Gå til innhold

Finnes d ei slik søskenvogn???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er på utkikk etter søskenvogn og har endel ønsker til vogna;

- lett og ikke for bred

- separate kalesjer, og sittedeler som kan legges helt ned.

- mulighet til å snu sitteretning for barna, gjerne separat!

- gode og stødige dekk/hjul, evt mulig å skaffe vinterhjul.

 

Det blir 19 mnd mellom barna.

 

Har dere kjennskap til ei vogn som oppfyller disse ønskene, eller er dette bare ei "drømmevogn" ??

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

også må den ha svingbare framhjul ;-)

Skrevet

Herqules Raptor Twin oppfyller alle krav unntatt separat kalesje. Og så er den vel ikke sååå lett heller

Skrevet

og håndbrems.... ;-) lista blir lengre og lengre !!

Skrevet

Håndbrems mangler også ja

Skrevet

Oisann, den så jo super ut! Eneste som mangla var brems, men det virker det som det kun er joggevogner som har. Denne skal jeg undersøke mer om! Takk skal du ha :-)

Skrevet

Kan ikke du si ifra til meg hva du finner ut om den?

Har ikke sett den i real life eller hørt noe mer om den selv, bare lest om den. Men den virker jo super, bortsett fra at den mangler håndbrems. Helt urolig at det ikke er standarutstyr på søskenvogner, men faktisk finnes på enda færre enn singelvogner....

Skrevet

Jeg har ei slik til salgs! Superlett er den nok ikke, men du kan vende setene hvordan vei du vil. VELDIG praktisk vogn! 1 år og 9 mnd mellom mine to jenter. Fungerte supert. Lillepia lå bakerst og største satt fremst. Kjørte i "tog".

Skrevet

MEN, ikke svingbare hjul foran og håndbrems...

Skrevet

Det skal jeg gjøre. Blir kanskje en rund-tur på div. butikker i mårra. Ja, er helt rart at det ikke er brems. Det hadde jeg trodd før jeg begynte å lete litt rundt. Blir jo ganske tungt etterhvert med to unger i nedoverbakkene!! Tenkte forresten på at det kanskje går an å montere brems allikevel. Det er en sykkelforretning i nærheten av oss som bygger egne sykler, mulig den jobber noen smarte karer der? Kan vel ikke være så forskjellig fra å montere brems på en sykkel??

Skrevet

Ok, dumt at det ikke er svingbare hjul. Det har mange påpekt at jeg burde ha, for ellers er den så tung å svinge med. Har du merket noe til dette?

Skrevet

Har ikke hatt problemer med å svinge vogna. Er en vanesak. Du løfter opp vogna (svinger med forhjula), i stede for å presse ned (svinge med bakhjula).

Skrevet

Ja det var lurt. Er jo teit å droppe den beste vognafordi den ikke har bremser hvis det går an å gjøre noe med det.

Har bremser på singelvogna nå, og har blitt temmelig avhengig av det.

Skrevet

Jeg synes virkelig at du skulle hatt vogn med svingbare hjul og håndbrems. Hadde i klart meg uten det da jeg brukte det. Men den jeg brukte hadde du sikkert ikke likt. Er ikke mulig å snu barna

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...