Gå til innhold

Er saa imponert ... utrolig hvor fort et barn kan laere et spraak.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skjoenner nesten ikkke det gaar an, men mini er ikke fullt 2,5 aar enda og vi flyttet i slutten av april. Dvs at paa rett over 3 mnd har han laert seg aa skjoenne masse engelsk og sier en del selv ogsaa.

 

Hoerte han satt paa gulvet naa og sa " No, Glace (grace), no. Not finished." Da hun vil rydde noen leker han fremdeles holdt paa med.....

 

"Stolt mamma " !!!!!!! :)

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, d er utrolig. Barn under 3 år har evnen til å lære et nytt språk fortere enn større barn og voksne :)

Skrevet

Ja, sant skal sies;-)

 

Kunne 3 språk flytende innen jeg var 4.... Skulle jeg begynt å lære meg ennå et nytt språk nå, hadde jeg nok slitt litt;-) hehehe... Blitt for gammel!

 

Hvor er det dere bor?:)

Skrevet

Kjempeflink liten jo.

 

Søskenbarnet mitt snakker ikkje sjølv enda, men han forstår mora som snakker norsk til han og resten av familien som snakker italiensk. No er han på ferie i Norge og alle snakker norsk til han og han reagerer ikkje. Han har både italienske og norske kavn på enkelte ting: vann, bestemor, mamma etc

 

Så no er eg mindre bekymra for lille-Tuva som skal i ungarsk eller engelsk barnehage når ho er litt over eit år. Dei klarer seg som regel godt desse små når eit nytt språk blir introdusert.

Skrevet

Vi bor i midtoesten.

 

Hjemme snakker vi jo bare norsk, men vi engelsktalende hushjelp og saa er han i barnehage 3 dager i uka a 4 timer.

 

Saa paa 3 mnd saa har han tydeligvis laert nok til aa foele seg komfortabel baade hjemme med hjelpen og i barnehagen. Var foerste gang i dag at jeg hoerte han prate i setning og ikke bare et og et ord.

 

Er jo ikke mange mnd siden han begynte aa prate i setninger paa norsk.....

 

Mini paa 13 mnd ser ogsaa ut til aa skjoenne masse paa begge spraak allerede og sier bye bye naar han vinker til engelsktalende.

 

 

Skrevet

Utrolig imponerende,ja =)

 

Yngstejenta mi var 5 år da vi flyttet hit (USA),og skjønte ikke noe engelsk.

Etter 4 uker kunne hun plutselig ALT! Helt utrolig hvor fort barn lærer språk.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...