CB-BabyBoy Skrevet 1. august 2007 #1 Skrevet 1. august 2007 Jeg ble helt satt ut av det tidligere innlegget om pappagaver, så jeg laget en liten motvekt jeg. For meg er mannen min den store stjerna i livet mitt! Han har vært til enorm hjelp for meg disse første 3 månedene. Når jeg ikke har orket å bevege meg ut av senga pga kvalmen har han ordnet mat til meg, drikke, luftet, hentet aviser, lest for meg, lagt kald klut på panna mi og generelt passet på meg. Når jeg har hengt over do, har han stått i nærheten for å se at det går bra, hentet kald klut, hentet drikke, tørket tårene mine når jeg gråter av smerte og utslitthet. Når jeg har trengt trøst og omsorg, har han bare holdt rundt meg og gitt meg akkurat det jeg trengte. Han fortjener en gave fordi jeg vil vise hvor mye jeg setter pris på han, hvor mye jeg elsker han og hvor mye han betyr for meg. Jeg ville ikke taklet dette uten han og vet at livet mitt ville vært fattig uten han. Han er for meg den største og beste gaven som finnes og han har også gitt meg en gave i form av en spire. Vi 2 skal bli en familie sammen og jeg gleder meg så enormt til det. Jeg er takknemlig for at jeg får lov å våkne ved siden av han hver dag og at jeg kan sovne i armkroken hans. Det er en gave i seg selv.
doffine Skrevet 1. august 2007 #2 Skrevet 1. august 2007 Jeg er enda ikke gravid, men jeg har noen poeng å vise fram fra min kjære sambo.. Han tar vare på meg når jeg er syk. Sørger for at jeg har nok smertestillende, drikke og alt jeg vil ha... Han forsørger meg nå som jeg er syk, og ikke fått rettighene mine gjennom hos nav. Han viser alltid omsorg når jeg er lei meg, han klager aldri, han krever aldri noe, han vasker klær, han støvsuger, han tar oppvasken, han handler, han gir meg ting som daglig kjærlighet, en klem og kos når jeg får negative tester. Han blir lei seg sammen med meg. Han står på henda sine for meg... og hvordan skal han bli når jeg blir gravid?? Kan ikke bli så mye bedre... Elsker sambo min, og er evig takknemlig jeg har han og jeg skal få lov å bære fram hans barn.. Bare vi får spiren til å sitte.
Moyra Skrevet 1. august 2007 #3 Skrevet 1. august 2007 Jeg kan ikke få sagt hvor lykkelig jeg er hvor heldig jeg er som har samboeren min. Han har alltid vært enestående, men må si at han har vært ekstra herlig disse mnd jeg har vært gravid. Han er med meg på alle mulige legesjekker og tar tempen på meg når han synes jeg er varm Han kommer med nystekte rundstykker og sjokomelk på senga de dagene bekkenet er som værst, og jeg ikke kommer meg ut av senga. Han går i butikken for meg hvis det er noe jeg har lyst på. Han trøster med når jeg sipper fordi jeg er overhormonell, og smiler selv om jeg er grinete. Han følger meg på do 4-5 ganger om natta og legger dynen over meg hvis jeg er kald. Han forteller meg hvor flott og nydelig jeg ser ut, og susser meg ofte og forteller hvor høyt han elsker meg. Han lar meg ikke gjøre husarbeidfordi jeg har bekkenløsning selv om jeg er sykmeldt og han er i jobb. Jeg kunne fortsatt for i all evighet.. Han er rett og slett det beste som har hendt meg, og er utrolig deilig å ha. Og nå skal vi få et flott kjærlighetsbarn sammen som jeg vet at samboeren min kommer til å bli en fantastisk far til, for en roligere og snillere mann/far hadde jeg aldri trodd fantes. Elsker samboeren min, jeg
Nordlyspar♥ Skrevet 1. august 2007 #4 Skrevet 1. august 2007 Hærlighet... det høres jommen meg ut som om det er min sambo du har der hjemme.. hehe... Kanskje de er hemmelige tvillinger :0)
Tpop Skrevet 1. august 2007 #5 Skrevet 1. august 2007 Jeg var med å startet tråd ang pappagaver, om ALLE kjøpte gave til mannen sin? . Jeg skrev at jeg skjønner hvorfor dere gjør det, og mannen min er akkurat som mannen din og fortjener det like mye som din, men det faller meg ikke naturlig å kjøpe en pappagave. Det er mere naturlig å kjøpe noe under svangerskapet for min del for å sette pris på han. Blomster(mannen min liker å få det), eller å lage god mat til han (når jeg orker), da det er stort sett er han som har disket opp da jeg ikke orker stort. Jeg prøver å si til han ofte at jeg setter pris på alt han gjør for meg, men jeg synes ikke det er nødvendig å kjøpe en ting for å kunne uttrykke dette. Det spørs jo hvordan vi mennesker er, og vi er alle forskjellige og viser ting på forskjellige måter så jeg tror ikke det er noen riktig eller gal måte å utrykke dette på. Noen er jo veldig negative til dette med pappagaver at det er vi som burde få en gave etter fødselen, men kanskje det også er rett, det må jo bli opp til hver enkelt. Men så kommer igjen dere som helt og holdent mener at mannen deres fortjener en gave. Så det er jo motsetninger, enn hva med å se litt i mellom? Jeg gav ikke mannen min noen gave etter sist fødsel, og han var bare så takknemlig for at jeg hadde bært fram gullet hans at han var storfornøyd, og ikke minst for at jeg orket å føde han(det er sikkert deres menn også). Som han sier: vi menn hadde aldri taklet eller klart den smerten og påkjenning det er under en fødsel og han har helt og holdent stoppet og kalle eller se på¨noen som helst kvinner som pyser. For det er vi absolutt ikke sier han!! Jeg fikk roser og jeg følte at jeg fortjente dem og satte pris på dem:) Det jeg skal fram til er at man ikke alltid må kjøpe noe for å uttrykke det som vi alle mener det samme om, og at vi er foskjellige alle mann om hvordan vi synes at det burde vises:)
CB-BabyBoy Skrevet 1. august 2007 Forfatter #6 Skrevet 1. august 2007 Jeg er for så vidt enig i det du sier at man ikke alltid må kjøpe noe, men jeg skal ærlig innrømme at sånn jeg leste mange av innleggene, var at mange damer forlanger gave ene og alene fordi de har tatt seg bryet med å bære frem et barn. At mannfolk har da ikke noe krav på noe, de har jo ikke gjort en dritt.Det ble en gjennomgående ganske ego tone av det. For meg kan et velskrevet kort være like fint som hvilket som helst smykke eller noe. Jeg fikk et kort av mannen min ganske tidlig i forholdet; det rører meg så dypt og inderlig den dag i dag og er nesten mer verdt enn noe annet jeg har. Kanskje hovedbudskapet er at man skal sette pris på hverandre og vise det på den måten som passer best for seg selv? Enten det er ved å gi en gave, si noen fine ord, kjøpe blomster, lage en middag med levende lys eller hva enn fantasien åpner for!
Tpop Skrevet 1. august 2007 #7 Skrevet 1. august 2007 Oki ikke sett de innleggene om det jeg da, men det blir vel svart så kvast og på den måten da det blir skrevet av noen at de synes det nesten er bak mål og ikke gi pappa.gave,hehe. For det er jo noen inne her har jeg merket meg som absolutt ikke klarer å se to sider av en sak og kun ser sin mening på saken. Ikke sikkert alle mannfolka fortjener pappagaver heller da, mens andre hadde fortjent en mnd i syden alene uten hormoner:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå