begrunne at frp velgere er intelligente med at de er kristne er vel noe av det morsomste jeg har hørt idag.... Ikke noen tvil om hvilken kategori du stiller i
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #10 Skrevet 24. juli 2009 Når ble dette en "kristen"-diskusjon......?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #11 Skrevet 24. juli 2009 Valg av parti handler jo om prioriteringer og hvor man er i livet. Jeg skjønner godt at voksne uten barn og eldre driter i max-pris på barnehageplasser, og at folk sørpå gir katta i hvorvidt noen bor i Nord-Norge. Når det gjelder oljepengene er det vel få av oss "mannen i gata" som vet noe særlig om hvordan de burde brukes eller hvor mye av dem som allerede administreres bort. Innimellom stikker det en djevel i meg, er så lei av lese om hvor dumme frp-velgere er, er nesten så jeg må stemme FrP ved valget for å plage dib-damer.
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #12 Skrevet 24. juli 2009 21.45 Så smart sagt da. Applaus. Så alt skal handle om "meg og mitt" her i verden da? Du sier indirekte at FrP-velgere er selvopptatte..
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #13 Skrevet 24. juli 2009 Jeg synes faktisk at meg og min familie er de viktigste for meg! Ikke samfunnet eller fellesskapet!! dersom feks FrP sin politikk gjør at jeg kan velge selv hva jeg vil ha av tjenester og hvem som skal utføre dem, hvordan jeg skal bruke pengene mine, eller at de stiller strenger krav til mennesker i samfunnet for å få ulike ytelser så passer det meg og mine utmerket. Vi har høye inntekter og kan betale for det vi ønsker uten at "staten" skal sponse oss. Jeg synes også det er tull at "staten" skal stå for underholdning i form av kultur og lønninger til "smale" forfattere og artister som faktisk ikke kan leve av jobben sin på egenhånd. jeg synes kunst og kultur skal gå til selvkost..dvs at dersom man setter opp en forestilling på operaen så skal billettsalget og evt reklamemidler dekke inn kostnadene...ikke mine skattepenger.. Jeg mener også at enhver liten kommune eller bygd ikke kan bestå for enhver pris.. man kan ikke sitte med gårdsbruk med 4 kuer og la staten sponse resten..bare fordi man på død og liv skal være der. Det man foretar seg og jobber med MÅ lønne seg og man må kunne leve av det.. Det står FrP for.................Derfor kunne FrP vært et godt alternativ for meg... Jeg synes også tanken på lukkede ,mottak for asylsøkere er spennende...pr dags dato er det MANGE asylsøkere som har fått avslag på søknadene sine som lever illegalt i Norge. Ca 25 000 stk estimerer politiet.. det er mange mennesker som lever uten et verdig liv og som ikke har hverken fast bopel eller rett til helsebehandling eller andre goder om de trenger det... Ved lukkede mottak så vil man få en kjappere saksbehandling, og de som har behov for det kommer kjappere inn i Norge og får et verdig liv fortere..og de som ikke hører til her blir sendt kjappere ut... Derfor kunne FrP være et godt alternativ for meg.... De tingene som gjør at jeg ikke kan stemme på dem er deres støtte til Israel..og at de faktisk stemte mot den nye ekteskapsloven! men jo...jeg synes faktisk de har en del gode tanker og ideer som passer meg og min familie i VÅR situasjon. men alle mennesker har ulikt utgangspunkt og ulike behov..og derfor finnes det også mange ulike partier... jeg er litt nysgjerrig på hvem HI stemmer på? går det an å få vite dette??
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #14 Skrevet 24. juli 2009 Du og din familie er ingenting uten samfunnet og fellesskapet. Har du tenkt på det? Og hva med spørsmålene som ble stilt i hovedinnlegget? Klarer du å forholde deg til det på en normal måte? HI stemmer arbeiderpartiet. Det er arbeiderne som bærer DEG og landet ditt.. Jeg synes det er helt greit å betale skatt, og synes det er godt å tenke på at min skatt er med på å hjelpe nabomannen som kanskje ikke har råd til å betale tannlegeregningen sin. Hva tror du helsetjenester koster, dersom det skal bli privatisert?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #15 Skrevet 24. juli 2009 Frp er ikke mot å betale skatt og ha offtentlige tjenester da..men de vil gjerne ha flat skatt...dvs at alle feks betaler 20 % skatt..enten du tjener 200 000 eller 20 000 000...det synes jeg er rettferdig ivertfall..hvorfor skal de som tjener mye yte mer prosentvis til samfunnet enn de som ikke tjener så mye?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #16 Skrevet 24. juli 2009 Det gjelder for de fleste. Har man barn er ofte barnehage, kontantstøtte, skole ol. viktige saker. Er man velvoksen med for mye penger i banken er man kanskje mer opptatt av skatt, og ser heller at man slipper bompenger enn at barnehageplassene er billige. Men for all del, tillegg meg gjerne andre meninger dersom det gjør deg lykkelig.
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #17 Skrevet 24. juli 2009 Er du klar over at mange mangemillionærer ender opp som nullskatteytere?? Er det greit/rettferdig?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #18 Skrevet 24. juli 2009 Selvsagt er jeg klar over dette...og synes ikke det er greit...men med Frp sin politikk ville man faktisk fått en endring på dette..fordi da ville man gjort noe med regler for utbytte og skatt av utbytte på private firmaer... så det ville ordnet seg med Frp gitt..og flat skatt ville fått MANGE millioner inn i statskassa gitt..og betalt MYE for deg også... fint ikke sant??? det kan ikke jensemann ordne..!! . .. :-)
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #19 Skrevet 24. juli 2009 Ja du skal jammen ha en rimelig høy inntekt for å betale for alt det felleskassen dekker i dag. Så hvis du ikke er kona til Røkke så tviler jeg på at du har tenkt nøye gjennom det du beskriver. Du beskriver deg selv dog som den perfekte frp-velger. En superegoist som kun ser seg selv + de nærmeste. Tragisk.
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #20 Skrevet 24. juli 2009 "ville gjort noe med regler for utbytte og skatt av utbytte på private firmaer....."? Hvor har du dette fra...?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #21 Skrevet 24. juli 2009 Enig. FrP = Meg og mitt = det viktigste De ser ikke at det ikke er noe "meg og mitt" uten samfunnet. Forresten, hva er så ille med at de som har flere millioner kan betale litt mer i skatt.....? Verden er og blir ALDRI rettferdig.
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #22 Skrevet 24. juli 2009 Og jeg spør igjen. Hvorfor ønsker de som stemmer FrP å heller betale for barnehageplass, enn veiavgift? å legge ned skoler, for å bygge ut diverse fritidsaktiviteter? å privatisere alt i Norge, slik at vi må begynne å betale for offentlige tjenester, som i USA? å bruke av oljepengene, som vi sparer på, slik at vi skal greie oss gjennom situasjoner som finanskrisen? å sentralisere, slik at Nord-Norge går på rævva?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #23 Skrevet 24. juli 2009 hvis du er helt helt ærlig....er ikke du og din familie viktigst for deg?? hvis du svarer nei på dette...så tror jeg seriøst du lyver... Jeg stemmer ikke Frp men er faktisk et åpent og reflektert menneske som uten fordommer har satt meg inn i partiprogrammet til Frp og har snakket med en del Frp politikere for å skjønne hvordan de tenker... Hvorfor får FrP fornyet tillit i mange kommuner i Norge, der de har flertallet og makten? Er det bare uintelligente mennesker som stemmer på Frp på nytt og på nytt selv om de har det forferdelig?? Dessuten så må Frp samarbeide med feks Høyre for å kunne komme til en reel maktposisjon...er Høyre like ille?? der er det jo mange "egoister og rikinger" der også....Hvor står Høyre i intelligens da???
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #24 Skrevet 24. juli 2009 FrP = amerikasystem. Amerika er på vei nedenom og hjem, bortsett fra i Norge sånn som vi har det nå. Min familie er viktigst for meg, men jeg vet også at min familie og jeg ikke fungerer/eksisterer uten samfunnet. Jeg stemmer ikke FrP, men er faktisk et åpent og reflektert menneske som uten fordommer har satt meg inn i partiprogrammet til FrP, og har snakket med en del Frp-politikere for å skjønne hvordan de tenker. DERFOR setter jeg så mange spørsmålstegn ved hva de egentlig driver med. Og jeg må jaggu spørre om det samme som deg. FrP får nok ikke flertall på stortinget Hva mener du med hvor Høyre står i intelligens...?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #25 Skrevet 24. juli 2009 Probleme med andre parti er at de tenker på alle andre(land) å "glemmer" Norge. Mer opptatt av å reise ut i den store verden å være storkar,å øse ut penger, forall del vi kan hjelpe, men vi bør ordne opp hjemme først!! syns frp har mange gode ider,synd de ikke får igjennom mer!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå