Gjest Skrevet 23. juli 2007 #1 Skrevet 23. juli 2007 Et spm fra min bror. Han blir snart far, de bor ikke sammen, er venner og hun vil motta morstrygd. Kan ha ta ut lønnet pappapermisjon
Gjest ->>- Skrevet 23. juli 2007 #2 Skrevet 23. juli 2007 Med morstrygd mener du overgangsstønad? Som jeg forstår folketrygdloven har han da ikke rett på å ta den fulle og hele permisjonen, men han kan ta ut fedrekvoten (lønnet forutsatt at mor har opptjent rett til fødselspenger). Jeg er dog usikker på om mor da fremdeles vil ha rett til overgangsstønad, i og med at intensjonen med det hele er at han skal ta seg av ungen. Forøvrig en vilt foreldrediskriminerende lov. For å få et sikkert svar ville jeg sendt en e-post til det lokale nav-kontoret, for så å mase på svar per telefon og forlange at de formulerte sitt muntlige svar skriftlig og sendte det tilbake. Om svaret ikke er hva man vil høre kan man spørre advokat i stedet.
Anonym bruker Skrevet 23. juli 2007 #3 Skrevet 23. juli 2007 Han har ikke mulighet til å ta de 5 ukene av permisjonen med lønn så lenge hun ikke har opptjent seg permisjonspenger dessverre... Med hennes godkjennelse kan han ta den ulønnet.
Gjest Skrevet 24. juli 2007 #4 Skrevet 24. juli 2007 Takk, takk, leter frem lover og paragrafer selv og fant det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå