MrsKrissyMammaTilMatilde Skrevet 30. juli 2007 #1 Skrevet 30. juli 2007 ...leser om så mye mat og krydder som skal sette igang fødsel?? Hmm..jeg vil allerhelst at nurket blir inni meg noen uker til siden jeg kun er i uke 31... Ikke spise vaffler? Ikke kanel på grøten? Ikke meksikansk gryte på lørdag? Ikke tacopizza i bursdagen? Ikke klø meg på brystvortene? Ikke gå meg en lang tur? Ikke dra på hytta pga humpete vei? Eller slutta å ha sex?
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2007 #2 Skrevet 30. juli 2007 Ting som hjelper i gang fødseln, virker visst bare, når barnet og kroppen din er klar uansett. Har spist masse meksikansk gryte, gikk turer, .... Det eneste du må være forsiktig med, er kanskje den humpete veien, fordi morkaka kan løsne, hvis kroppen blir utsatt for for fort og sterk ristelse, har jeg lest. Men man kan jo kjøre langsomt Eg er nå en dag før termin
lillegull:) Skrevet 30. juli 2007 #3 Skrevet 30. juli 2007 setter nok ikke i gang noe sålenge du ikke er klar for det:) kan jo ikke sette seg til de siste ukene heller. jeg har klippet gress, spist taco.. gått i trapper med tunge poser( bor i 3 etg) gått turer.. bært rundt på tanteungen min, hatt sex, kjørt på dumpete vei og alt mulig anna hele svangerskapet jeg.. ikke noe problem. ingen vits å bli panisk. lev normalt, ellers blir de siste ukene laange tror jeg:) lykke til.
smy & prompegrisen Skrevet 31. juli 2007 #4 Skrevet 31. juli 2007 Æh, hvis de kjerringrådene med sterkt krydder, turgåing, løfting eller sex hadde utløst for tidlig fødsel, så hadde jeg født for lenge siden ;-D Ungen kommer når den er klar, så enkelt er det!!
Gjest Ut på tur Skrevet 31. juli 2007 #5 Skrevet 31. juli 2007 Hadde nok vært en del advarsler mot alle disse tingene dersom det var farlig for oss
nybebis Skrevet 31. juli 2007 #6 Skrevet 31. juli 2007 Jeg var 2.5 uke over UL termin og 10 dager over mens-termin med min forige. Jeg bodde i 4.etg og gikk og gikk i trapper, spiste kanel,krydder,lakris osv...INGEN av disse tingene virket! Babien kommer når den er klar ;o) Men det er i grunnen greit. Hun var veldig sunn og frisk og ingen problemer med noe. Så jeg tror det er en god ting oppi all den tunge ventingen! (- ikke det at det trenger å være noe i veien med å føde noen uker før, bare en liten trøst..)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå