Anonym bruker Skrevet 29. juli 2007 #1 Skrevet 29. juli 2007 JM sa på fredag at hodet ikke er ordentlig festet. Er to dager over termin nå, og førstegangs. Da kan det vel ta enda en stund til fødsel? Skal vel legge meg ned hvis vannet går? Huff, trodde "alle" andre førstegangsfødende hadde babyens hode festet nå. Ble litt trist av beskjeden uten å helt vite hvorfor..
Mariana_K Skrevet 29. juli 2007 #2 Skrevet 29. juli 2007 Jeg er 37 fullgåtte uker i dag, og på forrige kontroll fikk jeg beskjed om at hodet fortsatt ikke var festet... Da jeg spurte mer omkring dette sa legen at det var helt vanlig, og at det ofte ikke festet seg før rett før fødsel... Det var ingen grunn til bekymring, så det kan hende du er en av de hvor hodet fester seg rett før fødselen :-)
Solstrålen80 *gutt og jente* Skrevet 29. juli 2007 #3 Skrevet 29. juli 2007 har fått litt beskjed om begge deler ang. å legge seg ned.men jeg hadde villet ringe føden å fått muligens sykebil innover,er jo redde for att navlestrengen skal komme i klem. fødselen kan bli når som helst,er ikke avhengi av att hodet er festet.
Anonym bruker Skrevet 29. juli 2007 #4 Skrevet 29. juli 2007 Takk for svar. Men dette med navlestrengen i klem, er det "tryggere" hvis man legger seg ned da? Skjønner heller ikke hvorfor det er mer viktig å legge seg hvis hodet ikke er festet, enn hvis det er det.
hamsterpia Skrevet 29. juli 2007 #5 Skrevet 29. juli 2007 Jeg har 12 dager til termin og hodet er heller ikke festet hos meg (førstegangs). Var på kontroll hos legen på torsdag, og da sa hun at hvis vannet gikk, skulle jeg legge meg flatt med en gang, ringe føden og få de til å sende sykebil. Velger nå å høre på legen min jeg da, hvis vannet skulle gå.
Anonym bruker Skrevet 29. juli 2007 #6 Skrevet 29. juli 2007 Det er visst spesielt viss du får rier i tillegg til at vannet går, du skal legge deg ned....men jeg er INGEN JORMOR!!!!!! For å være på den sikre siden så legg deg ned viss vannet går, ring til føden og du får beskjed om hva du bør gjøre. Det er de som har peil!!!!!! Det har ingenting å si om hodet ikke er festa enda....viss du "bare" får rier.....Hodet til barnet mitt hadde heller ikke festa seg ved siste JM-besøk....men han kom ut gitt =)))
Anonym bruker Skrevet 29. juli 2007 #7 Skrevet 29. juli 2007 Takk, takk! Det er visst forskjell på hva de sier, min jordmor sa ingenting om å få føden til å sende sykebil. Jaja, får vel spørre dem når den tid kommer. Håper bare babyen kommer snart, føler at jeg ikke helt har kontroll på hva som skjer så lenge den er inni meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå