Anonym bruker Skrevet 18. juli 2007 #1 Skrevet 18. juli 2007 Jeg har en rar svigermor. De sosiale antenne er ikke helt på plass gitt... Når hun er her, sitter hun oppå ungene konstant og ingen andre slipper til. Hun skal gi grøt (selv om hun eg bare får pupp enda), skifte bleie (vær så god!), leke, tulle, gå tur, bysse, og sitte å holde henne og kose konstant selv om ungen protesterer og bare vil krabbe rundt... Sist hun var her, tok hun t.o.m. ungen med seg da hun skulle på do!!! Hun skiftet ikke bleie eller noe, bare gikk på do selv. Og hun sa ikke noe, bare tok henne med seg og gikk. Både jeg og sambo var ledige og satt igjen som to spm.tegn.... Sist vi var der på middag begynte hun å prate om at en venn av henne hadde så mye hemoroider. (hallo???), og akk da hadde jeg hemoroidekrem i skapet (ikke lett synlig)... en liten følelse av at hun snoker rundt ja... Da jeg hade født kom hun med vafler på sykehuset, og det er jo koselig. MEN hun hadde da tatt med seg tallerker, kopper, skjeer etc (ikke i papp nei) og kaffekanne! Er det normalt da??? Er jo sånt på sykehuset.... Og det etter å ha pratet til meg på babyspråk 10cm fra ansiktet mitt og strøket meg over hodet og lurt på åssen formen var, etc... ble jo vettskremt jeg. Hun gjør så mye snodig hele tiden, kommer ikke på mer akkurat nå, men... og dette er jo ingen store saker, men hun gjør alt helt annerledes enn hva jeg er vandt til...blir helt matt noen ganger jeg. Flere?
Anonym bruker Skrevet 18. juli 2007 #2 Skrevet 18. juli 2007 Da vi var på besøk kommer hun med noen gardiner hun har kjøpt som ville være fine i stua vår. Ikke helt passe de vi hadde mente hun. Ja, riktig! Hun fikk beholde de gardinene selv gitt!
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2007 #3 Skrevet 26. juli 2007 Sosiale antenner (+ litt andre ting) er mangelvare her også: Dama presenterer barnebarnet sitt som sitt eget barn til folk og mener han skal kalle henne for mor. I tillegg vil hun at han skal "komme hjem" til dem, være der og sove der om natten. At underleppa hans dirrer er kjempe søtt og morsomt, så det ler hun godt av. Og hun synes det er veldig rart at han griner når hun klyper han. Nei, vi kommer ikke spesielt godt overens og beskyttelsesinstinktet slår inn for fulle mugger hver gang dama nærmer seg døra her!
suseduse Skrevet 26. juli 2007 #4 Skrevet 26. juli 2007 hun er helt hekta på alt som er kjendisstoff, og hvis ei i paralellklassen til sambo på barneskolen eller en han gikk i barnehagen med er på tv, er det hundre og en ute en kompis av sambo er joarnalist i lokalavisa, og venninnene får nok høre det hver gang han har skrivd, og er også kompis med en skuespiller, og da er det take off altså!! men det merkligste hun noen gang har gjort var når lillegutt var veldig liten, et par uker, så hadde hu han på fanget og han gråt litt.. så sier hu bare "skal få litt pupp av farmor du" og klemmer sammen puppen og putter den i munnen hans (med genser utpå). jeg syns det hvertfall var helt sykt og ikke morsomt for meg i det hele tatt.. sitter litt i.. men er kanskje litt følsom av meg.. ellers er hun veldig distre og glemmer ting fort og kommer alltid mye seinere enn avtalt, noe som kan være frustrerende men også morsomt til tider
Anonym bruker Skrevet 28. juli 2007 #5 Skrevet 28. juli 2007 hæ... er hu stein gal??? Må si at hvis min svigermor hadde stappa puppen sin i kjeften på en av ungene mine hadde jeg KLIKKA fullstendig og AAAALDRI mer latt henne ta i ungene mine. Fan heller det er jo perverst jo ugh blir helt kvalm her jeg sitter. Stakkar unge!
Anonym bruker Skrevet 28. juli 2007 #6 Skrevet 28. juli 2007 Å for helvete, ta dere sammen!! Stakkars deg som fikk vafler da du lå på sykehuset!! Alldeles utilgivelig å ha med kopper, da! En gjeng besserwissere, smålige, utakknemlige kjerringer er dere! Okkei, å liksom-amme sitt barnebarn er sært, men dere trenger ikke ta alt opp i verste mening!! Slutt å syte!!
suseduse Skrevet 29. juli 2007 #8 Skrevet 29. juli 2007 nei, jeg klikka ikke, men likte det aldeles ikke.. man er jo litt ekstra sår i barsel perioden og, og hun visste jeg slet med amminga (lite melk)..
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2007 #9 Skrevet 30. juli 2007 Unnskyld meg hi,men det virker faktisk som du har ei svigermor som er stolt av dere og gjør alt for at dere skal ha det bra. Er det virkelig så fælt at duller,leker og koser med barnebarnet sitt?? Og tenk å være så fæææl å ta med vafler til deg på sykehuset,ja du har det fælt du. Du som svigermora di stikker puppen i munnen på ungen din,DU har jo faktisk grunn til å klage. Den dama kan jo seriøst ikke være frisk?
suseduse Skrevet 30. juli 2007 #10 Skrevet 30. juli 2007 hehe, hadde noen tatt med vaffler til meg hadde jeg blitt overlykkelig, for glemte nesten å spise der og eeeelsker vaffler
Anonym bruker Skrevet 1. august 2007 #11 Skrevet 1. august 2007 Dere må gjerne få låne henne noen uker! Ikke noe av det hun gjør er noe galt (som å amme barnebarna sine el presentere de som sine egne, hallo!), men dama renner ned dørene her, styrer og steller og tar helt av. Og det syns jeg blir utrolig slitsomt! Så vær så god!
Anonym bruker Skrevet 1. august 2007 #12 Skrevet 1. august 2007 Svigermødre kan gå en førstegangsfødende på nerverne!!! Det er værtfall min erfaring. De må gjerne komme med råd og tips, men det er dermed ikke sagt at jeg skal følge de!!!! Jeg kjenner mitt barne best, vet når det skal ha mat etc.. min svigermor sier at barnet har godt av og ligge å skrike, men hallo===(((?? et lite barn skriker ikke for at det skal være vanskeligt, kun fordi noe er galt, sult etc..og å blande seg i hvordan jeg tar meg av mtt barn, skal de værtfall ikke.Jeg behandler mitt barn som enhver mor ville, med ømhet og kjærlighet.Hun handterer og mitt barn som det skulle ha være en ball.Ba hun kle på barnet engang, og hun snudde å vendte på det som det ikke skulle ha lemmer..var fælt å se på!!!!
Kirsebæra Skrevet 10. august 2007 #13 Skrevet 10. august 2007 Nå var dette da en tråd for alt det rare svigermor gjør... Her lufter vi det VI syns er rart...vi kritiserer ikke andres innlegg her..og selvfølgelig var det jo en anonym som skrev det innlegget her...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå