Monajenten Skrevet 14. april 2008 #1 Skrevet 14. april 2008 Kan få leie paraplytrille, men de kan jo ikke legges helt ned, pluss at de har dårlige hjul til sand. Har stokkevognen og har lyst å ha den med, men den har ganske små hjul fremme ( http://www.barnevognguiden.no/stokke/stokke-xplory.html ) Men ser jo for meg at den uansett vil være bedre enn en paraplytrille. Noen som har vært i syden og som har vognanbefalinger som funker fint på stranden også? Må jo selvsagt være kalesje, og den må kunne legges helt ned i tillegg til å være god å trille.
Gjest Skrevet 14. april 2008 #3 Skrevet 14. april 2008 Skal dere gå mye rundt i denne sanden? At den er god å trille på stranden er ikke noe jeg hadde lagt vekt på - som oftes er det jo bygget en pir ned til sjøen på slike turiststrender. Har aldri sett en sydenstrand uten jeg.
* 5 om dagen * Skrevet 14. april 2008 #4 Skrevet 14. april 2008 det samme problemet hadde jeg nå, og lucas er litt over 20 mnd, når vi skal reise.Har en stor tung vogn nå, den brukte vi sist, men den hadde vi ikke lyst til å ha med, og siden han ersåpass stor, så er det ikke så mye lengre han kommer til å bruke vogna. Så vi kjøpte den de har på jysk....er lett, god å kjøre, god plass til å ha med litt, og kan legges helt ned....kosta ikke allverdens heller, ca 700 tror jeg....og liten og flat under frakt.
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #5 Skrevet 14. april 2008 http://www.ving.no/hotel/hotelMaster.aspx?HotelId=51878&marketUnit=VN&ResortId=9307&categoryId=1&filterOnCategoryId=1&categoryId=1&filterOnCategoryId=1 Hvis du ser på bildene og går på side nr. 2 så er det et flyfoto der av hotellet og stranden. Tror det blir greit å ha en vogn som er grei å trille også i sanden, og ikke setter seg fast hele tiden.
Lillesnuppis Skrevet 14. april 2008 #7 Skrevet 14. april 2008 Jeg ville tatt med vogna som jeg bruker til vanlig her hjemme i Norge. Da jeg reiste med min datter når hun var liten første gangen så hadde jeg med den normale vogna.. Andre gangen hadde jeg med paraplytrille å det var ett herk da vi var på staranda pgs sanda. Å om kvelden da hun sovna. Kunne jo ikke legge ned setet hennes, så det ble til at vi trilla henne mens vi kjørte på bakhjulene bare for at hun ikke skulle henge lent forover i vogna... Har reist 2 ganger med venninna mi di siste årene å hun hadde med normal vogna til minsten sin begge gangene. I Tyrkia kan man få ha med vogna helt til man kommer til flyet. Hvordan det er i di andre landa vet jeg ikke.
Gjest Skrevet 14. april 2008 #8 Skrevet 14. april 2008 Holder i massevis med paraplytrille. Vogn klarer du ikke trille i sanden okke som. I høst var mini 3 mnd og vi hadde med bagvogn fordi han var så liten, men den like umulig å trille i sanden som paraplytrille. Nå var vi nettopp i Thailand og hadde paraplytrille, han er 9 mnd.
Gjest Skrevet 14. april 2008 #9 Skrevet 14. april 2008 har og tenkt på det der,og kom fremt il at jeg tar med vognen vi bruker her,hun skal jo være endel i det,og sove der og sånn-og jeg syns den er bedre enn en sånn paraplytrille jeg da:-)
Gjest Skrevet 14. april 2008 #10 Skrevet 14. april 2008 Ja, en skikkelig trille må man ha da, ikke de man får leie. De er elendige.
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #11 Skrevet 14. april 2008 Jeg ser liksom for meg disse trillene som pinglete og sånne som faller sammen bare man ser på dem. Har du lyst å finne en link til meg eller noe? Med en god trille som har kalesje og kan legges helt ned?
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #12 Skrevet 14. april 2008 Ok, det er på www.ving.no og så kan du søke på Viva Bahia. Står null på søkeresultat, men det ligger der likevel, mallorca - alcudia - viva bahia.
bente69;) Skrevet 14. april 2008 #13 Skrevet 14. april 2008 Snuppa her er en godt bereist sydenunge...*ler* Vi har heletiden hatt med stor god vogn. Førstegangen hun var med var hun drøye 3 mnd. Da hadde vi med dypvogn. Nestegang vi var på tur var hun 15 mnd, da hadde vi med teutoinia mistralen. Jeg vil på det aller sterkeste anbefale en solid vogn med gode litt store hjul. Snuppa har brukt sin vogn til å sove i på dagtid. Vi har vært i syden to ganger pr år(bortsett fra første leveår) siden hun ble født (blir 4 nå i juni). De to siste gangene vi var i syden (når suppa var nesten 3 og når hun var 3, 4 år) har vi hatt med en trille fra Carena, tror den heter 123. For snuppa her sover alltid dupp når vi er på ferie, så vi er avhengig av en vogn hun kan sove i. Ingen slår Teutonia Mistralen , hadde det ikke vært for at det ser litt rart ut å ha en 4 åring på 110 cm i den, hadde jeg helt klart tatt med den på ferie. Jeg hadde ALLDRI dratt til syden med en paraplytrille til en så liten unge. God tur, hvor og når går ferden?
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #14 Skrevet 14. april 2008 Ok, så Teutonia Mistral er gode hjul på til sanden også? Kan den brukes som sovevogn i barnehagen også kanskje? Hmmm....men koster vel kanskje litt. Reiser 23. august til Viva Bahia på Alcudia:-) (www.ving.no)
ToPrinsesser<3 Skrevet 14. april 2008 #15 Skrevet 14. april 2008 Stokkevognene kan jeg ikke uttale meg om vedr strandbesøk, men vi har hatt 3 ulike typer vogner med, og vognene kan du stort sett ikke skyve foran deg, du må dra de etter deg. Vi har hatt med en Carena lieback lux, det gikk greit, den ble heller litt dårlig på styringen på vått underlag, men som for andre av denne typen kan du legge ryggen helt ned og det er en fordel. En venninne av meg har Maclaren og er storfornøyd http://www.biteringen.no/produkter/barnevognerutstyr/maclaren/ Det ser forresten veldig bra ut hoteller dere skal bo på, er knallfint i Alcudiaområdet!
M@mm@ til mine barn Skrevet 14. april 2008 #16 Skrevet 14. april 2008 Du kan få barnehagevognen til Marius, for vi skal ikke bruke den lenger. Han slutter å sove i barnehagen nå og da trenger dere ikke være redd for den. Det er en 2002 eller 2004 tetunia eller hvordan det skrives. Med bag i.
Attpåklatten :-)™ Skrevet 14. april 2008 #17 Skrevet 14. april 2008 Vi har vært sydover siden frøkna var 9 uker og anbefaler å ta med en god vogn både for hennes og deres skyld! En paraplytrille må vel være det verste både på brostein og i sand, da hadde jeg heller prioritert en større vogn. En som er god å sove i da døgnrytmen ofte er annerledes der enn her hjemme og de kan tilbringe flere timer i vogn på kveldstid blant annet.
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #18 Skrevet 14. april 2008 Seriøst snuppa? Mener du det?? Har du bilde av den eller noe? :-) Noramams, takk for link. Ja det er nydelig der. Har vært på Alcudia en gang før, da jeg var 16. Og det er jo helt perfekt for barnefamilier. GLEDER meg:-D
* 5 om dagen * Skrevet 14. april 2008 #19 Skrevet 14. april 2008 finner ikke noen link inne på jysk, men den er sånn passe stor, og av merket disney. er 2 typer av denne, den andre er en paraplytrille. Det står på den vi kjøpte at den tåler barn opp til 15 kilo.
bente69;) Skrevet 14. april 2008 #20 Skrevet 14. april 2008 Knall god på alle måter. Kanskje litt tung, men jeg hadde kjøpt den igjen hadde jeg skulle valgt meg ny vogn nå. Suppa sov hos dagmamman i den til hun var nesten 3 år og 100 cm lang, måtte ha beina litt i bøy på slutten. Det er en super vogn å ha til sovevogn i barnehagen. Når det gjelder sand, er ingen vogner spes gode i sand. Men jo større hjulene er jo lettere er det å dra den etter seg. Er ganske umulig å trille vogna foran seg. Jeg hadde sjekka litt på finn om jeg hadde funnet en brukt til en god pris(500-1000) har jeg sett de til før. Det høres deilig ut:) Alcudia er helt topp, har hvert der 2 år på rad. I år reiser vi også til Mallorca men nå skal vi prøve Ca'n Picafort (ligger i motsatt ende av Alcudiabukta). Vi reiser 23 mai:) 39 days left:))))))))) Gled deg all mass!!!!)))))))))))))
lillegutt mars o7 Skrevet 14. april 2008 #21 Skrevet 14. april 2008 Baby travel sin Sulky Shopper! 4 trinn på ryggen (flatt,halveis liggende,halveis sittende,sittende oppreist ) Veldig lett,9 kg tror jeg.Tar liten plass i bilen! Svingbare hjul som kan låses. Kalesje og handlekurv. Koster bare 999 kr på Reflex. Anbefaler denne vogna.Rimelig trille med det lille ekstra! Bruker min som handle-og reisevogn. Har en Teutonia Mistral som jeg bruker til lengre gåturer,men den hadde jeg aldri tatt med til syden.Er altfor redd for den ;-) Og den er for stor til det syns jeg!
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #22 Skrevet 14. april 2008 Mange forskjellige meninger og tips her, hehe:-) *umulig å velge*
lillegutt mars o7 Skrevet 14. april 2008 #23 Skrevet 14. april 2008 Hadde iallefall ikke brukt mer enn 1000-1500 kr på en reisetrille. Hvor gammelt er barnet ditt? Skal vogna brukes i mange år og til flere barn? Hadde ikke gått for en liten paraplytrille iallefall.Ikke godt for ryggene til de små,hvis de vil hvile,eller sove litt. Lykke til =)
Monajenten Skrevet 14. april 2008 Forfatter #24 Skrevet 14. april 2008 Han er 1,5 år når vi reiser. Tenkte at hvis jeg skal kjøpe vogn, vil jeg kjøpe en som kan brukes i barnehagen også. Hmmm... Takk:-)
Gjest irismor Skrevet 14. april 2008 #25 Skrevet 14. april 2008 Vi har reist en del med snuppa, Kreta, Thailand og div andre steder. Kjøpte oss en carena easy som reisetrille. Ryggen legges helt ned, kalesje, sele og de fleste myggnettinger og regntrekk passer til den. Betalte vel 700 på tilbud. Er en del av de tilsalgs på finn.no Eneste problemet vi har hatt er sinnsyk knirking fra hjulene. Men en omgang med litt smøring løste det problemet. God tur. =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå