Chanelle med ♀♂♂♂ Skrevet 23. juli 2007 #1 Skrevet 23. juli 2007 I 2007 finnes det altfor mange eksempler på hvordan silikon ødelegger kvinner for livet. Uheldigvis så er denne industrien så stor, at slike historier får liten plass i media. Men om en er villig til å ofre sin egen helse for en større BH-størrelse, ja da er jo det greit... Men ekstra trist er det jo at mødre sier seg vilig til noe slikt. Barn trenger mer en frisk mamma, enn en med "pene pupper"... ;0)
Gjest Ultemecia&Mikrovampyren Skrevet 23. juli 2007 #2 Skrevet 23. juli 2007 Men unnskyld meg da, Chanelle! Har du tenkt på at bak disse kvinnene som ønsker seg silikon ligger det gjerne en selvtillit også? Det er faktisk mange som tar silikon fordi de faen ikke føler seg vel og så skal man høre om hvor ofte det går galt osv? Tror du ikke de fleste som gjennomgår en slik operasjon VET om dette?
suseduse Skrevet 23. juli 2007 #3 Skrevet 23. juli 2007 mamma er kreftoperert og har fått innlegg i ene brystet.. tror ikke det er silikon, men saltvann.. skjønner godt at hun ville det.. min søster hadde ganske små pupper, og etter tre unger, med ekstremt store pupper i barselperiodene, hang puppen fælt, og hun følte seg ikke vel, og "fylte" de opp igjen til en B skål.. er vel de ekstreme tilfellene "uhellene" skjer, de som får seg E skål og sånt (sikkert noen andre og) men syns ikke man skal kritisere noen, for veit ikke grunnen dems!!! mange kreftopererte som gjør det og..
Chanelle med ♀♂♂♂ Skrevet 23. juli 2007 Forfatter #4 Skrevet 23. juli 2007 Jo håper da virkelig det... Poenget er at det finnes hjelp for å bearbeide dårlig selvtillit. Det er på langt nær en så stor risiko helsemessig. Undersøkelser viser jo gang på gan, at kvinner som velger silikon ut fra ønsket om en bedre selvtillit, ikke nødvendigvis opplever nettopp dette målet etter operasjonen. Men som nevnt; industrien vi disuterer er stor og har makt, og da virker gjerne et slik inngrep som en enkel vei å gå. Men det er det ikke... Og når undersøkelser viser til dette, så er det vel naivt å tro at "alt blir bedre bare jeg får penere pupper"... Som nevnt kan prisen for det bli høy.
Chanelle med ♀♂♂♂ Skrevet 23. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 23. juli 2007 Jeg vet. Ei kollega av meg er nå uføretrygdet pga silikon. Hun var kreftoperert, og fikk innlegg på 80-tallet. Men hennes historie om hvordan bivirkninger fra innlegget rett og slett ødela henne, den er sterk.
suseduse Skrevet 23. juli 2007 #6 Skrevet 23. juli 2007 er vel litt strengere rutiner nå og kontroller enn for 30 år siden, tror du ikke???
Gjest Skrevet 23. juli 2007 #7 Skrevet 23. juli 2007 Stemoren min fikk også masse problemer pga silikon i puppene på 80-tallet en gang, men i dag brukes en helt annen sort innlegg enn den gangen. Men når det er sagt er det nok lurt å snakke med en nøytral lege dersom man vurderer operasjon, sånn at man får skikkelig informasjon om risikoen man løper ved å gjøre noe sånt.
Gjest Skrevet 23. juli 2007 #8 Skrevet 23. juli 2007 Innleggene de bruker nå er MYE sikrere enn på 80 tallet, da bruker de jo saltvannsinnlegg o.l.også. Jeg har snakket med flere som har silikon og alle har bare vært positive til det. Joda, noen er uheldige fortsatt, men det er ikke så mange tror jeg.
Gjest Skrevet 23. juli 2007 #9 Skrevet 23. juli 2007 Det var jo veldig svart/hvitt, da. Jeg ser ikke problemet med å operere inn silikon/saltvann om det er for ens egen skyld. Og som noen sier over her, så er det mye sikrere nå enn på 80-tallet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå