Gullet og frøet <3 FØDEKLAR <3 Skrevet 21. juli 2007 #1 Skrevet 21. juli 2007 Jeg er i uke 21 og har begynnenede bekkenløsning. Legen sa jeg kunne få henvisning til fysioterapeut, og det er jo seff interessant. Men er det noen som vet om behandling hos fysio koster noe eller om det blir dekket av staten? Vet noen hvor man får kjøpt bekkenbelte?
Galskapens overhode Skrevet 21. juli 2007 #2 Skrevet 21. juli 2007 Jeg fikk kjøpt bekkenbelte hos min fysio sist sv.sk. Godt å ha liggende nå Tror man får kjøpt på apotek også.
MC81 Skrevet 21. juli 2007 #3 Skrevet 21. juli 2007 Fysioterapi koster ingenting nmår du er gravid. Det sa hvertfall fysioterapauten min!!
Mc Mum Skrevet 21. juli 2007 #4 Skrevet 21. juli 2007 Hei.Jeg hadde litt bekkenløsning på slutten av forrige svangerskap,og har kjent litt allerede nå 16+4,så jeg har gått til innkjøp av MBT sandaler( massai-sandaler) og det er helt utrolig......men jeg kjenner faktisk ikke noe til smertene i bekkenet:-)Har ikke vært veldig plaget ennå,men greit å komme det i forrkant:-)Dette er mitt tips!! Lykke til!
Gullet og frøet <3 FØDEKLAR <3 Skrevet 21. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 21. juli 2007 Hei igjen! Takk for gode svar! Jeg har hatt vondt i ryggen og venstre skinke i hele dag, så ringer lege på mandag for å få fysio timer! Har sett etter bekken belte på apotek, men ingen har det, så da skal jeg høre med fysioterapeuten når den tid kommer! Håper det blir bedre da!
LitenIda Skrevet 23. juli 2007 #6 Skrevet 23. juli 2007 Behandling hos fysioterapeut er gratis dersom det står bekkenløsning med gangvansker på henvisningen fra legen. Dersom det ikke står dette må du dessverre betale egenandel. Bekkenbelte kan du også bestille fra bandagist. Anbefaler deg å prøve forskjellige bekkenbelter. NB: bekkenbelter skal ikke brukes under trening, da du ikke får maks effekt av treningen i forhold til stabilitetsmuskulatur. Hilsen fysioterapeut
carina og *jentegullet* Skrevet 23. juli 2007 #7 Skrevet 23. juli 2007 hei. jeg har slitet veldig med bekkenet den siste tiden,men i helgen møtte jeg en fotsoneterapeut og hun klemte på et punkt under foten og smertene forsvant.helt utrolig...så jeg skal begynne med behandlig nå,hun sa at hvis man får behandling en gang i uken kan d gjøre til at d blir borte;)
Anonym bruker Skrevet 23. juli 2007 #8 Skrevet 23. juli 2007 Jeg fikk bekkenbelte og mini slide av fysioen min.. Det har vært veldig greit å bruke.. Jeg skulle egentlig betale hos fysio, men fysioen sa at d var bekkenløsning så da skal det dekkes. Det som det kommer an på, er hva legen skriver på henvisningen.For min legen hadde skrevet at jeg var vond i bekken og rygg. Så da kunne det ikke dekkes. Men fysioen min ringte til legen å fikk endret diagnosen til bekkenløsning. Så fikk jeg en ny henvisning å slapp å betale...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå