Gå til innhold

Dere med 1.3mill-1.5mill i lån,hvor mye inntekt har dere?


Anbefalte innlegg

Skrevet

vi har 1.340.000 i lån,har en utleie del der vi får 3200kr

imnd,nå har jeg litt lysst til å utvide nede så vi får bruke

hele huset selv.Med husleia har vi ca 30.000+ inn i mnd,

uten blir det ca 27.000.Vi bør jo greie oss....

og når nr 2 trenger vi også plassen.....

Hvordan er deres økonomi?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

1.3 i lån, ca 27000 inn hver mnd. klarer oss fint!

Skrevet

vi har lån på 1,8 og har en inntekt på 35.000 +/- pr mnd så vi lever godt :)

 

Skrevet

Vi har 1.150.000 i lån, og betaler 2750 i husleie. Har ca 35000 inn hver mnd, og klarer oss helt greit. Skjønner ikke hvor pengene tar veien av og til ..hihi ;-P

Skrevet

lån på 1 350 000 , betaler i tillegg husleie på 3500. har ca 32 000 utbetalt tilsammen, pluss overtid (og blir en del av det på sambo...)

Skrevet

vi har bare lån på 650 000,- men tjener 32 000 +- i mnd. Betaler 5000 pr mnd på lån, men kunne betalt mye mer. Men sparer istedet....

Skrevet

Vi har 1,5 mill i lån og utbetalt ca 34 000 i mnd. Vi har det helt topp...:)

Skrevet

Hmmm, når jeg ser på hva andre har av boutgifter og sånt så ser jeg at vi faktisk har ganske god råd.....men pengene er like fullt borte vekke en uke før neste lønning ;) Vi har 950.000 i lån på huset og 30.000 i samlet inntekt etter skatt og 3000 kr i leieinntekt.

Men synes ikke 1.34 er så avskrekkende og man skal vel greit kunne klare seg på den inntekten dere har(har mye med innstilling og prioriteringer å gjøre) ;)

Skrevet

Vi har 1,5 mill. i lån og tjener til sammen 980.000 kroner. Jeg er veldig glad for at vi sto imot fristelsen til å ta opp mer i lån, for dermed kan vi peke nese til alle renteoppganger. Vi trenger ikke bekymre oss, rett og slett.

Skrevet

Vi har 1.7 i lån, og tjener 35 000 i mnd (uten overtid) og klarer oss veldig bra! Vi klarer også fint noen tusen til, mtp renter og skit... :)

Skrevet

Vi har 1,5 mill i lån og utbetalt 28000,- i mnd. Har ca. 7000,- igjen etter at alt er betalt av regninger og lån

Skrevet

vi har 2,2 mill i lån, har leie inntekt på 4000 kr i mnd, men kun mannen min som har full inntekt. 400 000 i året. Jeg har vært student fram til nå og økonomien har vært helt topp. så når jeg også kommer ut i jobb utpå våren engang, blir det jo bare morro;) men har vennepar med mye mindre lån og mer inntekt og de sliter hver mnd med å få endene til å møtes!! Skjønner ikke hva de bruker pengene på???? og ikke har de barn heller. så ikke noen utgifter til barnehage eller barnepass og alt ekstra som en livlig krabbat på 3 år krever ;)

 

Så det avhenger helt av hva man gjør med de pengene enn har og selvfølgelig har verdien på huset i forhold til lånet masse å si!! Enn burde jo ikke låne til pipa hver gang summen kommer litt ned på vindus sprossene :)

Og høyrer renta er jo et tegn på at det er gode tider i dette landet;)

Skrevet

vi har ca. 1.3 mill. i lån, og tjener til sammen 800 000 kr. i året. Greier oss helt fint.

Skrevet

Har ca 1,3 i lån (hus, bil, studie) og ca 36 000 inn hver måned. Sitter igjen med ca 13 000 i måneden da. Men de forsvinner raskt ut de også, mat, bensin, klær og ting til hus... Er stort sett på de siste hundelappene når ny lønn kommer.

Vi har prøvd å være lure ang renta, og betaler ned på så kort nedbetalingstid vi fikk lov (20 år) da har vi mulighet til å sette dette opp til 25-30 år, dersom renten skulle gi oss betalingsproblemer.

(Dermed mindre avdrag)

Ved å benytte felles regningskonto med likt innskudd fra hver, blir det alltids litt til overs her, slik at vi alltid har nok til "overraskende" regninger.

 

Skrevet

Sånne problemstillinger liker jeg som jobber i bank! :)

 

selv har vi ca 800 000 - 900 000 brutto i året, samt 1350 000 i lån. Siden dette er første året med lån, og at lånet står på meg er jo forsåvidt en ulempe såvel som fordel. Dvs et år hvor vi betaler huslån, samt høyere skatt da vi ikke hadde lån i fjor. (korrigeres så klart neste år..) Vi klarer oss helt supert!

 

Men, som jeg til en stadighet ser er at de med mye penger, som er vant til å ha mye bruker ofte mer enn evne. Særlig om de ikke har hatt lån før. Å minke på pengebruken sliten mange med i de tider hvor lånet kommer, og ihvertfall nå med den usikre renta. Folk som har vært flinke til å spare jevnt og trutt takler også avdrag mye bedre. (BSU!!!)

Hørt diskusjoner blandt venner ang hvor mye de forskjellige kan låne. Mye kommer jo ann på evne og sikkerhet. Historikk har så mye og si!!

Skrevet

Vi har ca 1,3 i lån og 28 000 inn i mnd etter skatt. Klarer oss vi :)

Skrevet

hva jobber dere med da som har spnn 800000,- brutto i året ???;o)

Skrevet

i vårt tilfelle så er det at sambo er heismontør, tjener godt de!!!! så jobber jeg i bank og har grei inntekt..

Skrevet

Vi har 1 950 000 i lån, sambo får utbetalt rett over 30 000 i måneden.

Selv er jeg student og har ca 6000,- utbetalt. Vi klarer oss veldig bra og får spart en god del hver måned.

I tillegg er jeg ferdig med student tilværelsen om ikke så lenge :)

Skrevet

Vi har 1,7 i lån (snart, har 2,3 nå, men har solgt en leilighet så blir 1,7) og vi har netto i mnd ca 55 000 +/ i snitt tilsammen.. så vi har det bra :o)

Skrevet

Vi får det spennende neste måned. Får tilsammen 3,5mill i lån (studier, nytt hus, og bil). Vi får inn ca 45 000 netto i mnd. Krysser fingrene om at det går.

 

Noen andre med gjeld fra grunnmuren og opp til pipa som vil fortelle hvordan det går....

 

He he....litt nervøs ja....

 

(ps vi er begge spesialsykepleiere med to år unna topp lønnsannsenitet - ikke det værste lønnsmessing lenger ;o)

Skrevet

Vi har 2,5 i lån, og en inntekt som varierer en del.

Men aldri under 45 000,- utbetalt. (skatter fullt ut) Fin måte å spare på!!

Pluss to biler, båt, skuter og studielån... (avgifter/forsikringer)

Og vi klarer oss fint!

Men er litt redd for at vi må leve livet på en litt annen måte når det kommer barn inn i bildet!

Vi også har kort nedbetalingstid, slik at om renta går opp har vi en god del å gå på! Og den går nok litt mere opp tror jeg:)

Det er en god trygghet å ha i bakhånd!

 

Skrevet

vi har 1,5 i lån til sammen med biler og hus. Har en inntekt på 65000+/- brutto i mnd.

Vi sparer det vi er gode for slik at vi en dag kan betale en hytte kontant. I tillegg pusser vi opp to bad og et kjøkken. så pengene får bein å løpe på om dagen. Men vi skal ikke klage. Har det kjempebra økonomisk, så renta kan bare stige uten at vi får økonomiske problemer.

Skrevet

Vi har 2,2 i lån og samlet inntekt på ca 42-43 tusen i mnd. Vi trodde det skulle bli litt stramt, men faktisk har vi det bedre økonomisk nå enn før vi kjøpte nytt hus....

 

Tror vi tenker litt mer på hva vi bruker penger på nå....

 

MEN vi har hatt det bein tøft tidligere, for ca 3 år siden,jeg var student, fikk barn, mann permitert, og vi måtte pante flasker for å få råd til å kjøpe bleier.... Det var grusomt!

Men jenta har alltid hatt alt hun trenger,men det var slik i 3-4 mnd, så bygget økonomien seg betraktelig opp!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...