Anonym bruker Skrevet 28. november 2007 #1 Skrevet 28. november 2007 I lys av en annen tråd, hvor man skulle tro at de som har røyka hasj som ungddom kan finne på å bli narkomane senere i livet ble jeg litt nyskjerrig på hvor mange mammaer her inne som har prøvd hasj i ungdomssåra??? Jeg starter med å rekke opp en hånd!
RockMyWorld Skrevet 28. november 2007 #2 Skrevet 28. november 2007 Jeg rekker opp begge hender og vifter med tærne:-)
Anonym bruker Skrevet 28. november 2007 #3 Skrevet 28. november 2007 Jeg har.... Fra ca 16- 18 år... Er nå 25 og absolutt INGEN narkoman.
KiwiRita Skrevet 28. november 2007 #6 Skrevet 28. november 2007 rekker opp handa:) kan ikke si je er stolt av det, men kan heller ikke si je angrer. gjør mye rart i ungdomsåra... hehe
Anonym bruker Skrevet 28. november 2007 #8 Skrevet 28. november 2007 det har jeg og +andre ting. Er ikke narkoman i dag:)
Suturtang Skrevet 28. november 2007 #9 Skrevet 28. november 2007 har røykt mange ganger når jeg studetre Har ingen ahengiheter.Til og med tobakksrøyking sluttet jeg med
Gjest Skrevet 28. november 2007 #11 Skrevet 28. november 2007 Ja, jeg har prøvd . Mange år siden nå og nei, jeg er ikke narkoman av den grunn:o)) Har aldri prøvd noe annet og kommer heller aldri til å gjøre det. Har stor respekt for all slags narkotiske stoffer, for har sett nok av hvor mye det kan ødelegge.
Plutselig_gravid Skrevet 28. november 2007 #13 Skrevet 28. november 2007 Jepp. Røykte i ny og ne i noen år. Har aldri vært og kommer aldri til å bli narkoman.
Lisa81 blittmamma! Skrevet 28. november 2007 #14 Skrevet 28. november 2007 her og! sliter ikke så mye med dopet nå heller faktisk...
Gjest Skrevet 28. november 2007 #15 Skrevet 28. november 2007 Jeg har røykt hasj. Har aldri vært og kommer aldri til å bli narkoman. (og til skeptikerne, det er ikke bare fornektelse. det er fakta.)
LisaColli Skrevet 28. november 2007 #16 Skrevet 28. november 2007 ja det var én eller to ganger da jeg var 14-15 år. har aldri vært i nærheten av å være narkoman ;o) men jeg var vel litt nysgjerrig da
silhah og emilie Skrevet 29. november 2007 #17 Skrevet 29. november 2007 har prøvd ja dessverre...ingen narkoman gitt
Anonym bruker Skrevet 29. november 2007 #18 Skrevet 29. november 2007 Jeg har. Røykte ganske mye, men var aldri avhengig og hadde null problem med å slutte. Har ikke rørt det på 7 år, og har ikke noe lyst til å røyke igjen. Er absolutt ikke narkoman, og ikke i større fare for å bli det enn de som aldri har rørt hasj. Kanskje heller mindre fare, for jeg har sett med egne øyne hvordan det går for de som ikke sluttet å røyke, men gikk over til sterkere saker. (Og det er fullt mulig å kun røyke hasj, UTEn å gå over til sterkere saker.)
enpå6årogeipå9mnd:) Skrevet 29. november 2007 #19 Skrevet 29. november 2007 Prøvde ett par ganger når jeg var rundt 18 år, dvs for 15 år siden... Ikke noe stor opplevelse her i gården....
Anonym bruker Skrevet 29. november 2007 #20 Skrevet 29. november 2007 Hvorfor begrense til ungdomsårene? Jeg er en voksen dame som har røykt i mange år nå. Noen ganger sjelden, kanskje en gang i året, andre ganger oftere, kanskje et par ganger i måneden. Og ikke nå på lang tid med graviditet og baby. Jeg liker det veldig godt, men anbefaler absolutt ikke daglig røyking. Ja, jeg anbefaler ikke - mer sånn hver sin smak. Men veldig enkelt sagt; folk blir kjekke og snille (om enn litt sløve) av å røyke mye hasj, og de fleste blir ganske uspiselige i grøftefylla. Og så er det alle avskygningene i mellom, det går an å røyke bare litt, akkurat som det går an å drikke bare ett glass vin. Sammenligningen med alkohol gjør jeg for å sammenligne med en rus "de fleste" har et forhold til. Og så må man ta høyde for unntakene, det er ikke alle som tåler å røyke hasj, det er ikke alle som tåler alkohol. Jeg har aldri signert med "anonym" før og synes det er litt pinglete, men gjør det likevel.
Gjest Skrevet 29. november 2007 #22 Skrevet 29. november 2007 Jeg har også! Røyka ganske mye faktisk også, i en periode var det faktisk det første og siste jeg gjorde om dagen. Uff, for et liv. Men jeg orka ikke mer av det og ga meg heldigvis! Siden har jeg bare tatt meg en blås i ny og ne. Men ikke etter at jeg ble gravid da.
Faylinn Skrevet 29. november 2007 #23 Skrevet 29. november 2007 En hånd her og, og jeg ser ingen problemer med å bruke hasj som rus istedet for alkohol. Foruten at det er ulovlig. Hvis alle som drakk seg drita hadde røyka hasj istedet ville vi vært kvitt all volden som kommer pga alkohol. Har aldri hørt noen skade andre i hasj-rus?! Mye fylleangst hadde forsvunnet også. ;-) Tenk dere Oslo sentrum en lørdagsnatt; noen i hasjrus ute og ser på stjernene og beundre de fine fargene, mens andre har dype surrealistiske samtaler inne på puben. Istedet for å slå ned noen i taxi køen.
Anonym bruker Skrevet 29. november 2007 #24 Skrevet 29. november 2007 Jeg har røyka hasj plenty ganger. Slutta for 7-8 år siden. Men kjenner at jeg godt kunne tenke meg å gjøre det noen ganger i blandt igjen. Men det blir det nok ikke noe av.., har en mann som er veldig i mot. Må vel bevare husfreden ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå