mamma tiL 1stor+2små Skrevet 3. august 2007 #1 Skrevet 3. august 2007 En ting er at vi kan sitte her inne og krangle om å amme eller gi mme,hvor lenge barn kan være borte fra foreldrene,hvor tid en kan begynne å gi mat osv.Slike ting kan jeg forstå,for det er jo ting som opptar oss og som alle har en formening til,men når enkelte begynner å henge seg opp i hva slags navn en gir ungen,ja da forstår jeg ingenting. Hvordan ville verden har vært hvis alle fikk samme navn?Kjedelig spør du meg.En annen ting,er jo at vi har jo langt fra lik smak.Noen liker et navn,mens andre liker et annet,skal vi ikke kunne sette på det navnet vi liker best da?? Greit der er navn som skiller seg ut,så i et navneleksikon for 10 år siden og der sto jente navnet Bolla,synes det hadde vært rart hvis noen hadde kalt jenta si for det,hvis dere forstår hva jeg mener. La folk få kalle ungene sine det de ønsker og har du ikke noe positivt å si om det navnet,så ti heller stille,for smaken er som baken,den er delt.
AneB Skrevet 3. august 2007 #3 Skrevet 3. august 2007 Nå aner jeg ikke hvilken tråd det er snakk om eller om det er noen spesiell tråd det er snakk om, men jeg er helt enig med deg mammaen til en stor og en liten. Men hvis folk spør "hva syns dere om navnet Bolla"? Så svarer jeg hva jeg syns om det. Jeg svarer at jeg syns det er grusomt å kalle ungen sin det. Og det er vel det folk vil hvis de spør hva folk syns. Hvis de bare vil ha tilbakemelding fra de som syns det er fint må jo det fremkomme i hovedinnlegget, vel?
Stolt Mamma™-1jente og 1gutt!! Skrevet 3. august 2007 #4 Skrevet 3. august 2007 I denne saken (hvis jeg ikke tar helt feil) spurte ikke HI om hva vi mente om navnet til barnet hennes.. innlegget handlet om noe helt annet, men en eller annen anonym måtte jo selvølgelig kommentere at hun ikke likte navnet...Unødvendig og off topic!!! Så det jeg vil frem til: Signerer Mamman til en stor og en liten. Bra skrevet.. =)
manonym Skrevet 3. august 2007 #5 Skrevet 3. august 2007 Har ikke sett tråden, men er helt enig mamma til en stor og en liten (for en gangs skyld HELT enig;)).
Gjest Skrevet 3. august 2007 #6 Skrevet 3. august 2007 Ane B Traaden handlet om at gullungen har tatt sine foerste skritt...
Anonym bruker Skrevet 3. august 2007 #7 Skrevet 3. august 2007 Ja det er greit å kalle ungene horrible ting, men gud forby om du gpr fra de en times tid.
AneB Skrevet 3. august 2007 #8 Skrevet 3. august 2007 Ja, så den nå. Håper du ikke bryr deg tillab, Embla er et utrolig fint navn, syns jeg. Veldig nordisk og veldig kvinnelig. Dumma anonym!
Frk. frustrert med alle de små Skrevet 3. august 2007 #9 Skrevet 3. august 2007 Du har helt rett!!!!Håpløst å henge seg opp i sånne ting! Embla er jo et fantastisk navn!!! Blir irritert på anonym når de bare kan sitte med sitt fårete smil bak skjermen og bare spy ut masse dritt. Utrloig så mye dumt vedkommende kan få seg til å si!!!
Anonym bruker Skrevet 3. august 2007 #11 Skrevet 3. august 2007 Helt enig med deg (for engangsskyld) Har lest mange navndebatter her inne, og syns det er mye teite og sårende kommentarer ang. andres navnvalg på barna.
Tone & Mari Skrevet 3. august 2007 #12 Skrevet 3. august 2007 Syns navnet du har valgt ut her fint eg... Var på vår liste også så det... Synd at noen skal være så stygge av seg og komme med slike kommentarer... Har ikkje vært med på maken eg.. Det er ikkje til å tru kva folk kan få seg til og komme med... Men... Fint navn.... Ikkje bry deg....
Mikaelle7 Skrevet 3. august 2007 #13 Skrevet 3. august 2007 Hadde ikke fått med meg dette, så da vil jeg gjerne benytte anledningen til å si at Embla er et fantastisk fint navn og at jenta er kjempeheldig som bærer det navnet
Gjest Skrevet 3. august 2007 #14 Skrevet 3. august 2007 Igjen; Takk jenter:) Både jeg og Embla setter pris på støtten:)
Anonym bruker Skrevet 3. august 2007 #15 Skrevet 3. august 2007 Hva betyr det derre TM bak nicket deres?? Bare nysgjerrig altså!
Gjest Skrevet 3. august 2007 #16 Skrevet 3. august 2007 Det betyr TradeMark... Altså at jeg eier det og at det er tja, mott varemerke. (egentlig har jeg bare stålet det fra Kakao, også så det jo litt morsomt ut da:p)
Anonym bruker Skrevet 3. august 2007 #17 Skrevet 3. august 2007 ååååååååååååååå ja! Skjønner! -- føler meg litt treg i pappen (ammetåke?) og vil fremdeles være
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå