Tingelingelate med to tomater Skrevet 15. juli 2007 #2 Skrevet 15. juli 2007 Har 1 bestemor igjen som blir 90 år i september:-) Er på besøk hos henne hver gang jeg reiser til hjemstedet mitt og syns det er riktig så koselig:-)
hit og dit Skrevet 15. juli 2007 #4 Skrevet 15. juli 2007 Ja ukrutt forgår ikkje så lett. Nei, det var slemt sagt. Farmor er rett og slett ei slem dame, som har gjort og framleis gjer mykje vondt mot far min. Mormor og morfar derimot har eg mykje glede av. Dei er kjempsnille og eg setter virkelig pris på dei.
Gjest Skrevet 15. juli 2007 #5 Skrevet 15. juli 2007 tre stk. mormor, morfar og farmor. mormor og morfar bor i danmark så dem treffer jeg vel ca to ganger i året. kanskje tre-fire om det er noe spes som skjer. har oldemor i danmark også, som jeg treffer når jeg er der. farmor bor også et stk unna, så henne se jeg også bare to ganger i året.
Monajenten Skrevet 15. juli 2007 #6 Skrevet 15. juli 2007 Nei, ingen av dem lever. Morfar døde før jeg ble født, farmor døde dagen før åtteårsdagen min og farfar døde tredje juledag samme år av en kreftoperasjon. Mormor døde i slutten av februar i år, av lungekreft. Så nå er det ingen igjen:-(
Korse76♥ Skrevet 15. juli 2007 #7 Skrevet 15. juli 2007 Ja mormor og farmor lever enda, men ser de aldri (veldig sjelden hvert fall)
trulta er i uke 25 :) Skrevet 15. juli 2007 #8 Skrevet 15. juli 2007 Jepps!Alle 4 lever i beste velgående, og har tre oldemødre å
Gjest Skrevet 15. juli 2007 #10 Skrevet 15. juli 2007 Alle lever bortsett fra farfar farmor og farfar var skilt så jeg har 2 bonus besteforeldre også da, eldste blir 90 i april yngste blir 74 tror jeg.. Har mye glede av alle sammen vi
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 15. juli 2007 #11 Skrevet 15. juli 2007 Ja, halvparten av de + 1 bonus. Har MYE glede av det! Oldeforeldrene mine har gått bort de siste 2 årene. Besteforeldrene mine er mellom 67-73, de som lever.
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 15. juli 2007 #12 Skrevet 15. juli 2007 Har igjen 1 på mamma sin side, som jeg har mye kontakt med Har igjen begge på pappa sin side, som jeg ikke har noe kontakt med..
Maribella Skrevet 15. juli 2007 #13 Skrevet 15. juli 2007 Ja alle mine besteforeldre lever, heldigvis. Mor og far (mormor og morfar) vokste jeg opp hos, mamma var bare 16 når hun fikk meg så jeg bodde der for at hun skulle få gå på skole så de er som mine foreldre så da sier det seg selv at de har jeg utrolig mye glede av. De er bare 62 og 63 år gamle. De 2 andre besteforeldrene mine har jeg mer sporadisk kontakt med da, men d er fordi de bor langt unna men de er kjempesnille da:)
På vei igjen <3 Skrevet 15. juli 2007 #14 Skrevet 15. juli 2007 Jeg har ingen. Heller ingen okler, bare en tante som jeg ikke har mye kontakt med. Jadda, storfamilie her...
Helene <3 Sarah Skrevet 15. juli 2007 #15 Skrevet 15. juli 2007 Har mormor, morfar og farfar Farfar er en skikkelig enstøing som helst vil jobbe med båten sin, men har alltid satt stor pris på mine besteforeldre. Håper det blir en viktig del av mine barns oppvekst også..
Rusketuska Skrevet 15. juli 2007 #16 Skrevet 15. juli 2007 Desverre, ingen av mine lever... Men, ja, jeg hadde veldig av dem mye glede da de levde!!! Nå er jeg 35 da. Og morfar døde for noen år siden. Farmora døde for 12 år siden. Min "ekte" farfar døde 20 år før jeg ble født, og mormor døde da jeg var 1 år... Men, farmor og morfar hadde jeg veldig god kontakt med da de levde!!! :0))
tonebf Skrevet 15. juli 2007 #17 Skrevet 15. juli 2007 ja mormor og bestefar lever, farmor også men møtt hun 1gang bare... men mormor og bestefar har jeg masse glede av.... jeg er enda bestefars lille godjente
3b@rnsmor-30* Skrevet 15. juli 2007 #18 Skrevet 15. juli 2007 har både farmor og farfar og morfar i livet jeg. morfar bor på Gran canaria, og er bare hjemme på sommeren, så han ser jeg ikke så mye til. men prøver å ha litt kontakt med han når han er her i landet.. han nærmer seg 87 år... farmor og farfar bor rett borti gata, så de ser vi stadig.. farmor er ikke i form, og orker ofte ikke å snakke eller ha besøk.... prøver å ha kontakt med de alle 3 for dems og ungenes skyld. de synes det er veldig morro med oldebarna!
Bæ bæ lille lam:)™ Skrevet 15. juli 2007 #19 Skrevet 15. juli 2007 Jeg har mormor og morfaren min igjen,og har veldig god kontakt med de.De er nære naboer av oss,og de har gullet innimellom bare for å kose seg:)Og jeg kan snakke med mormoren min om alt..
Gjest Skrevet 15. juli 2007 #20 Skrevet 15. juli 2007 Farfar, mormor og morfar lever! Kjempeglad i dem alle sammen Har hatt masse kontakt gjennom oppveksten og setter stor pris det. De er 66, 68 og 76 år gamle..
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 15. juli 2007 #21 Skrevet 15. juli 2007 Jepp, og jepp. Har kun Mor igjen, på 90. Er der ca en gang i uka og hjelper til med det meste. Blir godt når hun (i august) flytter i omsorgsbolig, slik at man kan dra på bare besøk, og ikke måtte ta oppvasken, slifte på sengen, rydde i kjøleskapet, vaske klær, ta ut aske, kaste råtten mat, stelle sår, klippe hår, bestille legetime, ordne synstest, betale regninger osv når man er der. Hurra for eldreomsorgen i kommunen hun bor i. Men Mor er hele familiens Mor og mentor, så vi gjør det med glede, enn så lenge.
ツツPhunk har 2 herligeツツ Skrevet 15. juli 2007 #22 Skrevet 15. juli 2007 Har kun mormor og morfar jeg. Har aldri møtt min farfar, han døde rett før jeg ble født.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå