Gå til innhold

Noen som vet ang bitte små ekle fluer


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er ikke sånne vanlige blomsterfluer, de er litt tykkere og rød brune, skikkelig ekle. Noen som vet hvorfor de har kommet og hvordan jeg blir kvitt dem.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er det sånne bananfluegreier? De liker seg i matavfall, pass på å kvitte deg med det, bruk radar og vask ned kjøkkenet etterpå. Om det er på kjøkkenet de er da..?

Skrevet

Frukt/bananfluer er no dritt

Jeg eksperimenterer med feller (eddik/øl/oppvasksåpe/vann) og det skal hjelpe med å ha basilikumplanter på kjøkkenet. De bor i bosset, eller i frukt du har fremme (ha alt i kjøleskapet).

Skrevet

åja...jeg hater de derre röde, ekle småfluene..

De kommer på denne tiden....er overalt. Fölger vel med frukten, antar jeg.

Å bli kvitt dem er nesten håplöst. Jeg pleier å sette et fat eller noe med vann, epleeddik (vet ikke helt hva det heter på norsk? Heter eplecidervinäger eller noe her i Sweden) og en dråpe zalo på kjökkenbenken. De drar seg dit og drukner så fint! ;-)

Skrevet

Ok takk for tips skal teste det ut med en gang. Har en haug med bananer og noe andre frukter på kjøkkenbenken skal legge det i kjøleskapet med en gang:)

Skrevet

Vask det godt først da!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...