Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 #1 Skrevet 5. desember 2007 hva gjør man når man må til legen med et syktbarn og ikke har bil,og heller ikke mulighet til å ta buss,siden man har 2 barn som skal være med,og akkurat nå dårlig råd også,skal jeg ta drosje koster det nok 250-300kr, en vei! Bilen har gubben på jobb,og alle jeg kjenner er opptatt idag =( Lillegutt har feber på 5dagen,var hos legevakta på mandagen,da var det vist virus infeksjon i halsen (han hoster som en gris) ørebetennelse,og øyekatar,men fikk bare øyedråper mot dette,og beskjed om å gi ventoline ved behov for hosten,slik at han ikke tettna til.. igår kveld hadde han 40,2 i feber,og har ligget på ca det alle kvelder,men feberen har vært borte på morgen,men ikke idag,han har stigende feber nå,38,7 og jeg kommer meg ingen vei... frustrert ja!!
Pysa Skrevet 5. desember 2007 #2 Skrevet 5. desember 2007 Ring legen/legevakten og forklar situasjonen. Kanksje de har en lege som kan komme til dere? Ellers må du jo få noen til å kjøre deg, da.
Gjest Skrevet 5. desember 2007 #3 Skrevet 5. desember 2007 Hadde ringt gubben og bedt han kjøre meg...
Sentralstøvsugeren Skrevet 5. desember 2007 #4 Skrevet 5. desember 2007 Du får dekket taxi. Må bare betale egenandel......Ring legekontoret å få bekreftet at de skriver ut en kjøreseddel til deg.
Gjest Skrevet 5. desember 2007 #5 Skrevet 5. desember 2007 Mannen din må da kunne ta en sykedag for å kjøre dere....
Mamma med to søte små Skrevet 5. desember 2007 #6 Skrevet 5. desember 2007 Ringt sambo og fått han til å kjøre. Eller tatt bussen, hvorfor ikke ta bussen med to barn? God bedring ihvertfall, håper du får Lillegutt til legen.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #7 Skrevet 5. desember 2007 gubben har ikke sjans til å ta fri,har en slik jobb der han må være,sånn er det bare,og legen min er en privat lege,er bare han,og vet han ikke har mulighet til å komme.legevakta er vel steng nå.... ja,ja..får bare vente til ikveld å heller dra til legevakta når gubben er ferdig da..huff..synes bare så synd på lillegutt,ligger på sofaen helt slapp og hoster og hoster..
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #8 Skrevet 5. desember 2007 tar ikke en stappfull buss med to barn,en på 2år og 8mnd,og en på 8mnd. gubben kan ikke ta fri,nettopp hatt fri,sånn er det bare!
Gjest Skrevet 5. desember 2007 #9 Skrevet 5. desember 2007 Hadde ringt sambo og bedt han komme hjem.. God bedring med Lillegutt=)
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #10 Skrevet 5. desember 2007 ble lagret litt fort.. dessuten må jeg da gå å trø i byen til legen har akutt time,dvs jeg må gå å trø med to barn hvor den ene er syk i 1,5t,det orker jeg ikke..men får heller dra til legevakta senere da.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #11 Skrevet 5. desember 2007 skal prøve å høre med gubben litt senere,han må uansett bli ferdig med det han holder på meg,og er neppe ferdig før i 13tiden..så får vi se hvordan det går.. takk for god bedring ønskene =)
tvkrus Skrevet 5. desember 2007 #12 Skrevet 5. desember 2007 jeg har det samme problemet hvis jeg må til legen jeg smaket med helsesøster/lege først at de ville skrive ut drosje lapp til meg og bestilte drosje de kunne ringe legen for å befrefte jeg fikk lapp da vi kom dit var til legen fikk drosje lappen der for tur/retur som jeg leverte den da på hjemturen jeg betalte ikke egenandel tror det gratis for barn under 7år
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #13 Skrevet 5. desember 2007 jaha..gleder dette alle som har syke barn og må til legen da,ang drosje,eller er det bare enkelte drosjoeselskap som har det slik? har ikke hørt om det? og er det gratis til 7år,når det er gratis med lege til 12 år,.uansett ikke så nøye,lillegutt er bare 2,8år da =)
Babyfacepsycho Skrevet 5. desember 2007 #14 Skrevet 5. desember 2007 Vet du. Da synes jeg synd på gutten din jeg. Når du velger og ikke ta bussen fordi det blir for mye styr for deg. Hva så om du må vente en time eller litt mer? Du kan sitte inne hos legen og vente. Eller hva med og ta bussen en time senere så slipper du det problemet med og vente så lenge. Når gutten din er så dårlig som det høres ut som så burde han få komme til en lege samma faan hvor slitsomt det er for deg. Jeg må ta bussen 30 minutter, og gå like lenge i oppoversbakke for og komme til legen jeg. Men likevell skal jeg dit med tulla etterpå. Slutt og være så jævelig lat og slutt og sett deg selv forran gutten din. Han fortjener og få komme til legen og få hjelp! Jeg synes rett og slett det var lamme unnskyldninger du kom med for og slippe reise ut. Skjerp deg. Sånn er det og ha barn, man blir nødt til og gjøre ting som er slitsome og mye styr noen ganger!!!
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #15 Skrevet 5. desember 2007 du babyfacepsycho, du må jo bare reise ditt pepperen gro for min del,gå en annen plass å syns synd i noen. jeg har ikke mulighet å ta en buss senere omså,går ikke senere før etter legen er steng,jeg vet bussen er stappafull,de har ikke barneseter i bussene,jeg har før ikke kommet med da jeg skulle til legen med lillegutt pga bussen var full,og jeg står fan ikke med 2 barn,er du dum eller???? er for fan ikke lat heller,kan du selv være,jeg går ikke å trør rundt i byen i 1,5t med et barn som er sykt,og et barn som enda er baby,er for fan iskaldt her jo,og setter meg heller ikke på legekontoret hvor det er knapt 5stoler og stappfult der også. så hvis du synes jeg er lat,og lar meg selv gå først,så får du tro det,jeg setter faktisk gutten først med å velge å være hjemme til jeg har noen som kan kjøre oss,for å IKKE GJØRE HAN MER SYK!!! og attpåtil har han astma,og idag er det for kaldt til å være ute. så ta de jævla kommentarene dine en annen plass er du snill,kom fan ikke her å påstå du vet best om MINE BARN,for det gjør du ikke!! ja,jeg er sint nå,for du vet ikke det spøtt om hvordan vi har det her,så stikk en annen plass å bry deg!!
grå :) Skrevet 5. desember 2007 #16 Skrevet 5. desember 2007 ring rundt til de du kjenner i nærheten og hør om noen kan passe de andre barna en liten stund. ta bussen inn. eller ring og få drosja dekka. eller trøkk dere inn på bussen alle sammen. eller legevakt i kveld om det absolutt ikke går.
tvkrus Skrevet 5. desember 2007 #17 Skrevet 5. desember 2007 jeg vet ikke om det er bare for jeg bor på et lite sted, men det gjør vel ikke noe om du ringer å spør dem da. men du kan jo hør med legen om han skriver drosje lapp ferdig til deg så du kan gå inn hente den og gi den til sjøføren før han kjører. jeg har funnet ut at mye kan ornes ,men man må spør hør her kan vi gjøre det sån og sån.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #18 Skrevet 5. desember 2007 jeg har prøvd alt jeg kan,bussen går ikke før i 12tiden,og nesten går ikke før kl.15,og er jeg heldig å får en plass på bussen kl.12 er den stappfull,henter folk fra ferger og skoler og alt annet,og jeg ender opp med å stå med to barn,for er jo ikke noen som reiser seg her hvertfall. viste ikke dette om drosje,så skal høre med de,for jeg drar ikke kl.12 og må gå i 1,5t med et sykt barn og en baby så kaldt som det er her nå,pluss storebror har astma,fikk anfall igår da vi gikk ut i bilen,gjør ikke det en gang til,da er det mye bedre å være hjemem til vi kommer oss rett til legen. å ja,det blir legevakt ikveld om jeg ikke kommer meg til legen idag.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #19 Skrevet 5. desember 2007 en liten ting til,for du vet jo så mye om barn,haha,du har ei datter på knappe 1år,jeg har 2 BARN, vet hva det vil si å ha litt å styre med,tror neppe du gjør det,men det ene barnet ditt.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #21 Skrevet 5. desember 2007 takk,skal jammen ringe å høre med legen =) så høre med drosja etterpå,så genialt om de har det slik her og =)
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #22 Skrevet 5. desember 2007 takk Expat =) begynner å bli litt slitenselv nå,du av alle vet jo hva vi har måtte gått gjennom siden han ble født,så når noen kommer her og beskylder meg for ditt og datt,da blir jeg "litt" eksplosiv..hehe =) skal ringe legen nå,høre hva de sier,lurer på om lillegutt har litt forstoppelse også..vondt magen og får ikke til nr2 på do..
Babyfacepsycho Skrevet 5. desember 2007 #23 Skrevet 5. desember 2007 Bare for at jeg har et barn på 10.5 mnd så vet jeg ingenting om det og ha barn? Hva er det for noe og si da? Vet du kanskje at jeg har tatt mye hand om datteren til ei venninne som har slitt mye og trengt mye avlastning tidligere? Vet du at jeg har to stebarn? Nei det visste du tydeligvis ikke. Så da kan du bare holde kjeften din lukket til du kan komme på noe bedre og si. For akkuratt det vet du ikke noe om. At jeg synes du kommer med dårlige unnskyldninger for og slippe reise er noe helt annet. Jeg synes gutten har rett på og få komme til legen. han har ikke godt av og sitte hjemme og ikke få hjelp heller! Hva så om det bare er fem stoler på legekontoret? Det er hvertfall under tak, og da er du hvertfall der. Og legene prioriterer faktiskt små barn. Så reiser du dit og dem ser hvor dårlig gutten er så trenger du nok ikke vente så lenge som 1.5 time. Som sagt, jeg synes du kommer med dårlige unnskyldninger. Men nå har ikke jeg tid og sitte her og krangle med deg, for jeg skal nemlig reise til legen med datteren min nå, selv om jeg må ta en stappa buss og det er kallt ute og sikkert trangt og ventetid hos legen, for hun trenger legehjelpen! Ha det bra.
Expat Skrevet 5. desember 2007 #24 Skrevet 5. desember 2007 Få ham til å drikke mye vann nå. Det hjelper uannsett, både på astmaen og på magen. Det er vel veldig tørt hos dere nå, kaldt ute? Du kan godt ta ham på badet og ha dusjen på inni dusjkabinettet, gjøre det godt og fuktig der inne i luften. Ta med begge to, ha med koppestell og ha teparty der.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 5. desember 2007 Forfatter #25 Skrevet 5. desember 2007 ser du, du vet ikke en dritt om oss,og jeg vet ikke en dritt om deg,og det er faktis mer styr med 2 barn enn et,hvis du ikke tror det,så ja..da vet ikke jeg hvor du er fra.. driter i om du passer barn eller ikke,du vet fremdeles ikke noe om meg og min situasjon,og jeg sitter jo fint under tak hjemme også. dra til legen med jenta de,håper dere får hjelp hvertfall=) god bedring til henne=) jeg tar gutten min til legen når jeg kommer meg dit,er ikke like enkelt for alle som det er for deg må du tenke på. du har ikke 2 barn å drasse rundt,hvor et er baby og et har astma og bare han ser ut nå så kaldt som det er får han anfall,vil du da stå på en buss med to barn i hver arm,for så å gå i ca 15-20min før du kommer deg til legen,for å sitter der i 1.5 t,så værsegod,det er ikke jeg som gjør det,da har han det mye bedre hjemme her på sofan under dyna si,hvor han sover. uansett,god bedring til jenta de =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå