Gå til innhold

Ang... pappaperm igjen...


snuppetupp 07.02.07+09.02.08

Anbefalte innlegg

Skrevet

Når må far ta den, kan han og jeg ha permisjon sammen... altså, jeg har jo perm nå, så kan han ta den også og være sammen med oss..????? eller åssen funker det..???

 

Foressten det er nav som betaler fedrekvoten, ikkesant ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dere kan ikke har permisjon sammen nei. Da må evt en av dere avvikle ferie, mens den andre har permisjon. Det er NAV som betaler all permisjon. Men noen får den utbetalt av arbeidsgiver, og så får de etterbetalt av NAV.

Skrevet

dytt

Skrevet

Det stemmer det som hun over her skrev...

Skrevet

stemmer det ja

Skrevet

Hmmm....trodde det var kommet nye regler nå jeg om dette....Man kan ha sammen, men da får ikke mor betalt den tiden...

Skrevet

Ja, mor kan være hjemme da, i for eks. ulønnet permisjon.

Skrevet

Men når far skal ha perm, og dersom mor skal jobbe litt.. Får hun då betalt når hun jobber? Hun gjør vel det?

Skrevet

hei. vil bare informere at det er nye regler fra 01.01. det heter seg nå slik at far ikke må ta permisjon i forbindelse med mammas permisjon. han kan nå fritt velge å ta pappaperm innen barnet er 3år. men det må avtales skriftlig med nav.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...