to små venner Skrevet 3. august 2007 #1 Skrevet 3. august 2007 Ser det er på tide å stelle barnevogna litt også. Ikke bare ungene som trenger stell gitt. Når vogna står ute hele tiden så er det blitt "sopp" i kalesjen. Små svarte prikker i bretten der kalesjen legges sammen. Ser helt ekkelt ut, men noe må vel kunne gjøres? Hiver dere stoffet til vogna i vaskemaskina? Er det noe middel jeg kan ha i vasken for å gjøre den rein for svarte prikker?
Anonym bruker Skrevet 3. august 2007 #2 Skrevet 3. august 2007 Hva slags vogn har du? er det lett å ta av stoffet ville jeg håndvasket det så fort som mulig pga mugg er vanskelig å fjerne tips, lag/kjøp deg levegg og heng presenning over slik at den står beskyttet når den ikke er i bruk.
jippii Skrevet 3. august 2007 #3 Skrevet 3. august 2007 Ta av trekket du, og vask det i maskina. Bruk forvask og hovedvask. Etter at det har tørket, sjekker du med neglen om du får til å "pille" av de sorte prikkene, gjør du det, må du prøve å vaske det en gang til. Får du ikke til å pille de av, og det ikke er så masse prikker, så er det ikke så farlig. Og som nevnt over, det er veldig lurt å få satt vogna i le for regn og fukt..hvis ikke vil det mugle mer, og vogna bli ubrukbar til slutt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå