moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 #1 Skrevet 18. februar 2009 Var på sykehuset med lillebror før helga, mye stress og styr og jeg er helt gåen. Han fikk diagnosen kraftig astma og er veldig dårlig. Går på en hel del medisiner, og trenger tilsyn hele tiden. Han skal være hjemme fra bhg hele uka og jeg er hjemme med han. Sambo reiste på søndag, på mandag var det bhg levering av storesøster, besøk av dyrlege, foring i fjøset. Så gikk strømmen i fjøset og litt av strømmen inne i huset. Brukte hele mandagen på å få orden på det med elektriker og hele pakken. Det er ikke vann i fjøset så jeg må bære vann til 80 sauer fra huset. Idag har jeg ikke vann i huset for sauene har tygd i stykker vannkabelen og tømt brønnen og nesten vel så det. Oppdager dette når jeg kommer hjem fra byen i 8 tida ikveld. Får ikke gjort noe for jeg har jo selvfølgelig ikke dekning på mobilen idag. Jeg må først kjøre bort til naboen som skal hjelpe meg inn i pumpehuset og skrue på sikringen. Det hjalp ikke. Jeg må få ei venninne til å ringe sambo og spør hva som kan være gale, jeg løper ut og inn 6-7 ganger mens jeg får svar på msn. På toppen av det hele hører jeg noen på loftet nå! =( Noen som syns det er feigt av meg og gi sauene mat imorgen og stikke til byen hvor jeg har mine venner og familie?? Jeg takler ikke dette mer!
Gjest Nydelige Christina&Nathalie Skrevet 18. februar 2009 #2 Skrevet 18. februar 2009 Feigt? Skjønte ikke helt..er vel bare bra du gir dyrene mat og etterpå dra til familien din? Uansett jeg har ikke noe peiling på gårdsdrift akkurat hehe..men kan du ikke finne en sånn avløser som kan hjelpe deg når mannen din er borte? Du kan jo ikke være alle plasser samtidig når barnet ditt er syk i tilegg! Kansje familien din kan ta seg av dyrene til mannen din kommer hjem?
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #3 Skrevet 18. februar 2009 Vet du hadde det vært meg, så hadde mannen min måtte kommet hjem, uansett hvor han er og hva han gjør. Syns du har vært sterk og klart deg bra, bare det å ta seg av en lungesyk gutt 24/7 er en heldagsjobb. Jeg har selv en lungesyk gutt så nattevåk og tilsyn vet jeg mye og neste alt om. For sauene og dra til byen, men sørg for at det er noen som tar over fjøset, så ikke sauene lider. Og få mannen din hjem. Han får ta egenmelding på seg selv eller på barnet deres.
Gjest Nydelige Christina&Nathalie Skrevet 18. februar 2009 #4 Skrevet 18. februar 2009 Enig med Vitago. Barnet deres er viktigere enn det han evt er ute på vil jeg tro..og de stakkars dyrene kan jo heller ikke lide, men du kan ikke gjøre alt. Jeg hadde forlangt min mann hjem.
Gjest Skrevet 18. februar 2009 #5 Skrevet 18. februar 2009 Kjære vene, dette er da alt for mye for hvemsomhelst! Krev at han kommer hjem, hvis ikke må du skaffe annen hjelp til å ta seg av dyra og fjøsen i hvertfall.
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #6 Skrevet 18. februar 2009 Familien min bor 1 1/2 - 2 timer unna, det blir ikke norn formiddagstur! Det er ingen avløser her i kommunen. Ingen som kan ta seg av dyra, sambo blir jo fint nødt å komme hjem. Han jobber 4-5 timer unna her og driver eget firma med 2 ansatte. Han skal egentlig komme hjem om torsdagene, men denne uka har han plutselig komt på at han ikke kommer hjem før fredag. Bare for å gjøre ting verre for meg eller??
Gjest Skrevet 18. februar 2009 #7 Skrevet 18. februar 2009 Synes det er noe uansvarlig av ham jeg....er selv mye alene pga samboerens jobb, og minsta var syk med astmasymptomer hele fjorvinter og høsten før. Men jeg hadde kun 3 barn, et hus og en katt å ta meg av....om det var tungvindt å bo på landet uten bil og lappen var ille nok, men jeg hadde ikke sauefjøs og sauer å ta meg av, da hadde det gått på ræva tror jeg mildt sagt. Vet hvor dårlig man sover når de små sliter med sånt...ligger mer eller mindre 5cm over madrassen med et øye åpent... "Røyk ham ut og tving ham hjem" !!!!!
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #8 Skrevet 18. februar 2009 Når det ikke er lengere unna, selvsagt er 4-5 timer langt, men ikke uovekommelig, bare et forslag, ring han nå og så får han sette seg i bilen, så er han hjemme i løpet av natten eller morgentimene. Bedriften og de ansatte klarer seg uten han. Hærlighet du skal ikke bale med alt alene, når ting går så på tverke.
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #9 Skrevet 18. februar 2009 Det hjelper ikke! Jeg har heller ikke dekning på mobilen så får ikke skjelt han ut idag! Jeg måtte få ei venninne til å ringe han for å høre hvorfor vannet kunne være borte. Hun sendte også sms om at jeg ga sauene mat imorgen tidlig og så reiste jeg for at jeg ikke orket alt dette alene. Han svarte ikke en gang. Jeg må jo være her i lemminga, vi er jo 2 om dette, men jeg vet ikke om jeg orker mer. Jeg vil ikke ha dette livet lenger! Jeg vil bruke min tid på barna!! =)
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #10 Skrevet 18. februar 2009 Jeg har ikke dekning på mobilen. Har ikke hustelefon. Han må ta båt også. Nei jeg reiser imorgen! Han har fått beskjed. Så får vi se hvor mye han bryr seg om resten videre. Jeg sover hos min pappa eller noe.
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #11 Skrevet 18. februar 2009 Glemte helt at du ikke hadde dekning på mobilen, kan du nå noen andre over msn eller noen chattekanaler for å få tak i han, du kan kansje sende han en melding over nettet til mobilen hans, det kunne jeg før.
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #12 Skrevet 18. februar 2009 Hva skal jeg skrive? Han får jo ikke svart uansett. Tviler på han våkner av sms, han hadde ikke våknet om en bombe slo ned på siden av ham. må ringe 2-3 ganger til mobilsvar for å få gang på ham om morgenen.
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #13 Skrevet 18. februar 2009 Skriv det du skrev her, at nå tipper det over og at du ikke makter alt alene, du må først og fremst ta hensyn til gutten din som er syk og det burde han også gjøre. Skriv også at du forer sauene i morgen, men drar til byen etter det og da får det bli hans ansvar å fikse avløser om han ikke kommer hjem, for du må ta deg av en lungesyk gutt, dessuten har du ikke mobildekning og ikke hustlf så om det skulle være behov for hjelp fra sykehuset akkurat nå, så er det ikke forsvarlig om du er der du er nå.
Gjest Skrevet 18. februar 2009 #14 Skrevet 18. februar 2009 Signerer denne...håper det ordner seg for deg i morra.
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #15 Skrevet 18. februar 2009 nå skrudde jeg mobilen av og på og dekningen kom tilbake..... Forstår ikke noenting. Hva gjør jeg da? Sender sms? Ringer? Jeg er så usikker at hvis jeg ringer så taper jeg! =(
♥Love is in the aiR♥ Skrevet 18. februar 2009 #16 Skrevet 18. februar 2009 Ååå, for noen søte unger, og herlige dyr du hadde!!!=) Må bare spørre: om du hadde et annet nick på bim i 07?
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #17 Skrevet 18. februar 2009 Tusen takk!! =) Var litt på bim i 07, men var da bare moota. Har aldri hatt andre nick.
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #18 Skrevet 18. februar 2009 Da sender du sms om du føler at han vil overtale deg til å ta støyten og skriver samtidig at han får ringe deg.
Gjest Skrevet 18. februar 2009 #19 Skrevet 18. februar 2009 Nå psyker du deg skikkelig opp jente!!! Så ringer du å sier det som det er, bruk gjerne sterke ord for å understreke. Jeg hadde trolig sagt ting som: Nå kommer du hjem! Her går alt som er til helvete snart, jeg takler ikke dette her. Er du mann og tar ansvar for familien din så pakker du snippveska og så er du hjemme her i morra den dag!! Helst før! Vært fast, lov å GRINE også om det er det som må til. Klem fra
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #20 Skrevet 18. februar 2009 Jeg har sendt sms, han svarer ikke. Så da sover han. Han har ringt etter han fikk beskjed om imorgen. Skal jeg ringe han?
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #21 Skrevet 18. februar 2009 Du gjør som du har bestemt deg for, få mat til sauene og dra, så ringer du når du er kommet til byen og sier i fra at nå er du ikke på gården lengere, ikke vet jeg om du har en type som tror at du ikke kommer til å gjøre et du sier, men kansje han tror at du aldri gjennomfører det?
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #22 Skrevet 18. februar 2009 så da skal jeg ikke ringe han ikveld? Han tviler nok på at jeg gjør det. Tror ikke han bryr seg så mye heller men vet ikke. Har lyst å ringe, men har lyst å ikke vise at jeg bryr meg heller. Det er så vanskelig!!
Libido- Skrevet 18. februar 2009 #23 Skrevet 18. februar 2009 Du ringer ikke fordi du bryr deg om han. Du ringer fordi du bryr deg om at dyrene får mat etter at du har reist. Og du ringer for å fortelle han at han MÅ komme hjem.
nicknavn Skrevet 18. februar 2009 #24 Skrevet 18. februar 2009 Hmmm jeg hadde ringt, hva mener du med å i"kke vise at du bryr deg"? Bryr han seg ikke om sønnens ve og vell, og at sauene har det bra?
moota m storebror&lillebror Skrevet 18. februar 2009 Forfatter #25 Skrevet 18. februar 2009 Vil liksom ikke ringe for å vise at jeg bryr meg om han kommer hjem. For da vil han bruke det mot meg og prøve å manipulere meg til å ta sauene. For jeg bryr meg så mye. Og hunden er jo også ute på dagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå