Gå til innhold

Ta med 2 mnd gammel baby til Kreta?(samme som 3.tri)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan er det å ta med seg en ca. 2 mnd gammel baby til kreta? Dette blir isåfall i månedsskiftet september/oktober, så det er ikke spesielt varmt. Er dette veldig risky, eller er det andre som har gode erfaringer med dette?

Hvordan gjør man det isåfall på fly, må vi bruke bilsetet/bærebag på gulvet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vet ikke hvordan de gjør d på fly..for de kan jo ikke sitte i eget sete..de har vel ikke eget sete engang når de er så små.. Hmmm..Men 2 mnd skal da gå greitt sånn i forhold til alderen..iallefall om dere vet d ikke er glohett..

Skrevet

På flyet sitter du med bebyen på fanget, h*n får egen sele som er tilknyttet din. Noen flyselskap har seng som kan henges på veggen i flyet (da må man ha plass ved en slik skillevegg/frammerst) Slike plasser må bestilles i god tid da det ikke er mange av dem

Skrevet

okei..så jeg må sitte med han på fanget i 4,5 time?? Det kan vel ikke være helt greit for ryggen hans og sånn?eller er det slik at han i det minste får lagt seg ned på fanget?

Skrevet

du tar med deg bærebegg så sover den der..har sett folk som har jort det

Skrevet

vi hadde med vår datter på 2 mnd til tyrkia for et par år siden, og det fungerte kjempegodt. Vi hadde henne på fanget i selen under letting og landing og ellers så byttet vi på å ha henne på fanget. Vi slo også ned bordene våre, la et litt tykt teppe oppå, og der lå hun og sov.

Som nevnt kan du også ofte få seng på veggen viss du bestiller sete helt foran. Det gjorde vi 2. gang vi reiste og syns det var verdt hver en krone.

Jeg vil absolutt ikke anbefale å ta med bagvogn da det blir stekeovn oppi for bebien. Du bør sjekke på hotellet evnt. med reiseselskapet om de har seng, det har de ofte.

Ang vogn så bør du enten bare ha kombidelen av bagvogna for at det skal være godt med luft og litt sirklulering. Eller kjøpe en tralle med myk rygg (paraplytralle) som du kan legge ned. Det gjorde vi og det var vanvittig lurt og fungerte mye bedre enn hele den tunge svære bagvogna rundt forbi.

 

Lykke til!!

Skrevet

vi skal til kreta i august med vesla som da er 5 mnd, og var der med knerten da han var 4 og en halv. Det gikk utrolig fint så derfor tar vi sjansen igjen:) Vi drar til Rethymnon for der er det kjekt når man har barnevogn:) Det er 3. gang vi drar til den byen med små, ellers vært på Agia Marina ved Chania, men der er det litt vanskeligere med vogn, men ikke verre enn at det går fint:) Hør på Helsestasjonen du, for her rekker vesla å få vaksine nr 2 før vi drar.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...