*gruffalo* Skrevet 19. desember 2008 #1 Skrevet 19. desember 2008 For noen år siden (før ungene kom) fikk jeg endelig foreldrene mine til å hive all den fæle hjemmlage juletrepynten som vi hadde laget opp gjennom årene. De syntes jo det var vemodig...for det var jo sååå fint. Og jeg tenkte at jeg aaaaldri skulle ha slik pynt. Meeen...ser nå at jeg må innrømme at barnas pynt kommer opp på treet...og det er jo fint;) Så forstår nå hva foreldrene mine mente;) Men, jeg tar ikke opp alt. Skifter ut litt etterhvert som de kommer med nytt. Men litt av deres pynt må jo opp. Og de blir jo kjempestolte når vi henger det opp:) Hva gjør dere?
mai mammaen til to Skrevet 19. desember 2008 #2 Skrevet 19. desember 2008 nå er mine barn små da. 2.5 år og 7 mnd.. men jeg tar vare på alt.... syns hjemmelaget pynt er det fineste
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 19. desember 2008 #3 Skrevet 19. desember 2008 Han har ikke laga noe juletrepynt enda, men gleder meg veldig til den dagen kommer hvor vi kan henge opp noe han har laget =) Synes det gjør juletreet så personlig og koselig! Er ikke noe for sånn designer-tre!
~sjiraff~ Skrevet 19. desember 2008 #4 Skrevet 19. desember 2008 Foreløpig har de heldigvis ikke laget juletrepynt i barnehagen. Skal aldri si aldri, men sannsyneligheten for at det kommer på treet er nok liten.
OsloMor Skrevet 19. desember 2008 #5 Skrevet 19. desember 2008 Juletre skal ha hjemmelaget pynt! Mamma og Pappa har jo pynt vi laget for 25-35 år siden i treet enda. Hater sånne "glætte" jultrær, det passer liksom best in på juleutstillingen til House of oslo eller noe slikt.
mamman til to gutter Skrevet 19. desember 2008 #6 Skrevet 19. desember 2008 Jeg elsker hjemmelaget julepynt:-) Mamma og pappa har alltid hatt alt vi har lagd fremme til det har fallt fra hverandre og ikke lengre lignet nisser og jeg gleder meg til å pynte med hjemmelaget pynt selv. Er nok begrenset i år ettersom mini bare er 1,5år, men vi har fått noen hemmelige gaver fra barnehagen, så jeg krysser fingrene for at vi allerede i år får noe:-)
Gjest Skrevet 19. desember 2008 #7 Skrevet 19. desember 2008 hehe, mini har laget julepynt i bhg, men ikke til å henge på treet, så han og jeg har laget lenker og sånne hjertekurver av glanspapir:)
Økologisk_knekkebrød Skrevet 19. desember 2008 #8 Skrevet 19. desember 2008 Gutten vår er bare 1,5 år så vi har ikke noen julepynt laget av ham enda. Men jeg gleder meg til å få det! Selvfølgelig skal det opp på treet, og jeg kommer til å ta vare på det fra år til år.
erteposen + 4 Skrevet 19. desember 2008 #9 Skrevet 19. desember 2008 Jeg henger den fine julepynten de henger opp i en stor trollhassel gren i trappeoppgangen, siden vi ikke har julere i år.
cherry coke Skrevet 19. desember 2008 #10 Skrevet 19. desember 2008 Klart det skal opp! Laget av små barnehender...finnes det noe nydeligere (uavhengig av hvordan det faktisk ser ut=)).
Stratos med 3 barn Skrevet 19. desember 2008 #11 Skrevet 19. desember 2008 Her henges alt vi får opp hele året her Kjempe stas det da! Er ikke fullt før det renner over vet du og da tenkte jeg å putte mye av det i esker på loftet for å få plass til det nye de kommer med.
Fire småtroll Skrevet 19. desember 2008 #12 Skrevet 19. desember 2008 Det er stor forskjell på et juletre avbildet i et glossy interiørmagasin og juletreet i huset til en familie med 3 (snart fire) barn! Her er et av høydepunktene for barna å pynte juletreet, så det får de gjøre. Masse pynt nederst, mest på den ene siden av treet og mye hjemmelaget pynt, unger som stråler av stolhet og glede over hva de har fått til, og som kjenner igjen julepynten de laget i barnehagen i fjor er hva jula handler om synes jeg.. Ville absolutt ikke hatt det anderledes
MintCondition Skrevet 19. desember 2008 #13 Skrevet 19. desember 2008 Åh, her skal hjemmelaget pynt på treet ja! Foreløpig har vi ikke laget noe verken hjemme eller i bhg til å ha på treet, men jeg ble skikkelig stolt og rørt da lillemor kom hjem fra bhg i dag med resultatene fra juleverksted; en kjøleskapsmagnet (treknapp som hun hadde tegnet "fjes" på og limt på en nisselue), og en liten nisse laget av en kongle med en trekule på toppen, og en roooosa vattkule på toppen av den igjen I tillegg var det en pakke, til mamma og pappa fra lillemor, som vi skal åpne på julaften. Jeg kommer til å grine ihvertfall!
Chris&Alex♂♂ Skrevet 19. desember 2008 #14 Skrevet 19. desember 2008 i fjor var han 2 år. da fikk vi en biteliten kurv som det sitter en nisse oppi. den er jo så søt. de ha laget nisse og malt. i år fikk vi "papirkurv" til å henge på treet. så søøt da. den klippet litt kakkete og skevt, men det gjør ingen ting. jeg syntes det er så koselig jeg. også blir jeg så rørt når han kommer hjem med ting han har laget til mamma`n og pappa`n sin.=)
~sjiraff~ Skrevet 19. desember 2008 #15 Skrevet 19. desember 2008 Hver sin smak. Er ikke oppvokst med hjemmelaget pynt på treet selv. Og svigers som har hjemmelaget pynt på treet har ett grusomt juletre. Finnes ikke litt sjarmerende en gang, bare styggt. Men mulig de er litt ekstreme i den versjonen altså. Selv liker jeg "glætte" juletre som du kaller det. Skal være stil!
Ioren Skrevet 20. desember 2008 #16 Skrevet 20. desember 2008 Jeg tenkte jeg skulle ha bare sølv og rødt på juletreet vårt i år, prøve og ha det litt stilig liksom... Så kommer jeg til bhg,og mini på 14 mnd stabber mot meg med verdens stolteste blikk og gir meg en kongle som han har malt på og tatt glitter på... For å si det sånn, den skal opp på treet ;-)
prekæs Skrevet 20. desember 2008 #17 Skrevet 20. desember 2008 Jeg har all pynt som ungene har laget mest synlig på treet, Og jeg tar min voksne sønn i å kikke etter pynten han lagde som liten. Skyr designerjuletre med fargetema som pesten. Opplever det som blodharry og kjøpesenteraktig.
wirre;o) Skrevet 20. desember 2008 #18 Skrevet 20. desember 2008 jeg har ikke noe pynt som lillewirre har laget ennå, men tanteungene har laget fine perlehjerter og sånt opp igjennom med navn og årstall på. I år tenkte jeg å henge de på en sånn "trollkvist" og sette den i en vase med mose.
Gjest Skrevet 20. desember 2008 #19 Skrevet 20. desember 2008 synes det er dødsstygt med hjemmelaga julepynt på treet!!
Resilience Skrevet 20. desember 2008 #20 Skrevet 20. desember 2008 Som designer er det vel et designertre jeg skal ha da? Vårt tre kommer til å bli superfint i år, pynt i hvitt og sink. MEN det er klart at tullas pynt skal på treet når hun kommer så langt! Jula er jo for barna. Hjemmelaget pynt skal på treet så lenge hun synes at det er morro. Etter det kan et utvalg henges på en stor kvist i hallen.
prekæs Skrevet 20. desember 2008 #21 Skrevet 20. desember 2008 Det er helt greit for meg. Men så er vel ikke vitsen med å henge opp hjemmelaget julepynt ungene kommer stolt hjem med fra barnehage og skole å gjøre det pent og designriktig heller da.
Gjest Skrevet 20. desember 2008 #22 Skrevet 20. desember 2008 Her får hjemmelaget pynt henge på treet, det er det som gjør treet synes jeg. Designer tre med helt make kuler er UT. Mangler totalt sjarm,
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 20. desember 2008 #23 Skrevet 20. desember 2008 Grøss. Det kommer ikke en ting på treet mitt som er laget i glanspapir, uansett om det så var jesusbarnet som hadde laget det!! Grøss,grøss, grøss. Heldigvis så er barnehagen til lille veldig opptatt av å lage ting i naturmateriale som feks ull. I fjor fikk jeg 2 hvite og 1 lille tovet julekule. De hvite fikk plass på treet og de lilla henger på en sånn hylle jeg har over kjøkkenbordet. De er kjempefine. Ellers har jeg mang en barnetegning fremme og også masse skjev porselen og kjeramikk-kunst som hun har laget. MEN TREET ER MITT! Hun får forøvrig lov å være med å pynte da, men jeg hjelper til og retter litt her og der etter hun har lagt seg. Jeg har sånn designer-tre med hvite fjær, perler, glass og sølv. Gremmes når jeg tenker på sånne flossy girlander (det skrives vel ikke slik) som vi hadde på hjemme før i tiden. Jeg husker godt når moren min byttet fra julekurver i glanspapir og til tre med røde sløyfer og gullkuler. Det var det flotteste treet jeg noen gang har sett! Elsker overstaselige stilige juletrær.
jordbær mathilda Skrevet 20. desember 2008 #24 Skrevet 20. desember 2008 Har tre jenter som driver masseproduksjon av julepynt..så her slipper vi ikke unna! Jeg får til nød lov til å sette på jultrebelysningen,resten pynter jentene! Designer-tre må jeg visst vente med til jentene blir store.
Gjest ronja røverdatter Skrevet 20. desember 2008 #25 Skrevet 20. desember 2008 Det løser vi enkelt og greitt med to juletrær. Tre om far begynner å blande seg for mye inn også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå