KaMa Skrevet 6. februar 2008 #1 Skrevet 6. februar 2008 ....at en treåring bruker smokk? Dersom ungen har utbytte av kosen en smokk gir, om kvelden, i sin egen seng, hvorfor blir dere provosert over det da? Det er jo ikke helt som at noen av dere blir plaget av synet, liksom. Så hva er det da?
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #2 Skrevet 6. februar 2008 Tror nok at de som ble provoserte over det er to med lite erfaring - både som mødre og generelt... Min 3-åring sover søtt i sengen sin - med smokk =)
Salat Skrevet 6. februar 2008 #3 Skrevet 6. februar 2008 Det var jo ikke snakk om nattsmokk, men at han hadde sluttet med smokk på dagtid.
FuriLaks Skrevet 6. februar 2008 #4 Skrevet 6. februar 2008 Hahaa! Dette er underholdning på HØYT nivå. Hører liksom kaklinga fra tusen høner:)
selfangerkjerringa Skrevet 6. februar 2008 #5 Skrevet 6. februar 2008 Jeg blir ikke provosert, men innrømmer glatt at jeg reagerer påat en 3-åring bruker smokk på dagtid.
KaMa Skrevet 6. februar 2008 Forfatter #6 Skrevet 6. februar 2008 Okei. Så barn med smokk på dagtid er provoserende? Hvorfor?
☆Anonymia☆ Skrevet 6. februar 2008 #7 Skrevet 6. februar 2008 irriterer meg ikke overhodet.. folk må få gjøre som de selv vil med sine egne barn,er helt målløs over den tråden til mamma25.. herregud.. så mye pes for så forbanna lite.. så lenge de slutter før 5 år så er det ingen krise,SAGT FRA TANNLEGE SELV !!
Salat Skrevet 6. februar 2008 #9 Skrevet 6. februar 2008 For meg er det ikke provoserende, men jeg mener det er unødvendig å gå rundt med smokk på dagtid når man er 1-2år.
selfangerkjerringa Skrevet 6. februar 2008 #10 Skrevet 6. februar 2008 Ganske enkel fordi at for meg er smokk på dagtid noe som hører babyer til. Men det provoserer meg som sagt ikke - det kan være mye som ligger til grunn for smokkebruken som man ikke vet.
Nusseline♀♀♂ Skrevet 6. februar 2008 #11 Skrevet 6. februar 2008 Er så enig med deg Kine. Tenk å lage en så big deal ut av en smokk! Tannpleier her sier det er greit med smokk inntil 5 år og vi forholder oss til det. Ungene koser seg med den og det skal de få lov til når de er små.
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #12 Skrevet 6. februar 2008 Selv om Spetakkel indikerer så - ble jeg ikke det grann provosert. Jeg synes smokk er en fin oppfinnelse jeg, og absolutt ikke noe jeg har nektet min egen datter. Allikvel synes jeg ikke noe særlig om at barn bruker smokk i en så "stor" alder. Hvorfor? Jeg synes rett og slett det ser dumt ut. Samtidig som jeg ser på det som en stor uvane. Jeg vet også om flere tilfeller hvor folk som har brukt smokk veldig lenge, har fått skjeve tenner etc. (jeg har ikke noe bevis på dette, men det er min personlig oppfatning....) Men videre plager det meg ikke nevneverdig. Dessuten tror jeg heller ikke Spetakkel har noen myndighet overhodet til å kunne slå fast hvorvidt jeg har erfaringer i livet eller ei - sønnen din er heller ikke spesielt mye eldre enn min egen datter - et år eller så.
Gjest Mylian er Mambo-Mamma Skrevet 6. februar 2008 #13 Skrevet 6. februar 2008 Rett og slett fordi det er unødvendig med smokk på dagen når man er så gammel. Hadde det vært min datter hadde jeg tatt den fra henne med tvang. Og Spetakkel - du vet ingenting om mine erfaringer, mitt liv eller hvordan jeg er. Det har du ingen rett til å late som heller. Vennligst slutt med det.
KaMa Skrevet 6. februar 2008 Forfatter #14 Skrevet 6. februar 2008 Altså, dersom ungen ønsker smokk, så er det vel rimlig å tro at han har utbytte av å bruke den? Er ikke folk og unger forskjellige? Kan det ikke være sånn at det ikke lar seg sette en hvis alder på når unger ikke trenger kosen og tryggheten i f.eks en smokk?
Gjest Mylian er Mambo-Mamma Skrevet 6. februar 2008 #15 Skrevet 6. februar 2008 1.Klart, men ser ikke poenget. 2.Jo, det er de. 3.Jeg hadde byttet ut smokken med noe annet.
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #16 Skrevet 6. februar 2008 Men at dere to fremstår som to påståelige småjenter er jo ikke min feil? Dere vet jo heller ikke noe om andres erfaringer, men svarer skikkelig nedlatende. Er stor forskjell på hvor avhengige de blir av smokk. Minsten min på 1 år bryr seg ikke fra eller til om smokken, mens eldste er veldig avhengig av den for å sove. Jeg syns det blir unødvendig slemt å tvinge de til å slutte med det bare fordi dere syns det ser dumt ut. Og erfaring med andres barn kan ikke sammenlignes med egne - sorry...
Gjest Mylian er Mambo-Mamma Skrevet 6. februar 2008 #17 Skrevet 6. februar 2008 Jeg gidder ikke svare på det første. Jeg blåser i om dine barn bruker smokk - jeg har ikke tvunget noen til å slutte - jeg syns bare det er rart. Og til det siste, det har du helt rett i. Jeg tror allikevel jeg har en viss peiling - og at du ikke har veeeldig mye mer bare fordi du har to barn.
*Vetlis* Skrevet 6. februar 2008 #18 Skrevet 6. februar 2008 Jeg blir ikke oppgitt over 3 åringer som bruker smokk, men skulle til PPT med sønnen min, når han var 2.5år. Å det første dama sa til meg når jeg kom inn døra, var at han måtte slutte med den smokken , han som var så stor... det hemmet språkutvikling og bla bla ukeblad!!! Fy faen jeg ble sur! For grunnen til at jeg var der var en helt annen. Jeg hadde et problem/dilemma når jeg kom, å 3 når jeg dro. For ikke nok med at sønnen min var litt vanskelig. Men han måtte kutte ut smokk og noe andre greier på toppen av det å! La unga kose seg litt mener jeg :-)
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #19 Skrevet 6. februar 2008 Jeg har liten efaring med andre barn jeg - har ikke giddet å bry meg ikke andre barn før jeg fikk mitt eget. Aldri vært barnekjær - så det har jeg heller aldri påstått. Datteren min er avhengig av smokk hun - skal ha det når hun sover. Allikevel, med nok jobb og samarbeid så går det an å sakte venne denne uvanen av henne. Det er en uvane alle kan bli vendt av, hvis man gir det tid og slikt. Samtidig har du ikke vært mamma i spesielt mange flere år enn meg, så tror ikke du skal snakke som om du er orakelet med livserfaring innen oppdragelse, liksom.
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #20 Skrevet 6. februar 2008 Nei, men i motsetning til deg så prøver vel heller ikke jeg å fremstå som noen orakel?
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #21 Skrevet 6. februar 2008 Tja, så hva ligger i ordene at vi har liten erfaring and such, da i forhold til deg?
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #22 Skrevet 6. februar 2008 Dere har ikke selv hatt barn i trassalderen for eksempel... Dere angriper en som en glad fordi hun holder på å avvenne sønnen, og fremstår som mobbende drittunger.
Gjest Skrevet 6. februar 2008 #23 Skrevet 6. februar 2008 Vil påstå at jenta mi er inne i en ganske vanskelig trassperiode nå - og jeg forventer at det skal bli verre. Though, jeg ser ikke hvordan du er det grann bedre. Men, nok om det.
pøber´n & je Skrevet 6. februar 2008 #24 Skrevet 6. februar 2008 Den tannlegen skulle jeg gjerne ha pratet med. For ingen andre tannleger mener det samme.
Scorpiogi Skrevet 6. februar 2008 #25 Skrevet 6. februar 2008 Kunne ikke brydd meg mindre om at 3-åringer bruker smokk. Min gutt er akkurat avvent, men ikke dermed sagt at jeg reagerer på andre. Ikke min sak. Jeg HADDE kanskje reagert inni meg selv på en skolegutt som bruker smokk(sånn som min mann gjorde, hihi!!).... Jeg syns regelen om å passe på seg selv er grei, med mindre noen spør om meningen din.. Selv da må man kunne si den på en folkelig måte.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå