mammasgo`jente Skrevet 26. juli 2007 #1 Skrevet 26. juli 2007 Hun er 4 mnd nå. Jeg har veldig lite melk på kvelden og hun har tidligere grått mye på kvelden for hun blir ikke skikkelig mett. Hun vil gjerne sove for hun er så trøtt, men pga at hun ikke blir skikkelig mett så sover hun bare en liten stund før hun våkner og illskriker etter mer mat. Og så blir hun selvfølgelig overtrøtt... Har begynt med smaksprøve av grøt i går, så nå er vi oppe i to teskjeer. Men hun blir jo ikke mett av det... Så nå ammer jeg klokken 18 og gir henne smaksprøve av grøt. SÅ ammer jeg henne igjen 20.00 og etter dette får hun 120 ml mm på flaske som jeg har pumpet tidligere på dagen. Da er hun så fornøyd atte og sovner rolig etter litt kos. Så sover hun til i 6 tiden dagen etter. Men overforer jeg henne? Er dette veldig mye mat? Ville hun ha drukket hele flasken (hun sluker den som om hun aldri har fått mat før...) hvis hun ikke hadde behov for den? Tenkte å kutte ned på mnegden i flasken etterhvert som grøtmåltidet øker, og forhåpentligvis så blir hun mett nok på grøt og amming til slutt!
Mamman til M&E Skrevet 26. juli 2007 #2 Skrevet 26. juli 2007 Jenta di trenger tydeligvis det du gir henne. Du overforer henne garantert ikke, bare slapp av du og gi henne den maten hun trenger
mammasgo`jente Skrevet 26. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 26. juli 2007 Tusen takk for det!! Har tenkt det jeg også at hun trenger det siden hun gråter og blir rolig med en gang hun har får flasken.
Mamman til M&E Skrevet 26. juli 2007 #4 Skrevet 26. juli 2007 En liten "matmoms" bare ;-) Tror egentlig ikke at det du gir henne er så utrolig mye heller, helt passelig for henne tydeligvis, har hørt om andre babyer som spiser mye mer enn det
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2007 #5 Skrevet 26. juli 2007 Gutten min er snart 5 mnd. å han spiser en hel porsjon med grøt, og mellom 30-100 ml. mme. I tillegg vil han ha mat om natta (mellom kl.02 og 06). Men da vil han ikke ha frokost før i 10 tiden (uansett når han spiser på natta). Så jenta di spiser nok bare det hun trenger. Spiser til hun blir mett og fornøyd, å det er jo bra=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå