ScaryMama Skrevet 31. juli 2007 #1 Skrevet 31. juli 2007 Tenker på ting som reker og kamskjell. Og hva er egentlig årsaken til at man bør vente? Jeg har gitt han mye forskjellig fisk og det har gått bra. Jeg har gitt han tunfisk ( sånn på boks), er det ok?
mamma snart ;o) Skrevet 31. juli 2007 #3 Skrevet 31. juli 2007 Jeg vet ikke, men tipper de kan ha noe med evt. allergi å gjøre?? Men uansett, rundt 1 årsalder bør vel være trygt? Som sagt, aner ikke, men tipper det har med allergi og så er jo sjømat litt salt i seg selv.
Gjest Skrevet 31. juli 2007 #4 Skrevet 31. juli 2007 Tja, det er jo vanskelig å tygge mye av det da. Kanskje derfor? Kanskje også fordi enkelte reagerer kraftig på det (allergisk)? Slett ikke sikker jeg, i boka jeg har står det ingenting om skalldyr så jeg har liksom gått ut fra at det er greit jeg da. Fisk står det i hvertfall i boka fra hs at er ok fra 6 mnd alder da
ScaryMama Skrevet 31. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 31. juli 2007 Jeg husker å ha lest at man skal vente med fisk til de er 1 år. Og jeg leste noe om sjømat også, men husker ikke hva det var... Litt greit å vite for vi spiser mye sjømat og jeg lurer på når han kan spise det sammen med oss.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå