SkjønnesteLinus i verden:-) Skrevet 29. juli 2007 #1 Skrevet 29. juli 2007 Vi skal til Kroatia med ungen vår som da vil være 5,5 mnd. Har hørt at det å smøre med solkrem ikke er så veldig bra. Men med den sterke solen må han jø smøres selv om han skal ligge i skyggen. Og man må jo gå gjenom solen innimellom. Er det greit å smøre han nonstop i 14 dager? Tåler huden det? Kanskje greit å bade han hver kveld for å få av kremen? Hvordan gjorde dere det på ferie?
*Ulrikke* Skrevet 29. juli 2007 #2 Skrevet 29. juli 2007 Vi var i Hellas 14 dager da snuppa var 10 mnd. Hun ble smurt daglig, flere ganger om dagen. Jeg kan aldri tenke meg at det spiller noen rolle for 14 dager - det er jo en veldig begrenset tidsperiode. Vi dusjet snuppa hver ettermiddag, sånn at hun var uten solkrem ihvertfall halve døgnet liksom. Tenkte ikke så mye på det med solkremen som så, men hun ble så seig, og derfor ble hun med i dusjen med oss.
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 29. juli 2007 #3 Skrevet 29. juli 2007 Hva med å kjøpe en solfaktor dress/drakt? Den er super tynn,behagelig og pustende.(blir ikke klam) sjekk her:http://www.stingray.com.au/products/default.asp?intCatID=3 Gratis porto også Jeg har bare gode erfaringer ved bruk av en slik dress/drakt.
INGRID-17/2 Skrevet 10. august 2007 #4 Skrevet 10. august 2007 Blir mye likt svar som de over... men. Vi var i Italia i juli med snuppa som da var 5 måneder. Hadde sånn UV drakt til ho med faktor 40. I tillegg ble ho smørt hver dag, fra topp til tå. Men, tror det er viktig at man dusjer/vasker det av hver kveld slik at huden får puste. Solkremene er jo ganske fete. Slik gjorde ihvertfall vi det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå