Twig Skrevet 27. juli 2007 #1 Skrevet 27. juli 2007 Om en ulykke skulle være ute, enten med barn eller en trafikkulykke.. Hadde dere klart dere bra til å redde et liv?
Gjest Skrevet 27. juli 2007 #4 Skrevet 27. juli 2007 har tatt tre første hjelps kurs oppi gjennom åra. et spesielt for barn. men tror jeg kanskje hadde fått panikk nå,.. har vært i en situasjon hvor jeg brukte førstehjelp og personen ikke overlevde.. så tror ikke jeg hadde taklet det igjen.. han døde ikke pga meg.. men redselen har nok satt seg ja!
Koala *g07* Skrevet 27. juli 2007 #5 Skrevet 27. juli 2007 Jeg har tatt kurs, så om jeg holder hodet kaldt, noe man ikke kan forutsi, så bør jeg i prinisppet klart det.
Solitude Skrevet 27. juli 2007 #6 Skrevet 27. juli 2007 Tror det, min mor begynte tidlig å lære meg basis kunnskap siden jeg skulle være barnevakt. Så har jeg opprettholdet kunnskapene med å lese av og til om førstehjelp. Særlig etter at jeg ble mor Kjøpte inn førstehjelpsbok slik at mannen min kunne lese seg til, men han har ikke gjort det.... Har ikke fått bruk for kunnskapene ennå heldigvis, men tror jeg ville taklet en alvorlig situasjon siden jeg ikke får panikk når jeg blir redd. Men man vet jo aldri før man opplever en slik situasjon...
melkekua™ Skrevet 27. juli 2007 #7 Skrevet 27. juli 2007 Har hatt førstehjelpskurs, så jeg hadde vel hatt gode sjanser for å redde et liv.
Bæ bæ lille lam:)™ Skrevet 27. juli 2007 #8 Skrevet 27. juli 2007 Jeg har flere førstehjelpskurs,og det er obligatorisk opprfriskningskurs hvert år på jobben.. Jeg er livredd for å komme opp i en situasjon der det er nødvenig med livrening.Jeg har kursene,men er livredd for at jeg skal bli blank i hodet eller gjøre en alvorlig feil...Selv om jeg skal være noenlunde kvalifisert.
Gjest Skrevet 27. juli 2007 #10 Skrevet 27. juli 2007 Har førstehjelpskurs en gang i året på jobben, så ja.
Bellen^2 Skrevet 27. juli 2007 #11 Skrevet 27. juli 2007 Jeg har tatt flere førstehjelpskurs, siste kurs var førstehjelps kurs for småbarnsforeldre i fjor høst, men har (heldigvis) ikke fått testet kunnskapene in real life. Håper jeg hadde klart å holde hodet såpass kaldt at jeg hadde klart å bidra med noe positivt til ambulanse/legehjelp var kommet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå