Forskeren Skrevet 26. juli 2007 #1 Skrevet 26. juli 2007 Ønsker tips til både gode ammebh'er og topper. Har 3 slitne Triumph-bh'er fra forrige gang, de er behagelige men gir null støtte til hengende melkemugger.... Sist brukte jeg kun vanlige gensere og t-skjorter, men nå er magen enda mer preget av strekkmerker (og flesk...), så jeg ønsker meg noen fine amme-topper. Har 2 fra HM, men ikke 100% fornøyd. Trenger noen som skjuler mest mulig så jeg kan amme overalt (blir mer farting med baby denne gang både pga årstiden og fordi jeg skal jobbe litt - så må kunne amme foran pc på kontoret også
ScaryMama Skrevet 26. juli 2007 #2 Skrevet 26. juli 2007 Jeg har 3 overdeler fra boob og er veldig fornøyd. Jeg har også ammepysj fra laredoute som jeg ikke hadde klart meg uten. Laredoute har kanskje også andre fine ammetopper, men jeg har ikke kikket. Har noe fra h&m men bruker det ikke siden jeg ikke syns det er noe fint. Ammebh har jeg kjøpt på babyshop. Jeg har 2 i ull som er myke og behagelige, og 2 i sånn satengstoff. Fornøyd med alle sammen.
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2007 #3 Skrevet 26. juli 2007 Vil bare si at jeg ikke hadde klart meg uten ammetøyet fra Boob.. Fødte på senhøsten og hadde endel klær fra Boob, både topper, vanlige gensere og fleesgensere.. De er jo ganske dyre, men de er gode investeringer!! Ammet overalt med dem forde jeg ikke viste noe hud:)
Blåttkryss Skrevet 26. juli 2007 #4 Skrevet 26. juli 2007 Jeg startet med å kjøpe ammetopper fra boob jeg da, men fant ut at litt vide topper med en singlet under var mye mer anstendig... Jeg drar singleten ned under den ene puppen og toppen opp over den samme. Da kan jeg "drappere" den vide toppen rundt nesa på babyen, så ikke noe hud synes i det hele tatt egentlig... Kjempepraktisk i år, ettersom det er veldig moderne med vide topper og de er å få i alle butikker!
Forskeren Skrevet 26. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 26. juli 2007 Nettopp det jeg er på jakt etter, vise minst mulig hud! Hvor kjøpes Boob? Nettbutikk eller? Hvordan er de i str.? Jeg bruker M/L til vanlig.
ScaryMama Skrevet 26. juli 2007 #6 Skrevet 26. juli 2007 Jeg har kjøpt mine på baby shop, men jeg mener å ha sett det i nettbutikk også. De er litt små i str., jeg bruker også M/L til vanlig og har kjøpt L i boob.
Gjest Skrevet 26. juli 2007 #7 Skrevet 26. juli 2007 Jeg er kjempefornøyd med Ammebh fra Royce, tror den heter Jasmin eller noe. Kjempebra støtte til fulle mugger ;0) Har bestilt på http://www.figleaves.com/uk/home.asp Jeg bruker også Boob ammeklær, har en collegegenser og en singlet som jeg bruker når jeg vet at jeg skal amme i "ofentlighet". Lykke til! Kjekt å ha ammeklær og bh som en føler seg vel i...
Maisie Skrevet 26. juli 2007 #8 Skrevet 26. juli 2007 Ammebh'er fra Lindex. De er såpass rimelige at jeg kjøpte noen stykker, så har jeg noen å bytte på. Bor omtrent i dem. Bruker ammetopper fra Boob og H&M + en fra Mamalicious som jeg fant på salg på en Exitbutikk. Når jeg bare er hjemme, går det i vanlig genser eller topp som jeg enten drar opp eller ned. Synes det blir for mye styr med singlet under genseren (mye stoff å holde rede på). Med så mye mammatøy som finnes (på nettet i alle fall), så er det helt utrolig at det ikke finnes mere ammetøy, synes jeg.
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2007 #9 Skrevet 26. juli 2007 Sitter her med min nyfødte.....har hørt om amme-bh...men amme-klær??? Hjelp meg...er litt fersk i gamet..
Maisie Skrevet 27. juli 2007 #10 Skrevet 27. juli 2007 Ammetopper er topper med åpning foran på brystet (ikke helt åpent da, men en klaff) så man kan amme uten å vrenge av seg genseren eller dra den opp. Finnes ammekjoler og ammepysjer og ammebikinier også.
wirre;o) Skrevet 27. juli 2007 #11 Skrevet 27. juli 2007 jeg har en "ammeioffentlighet"-genser fra BOOB, kjøpt på Babyshop. Bruker den bare når jeg vet jeg må amme så noen ser det (jeg synes det er litt ekkelt. Sjenert jeg da). Den er derfor like fin etter snart ett halvt år. jeg kjøpte hvit. for da kunne jeg bruke blekemidler på den om jeg fikk flekker på den. Også har jeg to amme-bher, en hvit og en svart. Husker ikke merket, men de er gode og støtter en 70E-dame:) De er også kjøpt på babyshop.
Gullfiskkammerat og Iselin Skrevet 27. juli 2007 #12 Skrevet 27. juli 2007 Jeg har tre ammetopper fra boob (fikk de til halv pris i Sverige:) Er kjempefornøyd med disse, fine å bruke om man er ute blandt folk. Ellers bruker jeg singlet eller topper/kjoler med knapping foran skjuler greit nok..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå