Lolita<3prins&prinsesse Skrevet 28. juli 2007 #1 Skrevet 28. juli 2007 Det står jo at de er fra 4 mnd, å jeg har lyst å la jenta mi smake, men vil det være dumt ifh. til tarm og mage? Hun er 4 mnd nå, å får ellers bare mm, men hadde jo vært litt morsomt å prøvd om hun likte det.
Murmeline Skrevet 28. juli 2007 #2 Skrevet 28. juli 2007 Anbefalingen er jo fullamming til 6 mnd. Om man har for lite melk eller sliter med å øke, anbefaler gjerne helsesøster at man begynner så smått med mat. Men om du har nok melk, og egentlig bare vurderer å gi frukt fordi du synes det hadde vært gøy å prøve synes jeg ikke det er riktig. Jeg gir 4 mnd frukt til jenta mi enda, fordi hun liker de. Ikke la deg friste av "fra 4 mnd" om hun ikke trenger mat enda. Jeg ville heller latt hennes første smaksopplevelse vært frukt, jeg er mer tilhenger av å gi grønnsaksmos og grøt først, så frukt senere. Tilfelle de vil foretrekke den søte frukten fremfor feks middag.
Gjest Riga+hippiesnulla & piratspira Skrevet 28. juli 2007 #3 Skrevet 28. juli 2007 Ingen vits å kjøpe sånne begere når hun er så lita når tanken bak er bare å se reaksjoner, for da skal jo hun ikke spise noe særlig av det...altså, da kan du heller mose litt banan f.eks. og gi en skje av det og se hva som skjer.
Anonym bruker Skrevet 28. juli 2007 #4 Skrevet 28. juli 2007 man kan fort gå på en smell hvis man begynner med frukt! De får fort smaken på det søte og vil lett nekte å spise grøt og middag. Den smellen gikk nemlig jeg på... sliter nå med å få i tulla mat, hun vil bare ha mat som smaker søtt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå