Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vært på vinterferie?

Litt treigt å spørre om det nå, men det var litt stille her inne en stund..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, hyggelig at det ble merka at jeg var vekk, da! Var halvveis til deg, god og lat, og det var trivelig i hyttevegg og snøhytter. Hva med deg, innvilga deg noe ferie?

Skrevet

Nei. Ingen ferie. Bare kaos.

Jeg ble tante i helgen.

Nesten tre mnd før tiden. Rart.

 

Jeg også vil ha trivlig hyttevegg og snøhytter. Kanskje til neste år.. :-/

Du vet vi har en ekstra dag i år, nå som det er skuddår altså?

Det er egentlig ikke sant. Dagen blir som alle andre dager. Og jeg som virkelig hadde hatt bruk for en ekstra dag. En dag da jeg våknet opp i en paralell verden, hvor det bare var meg, fine romaner og fin musikk.

Og kanskje en flaske rød.. Jeg føler meg snytt.

Skrevet

Oj, tre måneder tidlig - går det bra med mor og barn?

Ja, den ekstradagen i en parallell verden er en av mine forretningsideer (sammen med engangstryne og oppgraderingssett for svigerforeldre og andre), skulle gjerne hatt en del sånne jeg og. Blir til å ta dem av tid som strengt tatt burde vært brukt til andre ting...

Skrevet

Beklager at jeg blander meg i praten. Måtte bare si et varmt hei til dere pene piker og ønske dere en fortreffelig dag.

Skrevet

Det går visst bra, ja. Hun ligger i kuvøse, men var stor for "alderen" så det går veldig bra.

Litt blandet å motta melding om at man er blitt tante, når man egentlig ikke skulle blitt det på en god stund enda.

 

I dag har jeg seriøst behov for en ekstra dag. Har en oppgave som jeg må få ferdig til fredag og i dag er den eneste dagen jeg egentlig har til rådighet, og jeg får ikke finger´n ut.

Sukk..

 

Er minsten fin etter operasjonen?

 

Skrevet

Du er da alltid velkommen som et blomstrende og solfylt innslag i enhver tråd. :-)

Alt vel på denne akk så grå dagen?

Svigers ute av huset?

Skrevet

Pene pikers forening, det er oss! Jeg er udusja, usminka, har briller og ikkehår og treningsbukse, men har rukket bhg, Clas Ohlson, A-møbler (grøss, aldri vært der før, noe så inderlig jævlig) og Skeidar (enda mer grøss, også en nykommer), Toys'r Us, posthuset og Byggmakker, så dagen har vært rimelig rask så langt. Alt for å ikke gjøre det man skal, nemlig, pluss at jeg er definisjonen på effektivitet.

Er du like pen som meg, samt strålende og vellykket? Her regner det småspiker.

Skrevet

Jepp. Og kunne du sett meg nå, hadde du sett verdens bredeste smil. Regn ute, sol inne :-D

 

Du da, problemer med konsentrasjonen?

Skrevet

Godt å høre, det er jo veldig tidlig, da!

Oppgaver suger, men de går definitivt fortest om man har utsatt dem lenge. Jeg fikk tilbake en i går som ble produsert under forhold Arbeidstilsynet sikkert hadde hatt noe å si om (ikke minst de psyko-sosiale), men det gikk nå greit. Hvis dette er den eneste dagen så blir det oppgave utav det, garantert. Hva skriver du om?

Ja, bank i bordet: ikke sjuk siden før jul nå, helt utrolig!

Skrevet

PPF - det må jeg legge til på profilen min, i tillegg til BMI. JEg er så pen at du vil ikke tro det. Pen både utenpå og inni. Regn ingen hindring. Verden er glansfull og strålende og står helt i stil med meg.

Skrevet

Svigerbesøk har altså ført til en ekstra oppblomstring av Gyda i ettertid, det er da noe!

Skrevet

Når naboens bilalarm står og uler hele ettermiidagen, holder du på å klikke. Når det endelig blir stille, så framstår livet som helt herlig.

 

Hvis vi skal bli eksistensielle, må vi vel si at dette ikke kan karakteriseres som ekte lykke, men snarere som et fravær av irritasjon og depresjon.

Skrevet

Jeg holder på med evige spanskinnleveringer.

Holder på å skrive om de tre næringssektorene. Akkurat nå er det like forlokkende som å spise meitemark.

...og så får jeg jo for pokker meg aldri lest det jeg skal..

 

Dæven døtte så effektiv du har vært da, luten. Når var du oppe? 5?

Jeg er blitt holdt våken av en sparkende minikropp i natt, og nektet å begynne dagen før klokken var nærmere halv elleve..

 

Er ganske så misunnelig på humøret ditt, supergyda. Det regner. Jeg gruer meg alt til å måtte gå ut og hente pjokken i dagis.

Tror jeg er dronningen av negativitet i dag...

 

Godt helsen holder seg på riktig ende av skalaen, minsta altså. Egentlig er god helse noe jeg unner oss alle..

Skrevet

Jeg foreslår en mild form for atferdsmodifikasjon - det fungerer alltid for meg. AM = belønning for god innsats, må ikke forveksles med atferdsterapi, som også inkluderer straff for dårlig oppførsel. Sett deg et realistisk mål for dagen, jobb som et helvete for å få det til, og så er det belønningstid.

Skrevet

Jo, burde prøve på det.

Men jeg har bare ikke lyst til å jobbe..

Dette er den fjerde uken med innleveringer, og jeg begynner å bli fjorten år og trassete.

 

Belønning, belønning, belønning... Den største belønningen hadde vært å sove i et døgn. Kanskje jeg må nøye meg med Anton Berg..

 

 

Skrevet

Ups...

 

Jeg skulle gjerne sittet her og pludret med dere i all evighet, men tiden flyr og pliktene kaller. Jeg må ut i verden og spre glede og innsikt.

 

*Løpe, løpe på rosa skyer*

Skrevet

Hvitvin setter ikke flekker på papirene rundt deg, bare som et lite tips - der er både Anton, kaffe, rødvin etc langt slemmere.

Jeg vil bare sy barbie-tøy, det trengs fjellanorakk og strømper (hun har lånt Action Man's ski, men han har noget grovere beinbygning...)

Skrevet

Hehe..

Ha en fortsatt rosenrød dag, og håper du smitter alle på din vei. :-)

Skrevet

Om ikke annet så blir jeg i hvertfall gladere av å høre sånt. :-D

Nesten så jeg får lyst til å gå igang med ny ungeproduksjon og håpe på det kommer ut en med barbie-interesser.

Jeg har nemmelig også symaskin.

 

Skrevet

Det er enklere å gå for Action Man (eller Ken, hehe) enn å reprodusere seg, han er jo i utgp veldig motbydelig utstyrt, men om man omdefinerer alle våpnene til jakt, er han straks ganske sympatisk - har klatretau og taustige og skiutstyr (uten barbie-glam, heldigvis - sportsutstyr kan da ikke være pels og perler!!) og brukelige kjeledresser. (Hadde vel ikke anskaffa ham sjøl, men han kom i en bursdag da poden var fem, og jeg er ikke så leikenazi at jeg beslaglegger...)

Forøvrig (nå er jeg blitt spesialist) er dokka som heter Steffi både penere, har bedre klessmak og koster en brøkdel, mens Barbie er glamoramavulgær og har dritstygt pornofjes i de nyeste utgavene. De vi har i huset er heldigvis noen år gamle (tantearving), så de er bare lett Stepford Wives-pene.

Skrevet

Mulig det er enklere, men jeg trenger gode argumenter for reproduksjon, men det er en annen historie..

Jeg skjønner at det kan være lurt med tankevridning dersom man skal unngå å bli leikenazi. Husker du nevnte soveposer du hadde sydd.. Sånt fremmer vel villmarksliv fremfor menneskedrepingsassosiasjoner (dette er sikkert ikke et ord, men pytt sann..)

Jeg tror ikke jeg har fått med meg Barbies utvikling de siste.. ...20 25 årene..? I grunnen syns jeg dukkene man kommer over i lekebutikker er horrible, men det er sikkert bare jeg som er blitt gammel. Jeg dras mer og mer mot de trivlige pappdukkene..

Skrevet

Ja, jeg ser det som svært sannsynlig at helvete er utforma som et evig coctailselskap i en Toys'rUs-butikk, det ER horribelt. Men Steffi er faktisk koselig anlagt, i motsetning til Barbie som er en hiphopgangstablingslutbitch. AM er friluftsmann, ja, og bor derfor fast på hytta, men nå ble en del av utstyret hans med hjem, ikke trugene dessverre, siden han har noe sånt som åtteogførr i sko...

Reproduksjon må man ta over langen, da har man mest kos... du er jo bare barnet ennå. Men jeg må si at å få jente redda meg fra å gå i rosafella sjøl, noe som hadde vært særdeles usjarmerende i min noget anløpne alder.

Skrevet

Bare barnet og bare barnet.. Jeg er vel ikke egentlig det. Jeg må jo planlegge, veie for og imot, og i tillegg ta hensyn til de forbaskade årene som tusler av gårde.

Hva er langen forresten?

Jeg har egentlig bare tenkt å satse på sjebnen.. Det var den som ordnet den første.. :-/ Helt sant. Vi hadde selvfølgelig ingenting med det å gjøre..

 

Tror ikke jeg står i fare for å falle i den rosa fellen. Da må det i så fall bli rosa, som i Nina Hagens tyllskjørt. Og det er jeg vel egentlig vokst fra..

 

Når jeg tenker meg om, du kunnet nok fått rosa til å funke. Den smukke kler da alt?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...