Anonym bruker Skrevet 27. oktober 2007 #1 Skrevet 27. oktober 2007 Har dere prøvd ferber metoden nå? Hvordan har det gått??
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #3 Skrevet 1. november 2007 Ting skjer. Vi skulle starte i går, og jeg ringte Naphaug og greier. Gjorde meg skikkelig klar. Hadde ikke sovet et sekund natten før, men var så gira at jeg skulle klare det. Så fikk han diare igjen (han har nettopp hatt det). Altså bestemte vi oss for å vente med skikkelig nattaferber, men denne kvelden bare gjøre innsovningen om kvelden. Han sovnet etter ti minutter!!!!!! HURRA! Så våknet han 22, fikk pupp, våknet 23, fikk pupp, våknet 0100, fikk pupp, og nektet å sove mer. Etter to timer med vugging og pupp skar jeg gjennom og sa til kona at hun skulle legge seg i et annet rom. Altså startet jeg ferber klokken kvart over tre på natta! Passe idiotisk, men han sovnet jo ikke uansett hva vi gjorde. Så sovnet han jammen etter ti minutter igjen!!!!! HURRA IGJEN!!! Han våknet kvart på syv, og da hadde jeg sovet en halv time. Da skrudde jeg på alt lys, skiftet bleie og lekte med ham og ga ham melk på flaske til kona våknet av seg selv. Hun var helt på gråten av glede for å ha sovet 5 timer sammenhengende. Det var koselig. Nå har jeg startet igjen. Kona har lagt seg et annet sted. Han sovnet etter en halv time (1900), og nå sitter jeg med kanelboller og sjokomelk og er klar til en skikkelig helvetesnatt. Jeg tror egentlig den blir bedre enn jeg er redd for. Dette ble langt, men jeg er så gira nå. Gutten har ikke skreket vondt i det hele tatt; bare litt sutring før han sovner av seg selv. Jeg heier på Ferber og Kari Naphaug!
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 1. november 2007 #4 Skrevet 1. november 2007 Så godt å høre at det fungerer :-) Det er sykt slitsomt å fungere hele dagen uten søvn på natten. Godt for dere alle tre dette her :-) Lykke til!
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #5 Skrevet 1. november 2007 Tusen takk, Sanasol! Trenger hyggelige meldinger nå:-) Er glad og ved godt mot fortsatt, men litt usikker på om jeg er like oppesen klokken 4 i natt. Det begynner å nærme seg tiden han ikke har sovet over på flere måneder. Sover han 2 1/2 time er det bra. Det er et kvarter til. Da setter det i gang for alvor, tenker jeg.
Anonym bruker Skrevet 1. november 2007 #6 Skrevet 1. november 2007 nå spør jeg sikkert dumt men hva går metoden ut på?
3 små!:) Gutt, gutt og jente! Skrevet 1. november 2007 #7 Skrevet 1. november 2007 Oj, masse lykke til med sovingen til junior! Håper at det fungerer fint og at det går fort å få inn søvnrutinene. Ingen ting er jo så slitsomt som ikke å få sove flere netter på rad. Unner dere virkelig å lykkes og få sove godt alle tre veldig, veldig snart!!
heldigec Skrevet 1. november 2007 #8 Skrevet 1. november 2007 Gulp.....Jeg fikk helt tårer i øyekroken nå jeg! Kona di er heldig som har en mann som deg :-) Vet du hva, jeg er sikker på at det ikke kommer til å bli en helvetesnatt i det hele tatt. Han kommer til "å ta hintet" ganske snart tipper jeg. Og det beste av alt er kanskje at dere slapp hylskrikingen for da høres det slett ikke ut som noen helvetes-kur heller. Du må holde oss oppdatert natten igjennom da! Og nå er det ikke lov til å gi seg! Med mindre dere ser han er syk da.... Min lille frøken er snart 5 mnd og hun har allerede begynt å sovne selv (uten Ferber). Jeg har alltid gitt henne en flaske i sengen (det er jo litt fy-fy) men nå sovner hun ikke lenger til flasken alltid men ligger våken litt og koser seg før hun flyr inn i drømmeland.....Er fortsatt oppe 1-2 ganger om natten men hun sover fint igjen etterpå så det går i grunnen veldig greit. Men noe særlig lenger enn til 6 mnd vil jeg ikke holde på med natt-service. Da blir det en liten Ferber på henne også.... Jeg ønsker deg virkelig lykke til i natt og fremover! Husk å få deg litt søvn selv på dagen da. Klemmer fra
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #9 Skrevet 1. november 2007 Tusen takk, mammaen til Emil! Nå får iallefall mor sovet noen timer sammenhengende for første gang på lenge, og bare det blir stor forandring til det bedre for alle. Så regner jeg med at jeg og pjokken også skal sove om et par dager. Han har faktisk ikke våknet ennå, og nå nærmer det seg rekorden på 2 og en halv time etter første legging! Og anonym: søk på ferber i debattene, så dukker det opp veldig mye. Mye negativt også, men det driter jeg i i dag!
Anonym bruker Skrevet 1. november 2007 #10 Skrevet 1. november 2007 sukk. Skulle ønske mitt marsbarn hadde hatt en slik pappa...Her har vi 2 - 3 timers intervaller med søvn, må gjøre noe, men vet ikke når jeg har overskudd til det..
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 1. november 2007 #11 Skrevet 1. november 2007 Artig om du oppdaterer og forteller hva som skjer. Kjenner at jeg sitter og heier på dere hehe.
3 små!:) Gutt, gutt og jente! Skrevet 1. november 2007 #12 Skrevet 1. november 2007 Hehe... Det gjør jeg også! Er en milepæl å få minsten til å sove ordentlig når det har vært et slit vil jeg tro!
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #13 Skrevet 1. november 2007 Altså. Nå har han sovet i over 3 1/2 time. Det har han ikke gjort siden han var 3 måneder gammel! Jeg er inne hos ham hele tiden, for jeg blir jo rett og slett bekymret, men han sover og puster så rolig som aldri før. Jeg burde jo sovet nå, og får sikkert masse velmenende kjeft av kona for ikke å ha gjort det i morgen, men jeg er så gira at det ikke går. Nå har han sovet i 3 timer og 40 minutter. Det høres sikkert ikke så mye ut, men for oss er det vanvittig mye! Hurra!!! Takk for at dere følger med, og heier på meg! Det trenger jeg!!!!
3 små!:) Gutt, gutt og jente! Skrevet 1. november 2007 #14 Skrevet 1. november 2007 Så flott at han har sovet så lenge! Det kan jo være starten på en fin soverutine dette! Får virkelig håpe det... Ha en fortsatt fin kveld også håper jeg at det blir en god natt:)
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #15 Skrevet 1. november 2007 Oj. Der var det i gang. Men han sov i 4 timer. Ikke dårlig! Nå har jeg vært inne hos ham, og han roet seg. Men jeg måtte jo gå ut igjen, og nå er det litt bråk der. Inn igjen om tre minutter....
heldigec Skrevet 1. november 2007 #16 Skrevet 1. november 2007 Stå på! Det er faktisk nesten bedre å holde seg våken enn å legge seg og sove for så å bli vekket etter en time eller to. Du får heller ta det igjen senere! Ikke bekymre deg. Tenk så deilig for ham å sove også da!! Dette lover virkelig bra! Jeg vil nesten ikke legge meg selv jeg...er skikkelig spennende...:-) HVOR lenge sover han...?!
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #17 Skrevet 1. november 2007 Uff, dette er kjipt! Han er vant til å kaste seg i sengen og få pupp nå, stakkars.
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #19 Skrevet 1. november 2007 Nå har han sovnet igjen! Jeg var innom tre ganger. Var på vei inn fjerde gang, men da sovnet han. Det tok ca 20 minutter. Dette skal gå bra! Det var litt vondt å høre på, og jeg skal innrømme at han skrek litt nå, men det var tydelig at han bare var trøtt og sint, og ville sovne på puppen, Men den er et helt annet sted nå ...
❤ mamma til 2 ❤ Skrevet 1. november 2007 #20 Skrevet 1. november 2007 stå på dette skal dere greie ja:-)))))))))))))))))
Pappaimars Skrevet 1. november 2007 #21 Skrevet 1. november 2007 Tusen takk, mammaen til kasper og andrea! Nå har han sovet en time siden sist han våknet, og ingenting tyder på at han skal våkne med det første; mendet er fra ca ett og utover han vanligvis setter inn høygiret, så jeg venter i spenning. Er vanvittig trøtt selv nå, så tror jeg skal drikke litt cola.
Gjest Skrevet 1. november 2007 #22 Skrevet 1. november 2007 Jeg heier skikkelig på deg!!! En kar som deg skal man lete lenge etter!!!! Må nok snart i gang med ferber metoden her i huset og, så det er spennende å følge med på hvordan det går med dere. Stå på!!
Pappaimars Skrevet 2. november 2007 #25 Skrevet 2. november 2007 Kjære alle sammen! Nå er vi så glade her at jeg ikke helt kan få forklart det. Som nevnt våknet han 23, og sovnet igjen etter 20 minutter. Etter det lå jeg våken og klar, og ventet nattevåkningen. Da klokken nærmet seg ett var jeg så trøtt at jeg måtte legge meg nedpå litt. Jeg gruet meg ganske mye da. Det kom en liten lyd gjennom babycallen, og jeg satt på klokka på to minutter, men han sovnet etter seg selv med en gang, så det var falsk alarm. SÅ SOV HAN TIL KLOKKEN 0700!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeg er helt rystet! Det vil altså si at han sov i 12 timer om man ser bort fra et lite opphold på 20 minutter klokken 23. Vi er helt på gråten her! Jeg skjønte ingenting da jeg så på klokken da han våknet. Moren, pjokken og jeg smiler, ler, og er så lykkelig familie nå! Jeg skjønner ikke hvordan dette kunne gå så bra. Det var så fantastisk at dere heiet på meg i går! Tusen takk for det!! Nå fortsetter vi selvsagt i morgen, men nå er jeg ikke noe redd i det hele tatt! Dette var virkelig fantastisk! HURRA!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå