Pysa Skrevet 3. august 2007 #1 Skrevet 3. august 2007 Jeg anbefaler alle å bruke tegn til tale (enkelt tegnspråk) med babyene sine. Snuppa mi på ti mnd bruker tegn for pupp, spise, drikke, mer, ferdig/mett, og baby. Og ho lærer nye tegn hele tida! Kjempemoro! Ho har ingen problemer med hørsel eller noe, vi gjør det bare for moro skyld. De kan kommunisere selv om de ikke kan snakke! sjekk ut nettsiden www.signwithyourbaby.com/ - sjekk ut multimedia og se en liten filmsnutt om hvordan det fungerer
Pysa Skrevet 3. august 2007 Forfatter #2 Skrevet 3. august 2007 Her ble det tull: tegn med babyene, skal det stå
snella snella, aug05 og sept07 Skrevet 3. august 2007 #4 Skrevet 3. august 2007 Har en mamma som er vernepleier og har jobbet med små barn med utviklingshemminger. Hun er selvsagt stor fan av tegn til tale og viser hvordan barna lærer å kommunisere fortere. Bare på en uke med henne i sommer gestikulerer toåringen MYE mer mens han snakker. STAS!
Fabelaktiv Skrevet 3. august 2007 #5 Skrevet 3. august 2007 og nå prøvde jeg å finne dette videoklippet men jeg trur jeg er for dum... kan du gi litt mer spesifikke henvisninger.. på den linken var det så mange linker nemlig
Gjest Skrevet 3. august 2007 #6 Skrevet 3. august 2007 hei hei! et utrolig godt forslag men prøv denne linken http://www.tk2.no/tegntiltale/ jeg jobber selv i et bofellesskap med funksjonshemmede hvor vi bruker litt tegn-tale men jeg er ikke så god på dette.. skal jammen meg lære meg litt for det er jo ABSOLUTT ingenting negativt med å lære barna tegn til tale.. er jo en fin måte å kommunisere med babyen på men også for barnet senere dersom de møter mennesker som snakker andre språk eller ikke kan prate herlig forslag
Pysa Skrevet 3. august 2007 Forfatter #7 Skrevet 3. august 2007 http://www.signwithyourbaby.com/video.php klipp på den som heter signing babies jeg har hele filmen, ramlet over den ved et uhell - og satt bare og gapte! ante ikke at så små barn kunne lære dette brukte det på førstemann, og nå på nr 2
Fabelaktiv Skrevet 3. august 2007 #8 Skrevet 3. august 2007 Fy søren.. fant det nå men kan ikke vise på denne pc.. har vel ikke riktig versjon av Windows Media tenker jeg... argh
Pysa Skrevet 3. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 3. august 2007 du kan laste ned quick time- spiller. avt prøv det andrevisningsalternativet (jeg fikk 2)
Fabelaktiv Skrevet 3. august 2007 #10 Skrevet 3. august 2007 jeg og.. og jeg har endelig fått det til -måtte laste ned linke og da gikk det så flott da.. det skal jeg jammen prøve
prøvekluten+3små Skrevet 3. august 2007 #11 Skrevet 3. august 2007 tegn til tale er flott det,bare det ikke erstatter tale...det ser vi nemlig litt av hos en liten gutt der jeg jobber..han er i en alder der det skulle ha vært mange ord nå,men han bruker tegn istedet,for disse kan han jo fra før:o) ikke ment som kritikk,men vær obs'e på det:o)
Pysa Skrevet 3. august 2007 Forfatter #13 Skrevet 3. august 2007 man skal jo bruke begge deler samtidig. man bruker tegn og sier ordet, og når barnet kan si ordet, dropper man tegnet.
prøvekluten+3små Skrevet 3. august 2007 #14 Skrevet 3. august 2007 jajja,helt klart,bare obse på at tegnet ikke blir å erstatte ordet når den tid kommer...er lett for det om man ikke er flink å repetere ordet,siden barnet kan jo tegnet fra før;o) vi veit jo ikke åssen det var med han jeg jobber med før han kom til oss..om de brukte bare tegnet,eller om de brukte begge deler,men vi ser merkbart forskjell på han og de andre på lik alder i språkutviklingen hvertfall.og dette hemmer han jo litt i leik og komunikasjon med andre barn
Pysa Skrevet 3. august 2007 Forfatter #15 Skrevet 3. august 2007 det går greit. vi bruker jo nesten aldri BARE tegn. vi snakker, og bruker nesten alltid tegn også.
Gjest Riga+hippiesnulla & piratspira Skrevet 3. august 2007 #16 Skrevet 3. august 2007 Åssen blir dette for tospråklige babyer?
Miss L å di Skrevet 3. august 2007 #17 Skrevet 3. august 2007 så kult!! Har flere barn i familien med kromosomfeil og taleproblemer, og vi bruker tegn til tale med dem frem til de begynner å snakke... Men jeg har aldri kommet på at det går an å gjøre med "friske" barn. Så lenge man konsekvent erstatter tegn med tale når tiden er inne så kan jo ikke dette skade slik jeg ser det i hvert fall... Mitt søskenbarn med downs slutta med tegnene etter hvert når han klarte å snakke forståelig, men de var veldig praktiske for han å ha i en "snøvleperiode"..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå